Jump to content
Lizard

reefMAX by Lizard

Recommended Posts

No to macie, tylko "takie se" wyszły, nie mam fotografa w domu :whistle:

dsc0460q.jpg

dsc0462eq.jpg

dsc0463zt.jpg

dsc0466fm.jpg

dsc0489df.jpg

dsc0490vi.jpg

dsc0496ca.jpg

dsc0498bd.jpg

dsc0500d.jpg

Solniczka pierwsza klasa :)

Prawdziwy dowód na to, ze nie potrzeba pół tony skały by uzyskać doskonały efekt :unworthy:

cukiereczki piekne

(tylko ten pseudochromis oby nie byl taki zbój jak mój byl :) )

no to juz wiem co bylo w tych wszystkich workach, boxach

piekne

pozdro!

To Gramma loreto :) Uspokoiła się póki co.

NO3 spada co widać ewidentnie po cofaniu się glonów ze skał. Ostatnio byłem świadkiem zrzucenia wylinki przez kraba porcelanowego. Spadł na piach jakby był martwy i miotany prądem wody kulał się przed przednią szybą, nagle zobaczyłem jak otwiera się od tyłu i wychodzi, trwało to 3 sekundy nie więcej :) świetny widok, wylinka wyciągnięta od razu, ułożona na kartce i zasuszona :) Zauważyłem też ostatnio, że nie są to tylko filtratory, wzbogacają swoją dietę o niższe glony które skubią dużymi szczypcami. Po wysiedleniu Gobiodona acry pięknie polipują.

Łukasz,

Na zdjęciu trzecim w poście 251 po lewej stronie jest to koral Echinopora.

Pozdrawiam

Mateusz

To Turbinaria reniformis tylko na tym zdjęciu nie ma wyciągnietych do końca polipów. :welcome:

Właśnie odganiałem jedną z wurdemani od Ricordea'i yuma'y, spotkaliście się, by krewetka rwała tkankę tym anemonom tarczowym? Najzwyczajnie siedziała na jednej i rwała bomble zajadając się heh .. dobrze, że siedziała na tej brzydkiej, ciemno zielona z fluo mordką, mam ich kilka .. ale zaniepokoiło mnie to.

Właśnie odganiałem jedną z wurdemani od Ricordea'i yuma'y, spotkaliście się, by krewetka rwała tkankę tym anemonom tarczowym? Najzwyczajnie siedziała na jednej i rwała bomble zajadając się heh .. dobrze, że siedziała na tej brzydkiej, ciemno zielona z fluo mordką, mam ich kilka .. ale zaniepokoiło mnie to.

Łukaszu może ricordea ma ubytki i wurdemani tylko podjada... a nie jest główną przyczyną...

chociaż wydaje mi się, że ktoś raportował problemy z wurdemani i podgryzaniem korali.

Nie ma żadnych ubytków, tzn. nie miała, teraz ma. Normalnie franca rwała tkankę.. mam nadzieje, że proceder ten się nie powtórzy.

to jak to powiedziała moja córa ... wurdemani zwiększyła wartość bo ma ricordea w brzuchu ;)

jak zapuścisz wyszukiwanie na forum to znajdziesz kilka postów na temat wurdemani i ich rzekomego podjadania korali... większość jednak była wywołana jakimiś ubytkami lub problemami z atakowanymi "obiektami"- tak to uznali przynajmniej autorzy tamtych postów. stąd tak napisałem...

większość jednak była wywołana jakimiś ubytkami lub problemami z atakowanymi "obiektami"

Moja Favia problemów nie miała a krewety ją dopadły. Wurdemanni jest takim typem, które jak widać jak tylko jest głodne to zawsze sobie jakieś papu znajdzie :wallbash:

Glony, glony, glony, rosną sobie, a ja je szczotkuje, szczotkuje i szczotkuje, robie podmiany i szczotkuje i szczotkuje.. Dziś również szczotkowanie i bakterie zaraz po i sama aktynika przez cały dzień.. SPS mają ładne przyrosty, acry od seb'a już zalały podstawki, monti ciągną się do góry.

glony - obstawiam "za bogatą wodę", czyli moze warto by sie zastanowic nad uboższymi podmianami wody.

p.s.

jak sie odrobie to wrzuce fotki oshimai od Ciebie, ktory kilka dni temu znalazł quadri!

Dawaj, dawaj zdjęcia :)

Co do glonów spróbuje robić raz na 2 tygodnie, zobaczymy jaki da to rezultat :)

Jakby Ci się quadri podzielił to chętnie przygarnę dla swoich porcelanek ;)

Dziś powinan być podmiana, ale nie ma jej, będzie za tydzień, spróbuje podmian co 2 tygodnie.

Od dziś też zacząłem stosować 2 nowe środki:

MICROBE LIFT Bacterial Aqaurium Ballancer

MICROBE LIFT Nite-Out

Kilka dzisiejszych zdjęć, nie wstydzę się tego, mam reefMAX'a!!

dsc00537a.jpg

dsc00540a.jpg

dsc00543sh.jpg

dsc00546n.jpg

dsc00549xr.jpg

dsc00552vb.jpg

dsc00555nx.jpg

dsc00561k.jpg

dsc00564yl.jpg

dsc00567wg.jpg

dsc00570md.jpg

dsc00576s.jpg

dsc00579t.jpg

dsc0576u.jpg

dsc0584wm.jpg

dsc0588o.jpg

Jeszcze duuużo pracy.. Glony powoli odpuszczają :)

Lobophyllia corymbosa po prostu powala na kolana :unworthy:

Co ty człowieku robisz, że twoje zwierzaki są tak oszałamiająco wybarwione?

Co do Lobo, właśnie średnio jestem zadowolony z jej ubarwienia, kiedyś wyglądała zdecydowanie atrakcyjniej:

dsc01137m.jpg

.. a teraz strasznie rozjaśniała. Chyba dam ją do mniejszego światła.

Co do Pterapogonów, liczyłem na to, że będą parą, ale niestety, pływają samotnie, nie atakują się, wręcz przeciwnie, tak jakby siebie nie zauważały, ale może jeszcze coś z tego będzie :)

ATI actynic 24 W + ATI Blue Plus 24 W + ATI Aquablue Special 24 W + blue Night LED

Dla mnie jest optymalnie, choć i tak rozmyślam jeszcze nad dodaniem jednej Fiji Purple :)

Przed weekendem powinna trafić do mnie nowa obudowa.

2x 48W LED (6x XP-G białe 1T + 6 szt. Cree CP-E Royal + 3 szt. Blue XPE)

+ komputer zaimplementowany w obudowie (tak, żeby nie zmieniać jej wyglądu) z modułem BT, symulujący wschody i zachody słońca, sterujący mocą i barwą lampy etc.

reefmax019.jpg

ostatnio zaobserwowałem przy włączaniu sie pierwszej swietlowki, ze jest to gwaltowny skok... ktory przestraszył strombusa....

Czy mozesz zdradzic za ile takie cacko/przerobke mozna zamowic ?