Skocz do zawartości
anney

Małe ślimaki

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś znalazłam sztuk 3, wielkości ok 5-8mm . 

 

Ktos wie, co to za ślimaki? 

C850655C-404C-4F91-A1F8-896B8933E352.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Ze slimakiem Ci nie pomoge, ale masz sporo aiptasi, ktora jest zmora, jesli sie z nia nie walczy...

Ja uzywam z powodzeniem Joe's Juice, prosty do zaaplikowania i skuteczny srodek, jezeli jest mozliwosc dojscia do kazdego kawalka skaly, jezeli nie to pozostaja metody naturalne, ktorych ja oprocz brzydala nie probowalem...Brzydal jednak wolal LPS'y...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, anney napisał:

Ktos wie, co to za ślimaki?

a nie sa to collonista costulosa?


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minutes ago, Iceberg said:

Hej...

Ze slimakiem Ci nie pomoge, ale masz sporo aiptasi, ktora jest zmora, jesli sie z nia nie walczy...

Ja uzywam z powodzeniem Joe's Juice, prosty do zaaplikowania i skuteczny srodek, jezeli jest mozliwosc dojscia do kazdego kawalka skaly, jezeli nie to pozostaja metody naturalne, ktorych ja oprocz brzydala nie probowalem...Brzydal jednak wolal LPS'y...

tak tak, wiem :)  zbiornik ma dopiero 6tyg, wiec narazie te nieszczesne aiptasie zostawiam i jak juz dojrzeje, to przywioze fana aiptasii copperband'a (czego nie zalatwi sie z zaprzyjaznionym akwarysta :D ) . Mam nadzieje,ze rownie dobrze bedzie je jadl na wakacjach. 

ale bardzo dziekuje :D 

42 minutes ago, niwre37 said:

a nie sa to collonista costulosa?

Nika w moim watku tez wlasnie spinowala colloniste. 

Wszedl w skale,wiec jak go znow zobacze, to wylowie i porobie dokladne zdjecia.

Mam nadzieje jednak,ze jesli to collonista, to nie rozsprzestrzeni sie zbytnio (juz sie naczytalam,ze potrafia byc zmora) i jak dobrze,ze mam skarpety a splywie i rewizji! 

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Jak go upoluje, to zrobie dokladniejsze zdjecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rób zdjęć tylko sama porównaj ze zdjęciami w necie :) znasz już hipotetyczna nazwę wiec reszta to prościzna :)  niestety te ślimaki to potrafią się szybko rozmnażać i faktycznie być zmora ,u mnie wcześniej tłukł je canthigaster valentini niestety biedak wyskoczył... teraz mam c.solandri i tez im nie popuszcza :) 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, niwre37 said:

nie rób zdjęć tylko sama porównaj ze zdjęciami w necie :) znasz już hipotetyczna nazwę wiec reszta to prościzna :)  niestety te ślimaki to potrafią się szybko rozmnażać i faktycznie być zmora ,u mnie wcześniej tłukł je canthigaster valentini niestety biedak wyskoczył... teraz mam c.solandri i tez im nie popuszcza :) 

Ostatnio tak rozdrabnialam sie w budowie glonow :devil:, ze wlosowatego w necie znalzalm jako bryopsis, wiec i tak wam pokaze ;) dla pewnosci :p 

no i jak ktos w przyszlosci bedzie czytal,to dostanie lepsze zdjecia. :sofa:

 

na Reefie wyczytalam,ze Six line wrasse (Pseudocheilinus hexataenia) tez sobie z nimi dobrze radzi. 

i Thalassoma lunare 

i puffer tez! :D sporo fanow maja

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda z tych rybek ms swoje za uszami. Hexataenia jest zwykle wrogo nastawiona do ryb wpuszczonych po niej i męczy każdą, która jest spokojnym rybiszonem, nawet większe od niej potrafi na śmierć zadreczyc. Oczywiście to tez zależy od osobnika, ale zwykle czytam o hexataenia, że to terrorysta. 

Rozdymki (puffer) mają też swoje wady, sa toksyczne, a thalassoma lunare rośnie duża i jak to wargacz jest bardzo ruchliwa, potrzebuje dużego akwarium. Wargacze, nawet te mniejsze wykorzystają każda dostępna przestrzeń.  Ja mam 750l i do lunare nie chce podchodzić, choć bardzo mi się ta ryba podoba.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.... racja. sdjwkdwwx :wacko:

My mamy w planie tylko valentini puffer z tych powyzszych, bo juz maz zapowiedzial,ze wieksze akwarium bedzie haha (a u nas sa 3cm maluszki dostepne).  Mam jednak nadzieje,ze nie bedzie plagi tych slimakow, jak to w wielu watkach na reef pisza (i tu znow sie ciesze,ze jednak mam skarpety na splywach).

Edytowane przez anney (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Nik@ napisał:

Rozdymki (puffer) mają też swoje wady, sa toksyczne

oj tam Nika nie popadajmy w paranoje ,wiele zwierząt jest niby toksycznych ,gdybyśmy się tym kierowali to trzymalibyśmy w akwa tylko gupiki :) 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym może faktycznie nie mam racji, moze nie wszystkie rozdymki, ale od kilku osób słyszałam, że pudełko (ostracion cubicus) padło i zabrało że sobą wszystkie ryby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Nik@ said:

Z tym może faktycznie nie mam racji, moze nie wszystkie rozdymki, ale od kilku osób słyszałam, że pudełko (ostracion cubicus) padło i zabrało że sobą wszystkie ryby. 

Z tego co wyczytałam, to niektórym pada całe zycie nawet, jak wpuszczają puffera do głównego (prawie zawsze w przypadku, gdy nie wymienili kompletnie wody z transportu). 

 

 Z innej beczki. Czy ktos na forum ma pipefish w akwa z innymi rybami?  Urocze sa bardzo, ale chyba tylko do spokojnego akwa (koniki i korale)? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

W Polsce są polskie słowa - czyli na "pipefish" mówi się iglicznia... Iglicznie potrzebują do rozwoju specyficznych warunków. Podobnie jak koniki morskie. Temat rzeka. Niektóre ryby rafowe mogą być z konikami i igliczniami w zbiorniku inne nie. Są strony internetowe które poruszają ten temat i wystarczy użyć wyszukiwarki żeby ten temat zgłębić... 

 

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście, juz przeglądałam troche temat, sle pytałam czy tu na forum ktos je ma. Spokojnie. 

Co do sIimakow,  na 100% jest to collonista  costulosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja się nie denerwuję. Tylko wyrażam opinię. Generalnie nie musisz mieć w zbiorniku pompy cyrkulacyjnej, równie dobrze możesz użyć powietrza  w rurze osłonowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Seahorse przeglądałam :) dzięki. 

Maz juz zapowiedział, ze  uruchomimy kolejny akwarium ze spokojna obsada wlasnie jak koniki, iglicznie i z tego co czytałam, to do nich jest idealny mandaryn. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

No nie wiem. Mandaryn to konkurencja pokarmowa dla nich... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to muszę zatem doczytać, bo nawet na seahorse.org jest jako dobry kompan. Na innych forach czytałam o kilku zbiornikach wlasnie z ta obsada. 

Edytowane przez anney (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Konik morski wybije ci na przykład kiełże i lasonogi do ostatniej sztuki... To niby pierdoła ale tak naprawdę doskonały myśliwy. Chcesz mieć koniki - hoduj kiełże... Z lasonogami jest trudniej. Mi się jeszcze nie udało ustabilizować hodowli zimnowodnych lasonogów. Ale będę próbował... Ja w lato miałem basen na ogrodzie z kiełżami. Na jesieni go skasowałem bo bardziej przydają mi się widłonogi... Polecam jednak hodowlę kiełży. Kiełże możesz hodować w klimacie umiarkowanym w ogródku. Jest wiele gatunków kiełży. Jedne nadają się do akwakultury inne nie. Ja polecam kiełże tygrysie... 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytasz w moich myślach,  ja wlasnie myśle nad mała hodowla kielzy i widłonogów do nawet tego zbiornika jako pokarm(czy Wy tworząc zbiorniki mieliscie tez co chwile nowe pomysły na rozbudowę systemu? Haha) Teraz mam ich mnóstwo, ale nie mam jeszcze obsady, wiec znikną jak tylko wejdzie zycie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie kiełże widzę tylko w nocy, a w dzień są pochowane głęboko w skale [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.