Jump to content

Dawar

Klubowicz
 • Content Count

  91
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Kazimierz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Chorzów
 • Akwarium
  150x50x60

Recent Profile Visitors

465 profile views
 1. Dawar

  delikatne safari

  OK. Też nad tym rozwiązaniem myślałem tylko odwrotnie. Tam gdzie wchodzi po wejściu wstawić siatkę przycisnąć do skały razem z piaskiem do dna, a tam gdzie wychodzi spróbuję zgarniać piasek w stronę siatki (tu mogę wsadzić rękę pod do jamy) może spróbuje wyskoczyć tam gdzie wchodził to miał bym go w siatce. Zobaczymy.
 2. Dawar

  delikatne safari

  Siatka odpada, bo dziad znalazł sobie miejsce w piachu pod skałą. nie ma jak podejść. Cwaniak zagrzebuje się z jednej strony skały i przemieszcza się pod skałę a wypływa w jamie z drugiej strony. Muszę skombinować pułapkę - tylko problem gdzie ją położę (wszędzie korale). Dziękuje za podpowiedzi.
 3. Dawar

  delikatne safari

  Może ktoś doradzi jak złapać Halichoeres chloropterus. Maluch urósł do 13 cm i zatłukł już dwie babki, a teraz wyrywa główka po główce euphylli. Muszę go oddać komuś do większego zbiornika.
 4. Dawar

  Zielony glon.

  Napisz coś więcej o tym akwarium. Wygląda to na dojrzewanie akwarium, Oprócz zielonego glonu widać Dino.
 5. Trafił mi się taki egzemplarz (jak na razie) że wcina tylko mrożonki lasonogi i solowiec. Innego się nie chwyci. Dużych aptasji nie rusza, ale powstrzymał przybywanie - wniosek chyba małe pucuje. Małży na razie nie rusza.
 6. Centropyga jest spokojana nadal świecę tymi chinkami, tylko teraz już nie wiem czy one mają po 120W czy po 90W. W każdym bądz razie jest za mało światła i chcę zamienić Nero 5 na Kesila.
 7. Minął rok zabawy w morszczaka. Czas na małą aktualizację. Zapraszam do obejrzenia zdjęć i filmiku. https://youtu.be/sXM698GVl58
 8. Dawar

  zielony meszkowy glon

  Post wyżej wszystko pisze.
 9. Dawar

  Zielona skała

  Przerabiam ten sam temat już od paru miesięcy. Ja ten glon mam tylko na skałach. Zobacz w moim wątku co mi radzili. Mnie to się zaczęło po ospie, po użyciu chemii, lampy UV i zachwiania równowagi biologicznej. Wyskoczyło mi wysokie NO3 - 50 które dość szybko zbiłem do 25. Potem bardzo długo zbijałem do 5, ale podobno skała sobie go zgromadziła. Mimo twoich dobrych parametrów, to glon ma pożywkę i czerpie NO3 z oddającej je skały. Może to potrwać parę miesięcy. Ja uzbroiłem się w cierpliwość i leję tylko bakterie + podmiany. Widzę glon w odwrocie, chociaż bardzo powoli. Resztę musi załatwić sama biologia. Szczoteczką możesz przeczyścić skały i przedmuchuj je prawie co dziennie.
 10. Może mała aktualizacja - parę fotek. Moja ulubiona goniopora
 11. Dawar

  zielony meszkowy glon

  Słońce nie świeci. Akwarium jest oddalone o 5m od okna. Po południu zasuwane są rolety. Słońce w okno świeci od 17. Ten glon jest ułożony tak jak by mu właśnie lampy szkodziły. Bo tam gdzie jest cień po oświetleniu lampą np cokół, pod półkami - tam glonu nie ma. Rzeczywiście tragedii nie ma, ale rano jak się widzi zielone skały to troszkę to irytuje. Akwarium jest od 10 grudnia więc może jeszcze dojrzewa. Skały szczotkowałem całą sobotę, ale to nic nie daje. Wiem że nie będzie idealnie białej skały i też nie o to chodzi. Dzięki, będę dalej czekał jak się rozwinie sytuacja. Jeżeli chodzi o NO3 to było nawet 100. Do 25 zbiłem w dwa tygodnie, ale do 10 udało mi się zejść po paru miesiącach. Jak wyżej pisałem cyrkulację mam bardzo dobrą, a nawet za silną wg mojej oceny. Niestety nie mam refugium. Pomyślę nad tym jak podpowiedź Testera nie da efektów. Może rzeczywiście po użyciu chemii na ospę sucha skała pukani kupiona w e-rybce zaczęła dojrzewać i oddawać PO4 i NO3, a co sprzyjało rozwojowi tego glonu.
 12. Dawar

  zielony meszkowy glon

  Jest na tym Forum mnóstwo osób z bardzo dużą wiedzą. Czy naprawdę nikt nie chce doradzić jak mi pomóc, doradzić co zrobić. Wychodzi na to że "młody" musi sam odkrywać Amerykę. W ostateczności dać sobie spokój z morszczyzną.
 13. Dawar

  zielony meszkowy glon

  Odnowię temat. No3 spadło do 10, ale dziadostwo zielone jakby przybierało na sile. Nikt nie ma pomysłu jak z tym walczyć? Wydaje mi się że pojawia się to z góry, jak by światła było za dużo. Przecież dwie 90W ledy nie mogą dawać za dużo światła. Czy jest to możliwe od podawania zielonego fito planktonu 20 ml dziennie? Czy może to zielone sinice, ale wtedy parametry by się rozjeżdżały, a to dziadostwo dało by się oderwać od skały. Doradźcie coś.
 14. Dawar

  zielony meszkowy glon

  U mnie szczoteczka do zębów ani twardsza szczotka tego nie rusza. Po przejściu Zająca morskiego nie ma śladu żeby coś oczyścił to samo po innych ślimakach. Wygląda to tak jakby skała była przebarwiona na zielona i pokryta grubą warstwą farby. Da się to zeskrobać skalpelem z skały.
 15. Dawar

  zielony meszkowy glon

  Sump jest prosty 3 komory. 1- Odpieniacz Schuran 250, 2- skały5kg, 2l kulek Maspecta , 3 pompa obiegowa. Wygląd (w stopce link) Bakterie zmieniam praktycznie co 2 tydzień.Co do cyrkulacji to już jest wir przy tym sprzęcie. Zmiana kierunków przepływu itp. Na pewno nie ma martwych stref. Obieg Jebao 6000 chodzi na 80%.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.