Skocz do zawartości
Axelf88

Hydor Slimskim Nano 135.35 problem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od kilku tygodni używam odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35 lecz mam pewien problem. Po wyczyszczeniu odpieniacza pieni super a po 3 dniach wyrzucam zawartość kubka i już nie pieni. Pompa chodzi, bąbelki się wytwarzają lecz piany brak. Gdy zanurzę pdpieniacz głebiej zaczyna lekko pienić ale dalej szału nie ma. Wyciągam sprzęt z wody i dokładnie go wyczyszczę wraz z wężykiem powietrza i znowu super pieni przez 3 dni. Czy faktycznie odpieniacz trzeba czyścić co 3 dni? Czy coś robię źle? Poprzedni odpieniacz czyściłem raz na 2 tygodnie i był spokój.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W od pieniaczu podczas pracy  na  ściankach wytwarza się śliska powłoka  jak ją zmyjesz to  przestaje pienić ale to nic strasznego daj mu czasu    znów powstanie powłoka  i będzie ok   

Może być tak że  nie ma  co pienić no białka w wodzie jest mało  lub coś dolałeś do wody i wtedy też potrzeba czasu tylko pilnuj żeby nie przelał kubełka ja tak miałem  

 Z tego co napisałeś to po prostu od pieniacz nie ma co robić woda jest czysta i tyle 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że jak ścianki ma czyste to pieni a jak są zarośnięte to przestaje...

Na jaki poziom najlepiej go zanużyć by dawał mokrą pianę? Na ustawieniu wg. Instrukcji to wystawał poza pokrywę z akwarium i nie chciał wcale pienić więc ustawiam go w połowie napisu Hydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanurz kratkę kubka  (wlot wody) na 1 cm. Jak będzie za szybko napełniało kubełek to podnieś odpieniacz do góry tak żeby kratka wlotu była zanużona na 5 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.