Skocz do zawartości
guliwer777

Zmiana soli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam ochotę na zmianę soli. Obecnie używam Preisa. Jest coś godnego polecenia ? Pytanie do tych którzy używali kilku soli.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Preis'a od poczatku istnienia akwarium, wszystko jest ok, zatem po co zmieniac?

Uważam, że to naprawdę dobra sól,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guliwer777 Jeśli pozwolisz dołączę się z pytaniem o sól :D

Ja poszukuję soli o małej zawartości Ca, taką prostacką, byle utrzymać zasolenie i KH.

Ewentualnie jaka sól i do tego co by utrzymać KH nie wprowadzając więcej Ca.

Potrzebuję to na okres "przejściowy" by cały czas jadę na KZ a tam Ca prawie 500.

Ps. Jeśli zbyt zawiłe, lub skomplikowane, WYWALIĆ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól hW jest bardzo dobra, za to właśnie ma niskie Ca na poziomie 390. Z tego powodu muszę więcej lać ballinga. U ciebie na teraz jak znalazł :D


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zużyłem ponad 200 kg soli AM Reef Salt i zawsze (robiłem pomiary wyrywkowo co któreś wiadro) trzymała parametry na poziomie: ok. Ca 435, Mg 1305, KH 8,8 mierzone testami Saliferta. Nie chce mi się wierzyć, że nagle zmniejszyli zawartość wapnia.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja zastanawiam się nad KZ, jest podobna do Preisa ale podobno ma mnie Ca i Mg a więcej innych mikroelementów.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@guliwer777

Dobre sa jeszcze TropicMarin i ReefCrystals, uzywam ich na zmiane z Preisem i jestem zadowolony.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
guliwer777 :

Witam

Ja zastanawiam się nad KZ, jest podobna do Preisa ale podobno ma mnie Ca i Mg a więcej innych mikroelementów.

Pozdrawiam

i kończy się dużo szybciej od preisa :D przećwiczone :D


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Neno :

Albo sól soli nie równa albo zbiornik zbiornikowi :D

Ja na KZ , co prawda wymieszanym z Preisem walczyłem przez 2-3 miesiące z Ca na poziomie 360-370 :D

Tylko, że ja przeholowałem z uzupełnianiem Ca bo też miałem na początku za mało, a teraz mam kłopot ze zmniejszeniem zawartości, a co najważniejsze chcę też podnieść zasolenie, robiąc to tęgą solą jaką jest KZ podbijam Ca(obecnie 550), dlatego te poszukiwania. Chodzi mi tylko o zwiększenie zasolenia które mam teraz na poziomie 1,0228 a planuję podbić do 1,0240 Chyba, że jest jakaś sól tylko do tego celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomajk He kup sobie sól grotecha :-) na pewno się jeszcze obniy Ca :-))


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 2 lata używałem soli Preisa od 2 tygodni używam soli Tropic Marine Bio Activ jestem po dwóch niewielkich podmianach (ok 40 litrów) i widze już znaczącą poprawę woda zrobiła się klar na soli Preisa była lekko mętnawa żadnych paprochów w wodzie po mieszaniu jej w beczce (2dni) nie ma żadnych osadów zobaczymy jak będzie dalej jak na razie jest super Pozd.


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś używał soli SEACHEM jestem ciekawy czy jest lepsza od preisa.


"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami"

Ernest Hemingway

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.