Skocz do zawartości
Lizard

reefMAX by Lizard

Rekomendowane odpowiedzi

często zmieniasz obsadę jeśli chodzi o ryby,pojawiają się i znikają-z czego to wynika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gałązek ala listki paprotki/palemki nie wida. łodyga tez za gruba sie wydaje


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

często zmieniasz obsadę jeśli chodzi o ryby,pojawiają się i znikają-z czego to wynika?

Nie wiem, nie zauważyłem, że coś zniknęło, kiedyś miałem tak, że cieszyły mnie ryby, od jakiegoś czasu są one tylko dodatkiem, bardziej obecnie zależy mi na dobrych i stałych parametrach wody, wszystkie ryby które miałem wcześniej, albo pływają w biurze, albo zmieniły właściciela, nie powiem, niektóre surfują na wielkiej rafie, ot choćby miałem bardzo dużo przygód z babkami do piachu, dlatego mam nadzieję, że obecna parka będzie żyła długo i szczęśliwie. Aktualnie obsada rybna jest maksymalna, 2x amphiprion ocellaris XS 1x Amblygobius hectori S i 2x Signigobius biocellatus S. Z życia w akwarium jest jeszcze rozgwiazda piaskowa i 5 krabów Clibanarius tricolor. Docelowo w akwarium będzie znajdować się jakiś glonożerca, babka do piachu i koniec!

cześć

a to nie przypadkiem briopis ? :(

538786_389294544425153_100000338310026_1301969_495684988_n.jpg

No właśnie ni cholery nie znam, próbowałem wyrwać, łamie się i pęka, jest trochę jak Valonia ale nie rozsiewa się i kształtem nijak ma się do niej, porasta to miejsce, wygląda jak trawa, takie pałeczki wystające, kolor brunatny, lekko w zieleń. Zostawiam narazie to naturze, jednak monitoruje magnez i utrzymuje na wysokim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsca jeszcze trochę jest, w głowie nowe projekty, ale chyba czasu zbyt mało żeby ogarnąć. Ostatnio trafiła się nowa acropora z salonu w Bielsku-Białej, tu szacun dla kolegów, naprawdę mają piękne cukierki ostatnimi czasy i nie sposób wyjść od nich nie biorąc nic do siebie :) Tak też pojawiła się w baniaku nowa acropora niebieska z żółtymi dołkami i fioletowymi polipami :unworthy: Dorwałem też 1cm szczepkę Montipory samarensis, będzie dobrym wskaźnikiem braku potasu.

Do akwarium aktualnie leje 1,2,3,A,B,C,M,Ca i Mg Grotech'a, do tego raz na tydzień Jod Tropic Marin, wódkę odstawiłem i tyle. Z karmienia na przemian CoralEnergizer Preisa z CoralsCaptiv-E od SeaSlug (chyba tylko reefshop go ma, polecam), no i codziennie wieczorem przy wyłączonym odpieniaczu PlanktoMarine z Grotecha :)

Co do testów chwilowo ograniczam się do częstych pomiarów magnezu pilnując przy tym by był w miarę wysoki, ale też ostrożnie z obawy o quadricolora.

Edytowane przez LiZaRd (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nowa dziecinka ( zdjęcie z flashem :( ) :)

2d55e02d3fbbfa75.jpg

A to przyrosty innego podopiecznego :)

Zdjęcie z 15 kwietnia

561848_389294887758452_100000338310026_1301972_8130106_n.jpg

a tutaj po ~43 dniach

d879f10133b818a4.jpg

Edytowane przez LiZaRd (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe własne sukcesy cieszą najbardziej :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś za sprawą wizyty na Tatarskiej, oprócz dużej garści wiedzy, dobrego humoru, do zbiornika trafiły 2x Lybia tesselata, acropora tricolor, acropora fluo zielona i gratis w postaci pavony na którą muszę uważać by nie rozprzestrzeniła się. :welcome:

Z ciekawostek zauważyłem kilka małych szklanych różyczek na skale ... :wallbash: Ale co tam, nie ma się co czarować, tego dziadostwa chyba nie da się na 100% wyeliminować ze zbiornika :smoke:

Edytowane przez LiZaRd (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego morszczyzna lepsza jest od szachów :) Na wszystko można znaleźć ruch kontrujący... a to takie satysfakcjonujące ... ta droga do celu :) Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was ale na południu ostatnimi czasy upały dają w kość. Póki co najwyższa temp jaką odnotowałem w akwarium to 28, a do prawdziwych upałów jeszcze daleko :)

Dla ostudzenia nastrojów polecam stronkę: www.rainymood.com u mnie jest cały czas włączona, ten dźwięk mnie uspokaja i chłodzi :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek niesamowity ;) . Śledzę twój wątek od dawna :thumbsup: , może jakieś nowe fotki ? :welcome:

Pozdrawiam


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Dla ostudzenia nastrojów polecam stronkę: www.rainymood.com u mnie jest cały czas włączona, ten dźwięk mnie uspokaja i chłodzi :thumbup:

Przyjedz do uk to będziesz miał tego dźwięku powyżej uszu :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salifert

Mg ~ 1230

NO3 ~ 0

Ca ~ 350

pH ~ 7.6

KH ~ 5.1 !!! już wiem skąd nawrót glonów

Dźwigam magnez i KH, kilka acropor podwinęło spódniczki, ale generalnie są przyrosty. W ekipie brakuje czegoś do kopania w piachu, robie to sam codziennie pipeta i żadnych zmian póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawaj jakieś foto:) jestem ciekaw postępów... pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z postępów jedynie tyle, że jeden z błaznów w końcu odkrył, że ma ukwiał w baniaku - piękny widok.

Z porażek AŻ to, że z powodu niskiego, a może raczej niestabilnego KH poleciały acropory.. 4 sztuki, straciły tkankę w przeciągu jednej nocy :( Walczę jeszcze z glonami, kraby nie wyrabiają, ale po szybach widzę, że już jest tego mniej, muszę pomyśleć nad jakimś glonożercą i czymś do piachu bo cyjano daje o sobie znać.

Tak jak ktoś kiedyś napisał, hodujemy nie korale, nie ryby, a wodę w baniakach - to jest najważniejsze. Zaniedbałem, przyznaje się.

6aec002e5a31dd12.jpg

Edytowane przez LiZaRd (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z postępów jedynie tyle, że jeden z błaznów w końcu odkrył, że ma ukwiał w baniaku - piękny widok.

Z porażek AŻ to, że z powodu niskiego, a może raczej niestabilnego KH poleciały acropory.. 4 sztuki, straciły tkankę w przeciągu jednej nocy :( Walczę jeszcze z glonami, kraby nie wyrabiają, ale po szybach widzę, że już jest tego mniej, muszę pomyśleć nad jakimś glonożercą i czymś do piachu bo cyjano daje o sobie znać.

Tak jak ktoś kiedyś napisał, hodujemy nie korale, nie ryby, a wodę w baniakach - to jest najważniejsze. Zaniedbałem, przyznaje się.

6aec002e5a31dd12.jpg

syp węgiel do tyłu i może purigen a jak nie to wpakuj na trochę caulerpę w szklanej donicy to ci wyssie z wody i glony znikną, potem caulerpę sprzedaj jeszcze większą niż była albo ją hoduj w bańce po wodzie z agregatu:)

zrobiłem kiedyś to samo ale za późno ją wyjąłem i sama zbielała i wróciło wszystko do wody i glon powrócił ale był spokój póki była

Edytowane przez grzeniu3754 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 ja miałem przez to glony... nie miałem siły ich rwać musiałem skałe wyciągac i jechać szczotką.

a testy pokazywały różnie. więc zazwyczaj jak są glony to jest NO3 i tyle...

Edytowane przez grzeniu3754 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 mam na poziomie 0 - mierzone salifertem. Jedyny powód wykwitu glonów jaki jestem w stanie zinterpretować po wynikach testów to niskie, bądź niestabilne, KH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 mam na poziomie 0 - mierzone salifertem. Jedyny powód wykwitu glonów jaki jestem w stanie zinterpretować po wynikach testów to niskie, bądź niestabilne, KH.

tu ci nie podpowiem, u mnie wpakowałem caulerpę, innych metod nie stosowałem...

ale z caulerpą trzeba uważać skoro masz NO3-0 co lekko dziwi to lepiej nie dawać glonów może być zupa później.

Edytowane przez grzeniu3754 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.