Skocz do zawartości
iplouify

zakwit bakterii

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, rmatysiak napisał:

wiesz może coś więcej o nowych modelach ?

Z tego co się dowiedziałem to lampy można zamawiać indywidualnie do danego zbiornika. Ja tak jak pisałem wyżej czekam na sterownik a potem dopiero będę zamawiał lampę pod kostkę 40x40. Mnie interesuje kwadratowa a nie prostokątna.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, iplouify napisał:

Powiedzcie mi czy dalej lać małe ilości bakterii ? daje raz na jakis czas pół kostki artemii

Bakterii nie dawaj już , odłóż je , artemii też nie i czekaj jak sytuacja będzie się rozwijała na przestrzeni tygodni , żebyś znowu nie zrobił sobie gnojówki z tej wody dając artemie cały czas , 1 kostka na start wystarczyła by w zupełności i nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mineło 2 miesiące od zakwitu. użyta została lampa uvc na 7 dni. Wybiła bakterie, akwarium sie wyklarowało, ale nie do konca. Do akwarium nie lałem bakteri przez 2 miesiące. i teraz pytanie. do tej pory czasami zamglenie się nasila i w różnych godzinach znika. Nie wiem czy wpuszczać pierwsze życie, bo jeszcze nic tam nie ma. Akwarium sie kręci 3 miesiące. 

Edytowane przez iplouify (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie sa parametry pH, kH, Ca może to zmętnienie to nie od bakterii do końca .


650l w obiegu prowadzone na paletkach plus NoPOx, odpieniacz SKIMZ SM201, obieg Jebao 8000

f31473cc9dbf36503d2e9288bb38ee17u1843a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry w normie, Ca w normie, myslalem ze skała puszcza wapno ale nie. 100% bakterie, bo jak poszczuje je lampa na kilka h to spada :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.