Skocz do zawartości
Maksymilian

Odpieniacz DIY - Wymiary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam "wystrugać" sobie odpieniacz podobnie go tego:

http://theprodigalcube.blogspot.com/2009/09/diy-cone-skimmer.html?m=1

Moje akwarium będzie mieć litraż około 200 litrów. 

Tylko mam problem z wymiarami, wyczytałem że powien on mieć rozmiary:

1. Stożek podstawa 17 cm, góra, 8 cm.

2.  Kubek na pianę 15 cm średnicy  wysykość 8 cm

3. Rura między stożkiem a kubkiem średnica około 5 cm

4.  dyfuzor bombelków  

     I tu nie wiem jak to powinno wyglądać, czy może być to plastikowy pojemnik wysokość 4 cm średnica 10 cm z ponawiercanymi dziurkami w pokrywie ?

   Czy po prostu kółko ponawiercane,

   Czy musi ona sztywno przylegać do stożka ?

6. Czerwona rurka, trochę laickie pytanie ale nie znalazłem informacji do czego ona jest, niektórzy w swoich projektach mają ją otwartą niektórzy zamknietą, jak to powinno być ?

    Czasem jest do niej podłączona wężykie pompa czasem nie. Jaka jest zasada ?

 

7. Pompa czasem stoi w odpieniaczu a czasem poza nim, czy to jakaś różnica ?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 godzin temu, Maksymilian napisał:

6. Czerwona rurka, trochę laickie pytanie ale nie znalazłem informacji do czego ona jest, niektórzy w swoich projektach mają ją otwartą niektórzy zamknietą, jak to powinno być ?

    Czasem jest do niej podłączona wężykie pompa czasem nie. Jaka jest zasada ?

 

jak widzisz jest przycięta pod kątem - przekręcając ją regulujesz przepływ wody / poziom wody w odpieniaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zaczynasz od złej strony ponieważ w pierwszej kolejności powinieneś ustalić jaką pompą bedziesz zasilać odpieniacz to jest podstawowa sprawa ponieważ cała budowa body jest mocno uzależniona od przepływu wody i ogolnie od wydajności samej pompy.
Co do budowy body to główna komora wcale nie musi być w kształcie stożka może być to zwykła prosta rura jedynie na jej szczycie można zamontować stożek a niektóre odpieniacze wcale nie mają żadnych stożków i działają.
Co do dyfuzora to również nie jest konieczny jeśli dobrze ukierunkujesz prąd wody w body i prawidłowo umiejscowisz odpływ.

Poczytaj dokładnie forum bo było kilku speców w tym temacie i tanim kosztem robili całkiem ładne i dobrze działające odpieniacze, zerknij sobie na odpieniacze innych firm np. odpieniacze twistmana są dość prostej konstrukcji wykonane na prostych rurach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@silvia Dzięki, jakie to proste.

 

@Bartegru wydawało mi się że body jest ważniejsze na początek. Idąc za twoją radą chciałem wybrać pompe 

           -  Jebao  DCS 400 

MIał bym jedną jako obiegową a druga w ocpieniaczu, tylko słuszałem że są glosne, możecie polecić coś cichego ?

      - albo Tunze Hydrofoamer Silence 9420.040

Tylko nie wiem czy nie będzie za mocna.

 

 

 

Edytowane przez Maksymilian (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@silvia Dzięki, jakie to proste.

 

@Bartegru wydawało mi się że body jest ważniejsze na początek. Idąc za twoją radą chciałem wybrać pompe 

           -  Jebao  DCS 400 

MIał bym jedną jako obiegową a druga w ocpieniaczu, tylko słuszałem że są glosne, możecie polecić coś cichego ?

 

A może pompa 

 - AQUA MEDIC - DC RUNNER X.2 ULTRA SILENT

- AQUABEE - POMPA UP 2000 15W

 

Doradzicie ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=23855]silvia[/mention] Dzięki, jakie to proste.
 
[mention=30536]Bartegru[/mention] wydawało mi się że body jest ważniejsze na początek. Idąc za twoją radą chciałem wybrać pompe 
           -  Jebao  DCS 400 
MIał bym jedną jako obiegową a druga w ocpieniaczu, tylko słuszałem że są glosne, możecie polecić coś cichego ?
 
A może pompa 
 - AQUA MEDIC - DC RUNNER X.2 ULTRA SILENT
- AQUABEE - POMPA UP 2000 15W
 
Doradzicie ?

 

 
Kiedyś się bawiłem w robienie odpieniacza, jak chcesz dobrą pompę to tylko Tunze Hydrofoamer Silence 9420.040

Wysłane z Huawei 20pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.