Skocz do zawartości
ralph

Świetlówki Sylvania

Rekomendowane odpowiedzi

biała Sylvania i niebieska to dokładnie TE SAME świetlówki co ATI Aquablue/ATI Blue plus.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać" jak mówi hasło reklamowe pewnego proszku :)

Mam u siebie te świetlówki zakupione lecz jeszcze jestem przed wymiana oświetlenia z HQI na T5 więc niewiele mogę powiedzieć poza tym, że cena jest naprawdę kusząca i zachęcająca do prób. W poprzednim zbiorniku świeciłem ATI i bylem zadowolony. Teraz nawet jak będę musiał wymieniać co 4 miesiące to i tak wyjdzie taniej niż ATI co pół roku :)

Pozdrawiam

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisałem wcześniej Sylvania to zdecydowanie nie są takie same świetlówki, jak ATI - w Coralstar dodatek widma uv powoduje, że bez ATI Blue Plus na baniak nie da się za długo patrzeć, a na samych ATI Blue Plus jest ok tylko przydałaby się czysta aktynika, także dopiero zestaw ATI Blue Plus + Sylvania Coralstar jest ok. - świecą dwie świetlówki "niebieskie" a efekt mamy, jakby świeciły dwie niebieskie i aktynika...

To samo tyczy się białych - Marinestar jest za "zimna" bez ATI Aquablue w baniaku jest "siwo" i dopiero w połączeniu z ATI jest ok.

Podsumowując uważam, że świetlówki Sylvanii są świetnym (i tanim) uzupełnieniem świetlówek ATI czy Giesemann itp. ale na pewno nie da się oprzeć całego oświetlenia baniaka tylko na nich.

pzdr

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucajac swoje 5 groszy mamy jeszcze NARVA BLUE ktroa swieci jak swietlwka z napisem ATI Blue Plus

Co do samych producentow swietlowek to wiem ze sa tacy jak

OSRAM

PHILIPS

NARVA i wposmniania SYLVANIA

Uzywam Narvy Blue i juz do ATI nie wroce. Powod prosty roznica tylko w cenie.

Przy nastepnej wymianie swietlowek bede kombinowal z odpowiednikaim (PURPLE / PINK) bo tez takowe sa.

Miedzy innymi do podbijania kolorow w witrynach sklepwych czy w chlodniach na mieso co by wygladalo swiezo.

post-8731-0-91051700-1389602310_thumb.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też dorzucę swoje 3 grosze :)

Miałem założone w jednej lampie świetlówki ATI blueplus, Narva Blure i Sylvania Corlastra.

Każda świeciła inaczej, najbardziej podobne widmo miała ATI i Narva ale różnice były, Narva świeciła jakby trochę słabiej, natomiast Sylvania ma zupełnie inne widmo od ATI BluePlus, jest jakby bardziej jasno niebieska ale nie aktyniczna. Generalnie dziwna :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle opini.

Ja sobie porównałem świetlówki niebieskie firm ATI, AM, Sylvania i Narva, oraz rury 15K ATI, AM i Sylvania. Na moje oko odpowiedniki różnych firm świecą bardzo podbnie. Niby jest jakaś różnica, ale tak mała że moim zdaniem pomijalna. A jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać?


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo

Szukajcie (czytajcie) a znajdziecie.

Oficjalny dokument rozwiewajacy wszelkie watpliwosci dotyczace kto pordukuje swietlowki KZ i ATI

Co prawda producent zastrzega roznice, ale przyznaje sie do "winy"

http://reefbuilders....mment-135608550

........Although it is true that both the KZ and ATI lamps are both made by Sylvania.......

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o produkcję świetlówek to większość jest produkowanych przez sylvania, nawet ktoś taki jak philips i osram w pewnym zakresie zlecają im to, oczywiście dla każdej firmy są one produkowane inaczej w zależności od wymagań konkretnej firmy. Sam się zdziwiłem wiele lat temu jak byłem osobiście w fabryce sylvanii w Niemczech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz Panowie ponieważ jestem nowy to mam pytanie odnośnie oświetlenia. Mam zamiar założyć oczywiście akwarium morskie. Myślę nad oświetleniem które sam mam zamiar zrobić. Akwarium będzie o wymiarach 100/60/60. W planie mam umieścić 4 świetlówki (nazwijmy to z przodu i z tyłu akwarium), centralnie po środku chciał bym zamontować lampę HQI, oraz powiedzmy w tej samej osi co lampa HQI po 6 ledów ewentualnie po 2 paski ledowe z każdej strony ( ledy były by oświetleniem tylko i wyłącznie w nocy, czy w akwarium nie będzie w nocy za jasno?). Jakie świetlówki polecacie, jaki żarnik oraz jakie ledy. Kolejna sprawa to jakie oświetlenie zastosować w sumpie, może być tylko świetlówkowe (będzie odpalane tylko nocą, wyczytałem że tak najlepiej). i Sorry że tak się wtrąciłem tutaj z tym tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje wymiane 6 rur pod sps jakie swietlowki ,kombinacje polecanie narva,sylvania


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3x coralstar aktynika i 3x Marinestar lub 4xCS i 2x MS bedzie bardziej niebiesko jak mialem pierwsza wersje 3/3 i bylo OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkiem niedawno w innym wątku konsultowałem wymianę świetlówek u mnie w tanku 4x24w, kupiłem więcej świetlówek niż potrzebuje i porobiłem sobie amatorskie testy wizualne,

marinestar bardzo podobne do aquablue

blue plus ostrzejsze od narva2 która jest słabsza i ciemniejsza,ma tak jakby czystszy niebieski, natomiast coralstar to mój błąd zakupowy, dla mnie jej światło jest jakies dupowate, obecnie trafila do magazynu.

natomiast co do produkcji i sugerowanie sie ze sa z tej samej fabryki to slepa uliczka, to nic nie znaczy

przyklad firma samochodowa valeo produkuje w jednej fabryce lampy do golfa a 25 metrow dalej do panaremy i myslicie ze to te same klosze???

drugi przyklad irlandia nenagh fabryka procter i gamble przeniesione do łodzi, moje współlokatorki tam pracowały kiedy mieszkałem w IE i przynosily mi z prac kosmetyki hugo bosss, lacoste, baldesariini itp itd generalnie najdrozsze marki a obok na lini lecial bodajze gillette, robili go ci sami pracownicy np wtorek,sroda boss czwartek piatek gillete, ta sama fabryka ta sama linia ten sam personel tylko bulk 1000litrów postawiony przed linia inny, wiec to nie zawsze jest to samo i tak samo ze swietlowkami nie musza byc wypelnione tym samym.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto przy 6 swietlowkach dac jedna różową, np sylvania grolux. Ja dałbym 5 coralstar i jedną grolux. Jak będzie niefajnie to jedna coralstar można zamienić na marinestar.

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemek kiedys robil testy sa gdzies na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto przy 6 swietlowkach dac jedna różową, np sylvania grolux. Ja dałbym 5 coralstar i jedną grolux. Jak będzie niefajnie to jedna coralstar można zamienić na marinestar.

bez sensu jest dawać 5 takich samych świetlówek, ja zawsze myślałem że po to się je urozmaica w lampach żeby zabezpieczyć szerokie spectrum widma bo przecież nie odgadniemy który koralowiec akurat jakie potrzebuje?

Noooo

Szukajcie (czytajcie) a znajdziecie.

Oficjalny dokument rozwiewajacy wszelkie watpliwosci dotyczace kto pordukuje swietlowki KZ i ATI

Co prawda producent zastrzega roznice, ale przyznaje sie do "winy"

http://reefbuilders....mment-135608550

........Although it is true that both the KZ and ATI lamps are both made by Sylvania.......

tam jest napisane wyraźnie że to nie ten sam produkt:

"....we herewith confirm........ Coral Light AREN'T identical with ..... ATI."

albo ja źle rozumiem angielski co jest możliwe bo od 3 lat go nie używam.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo te świetlówki faktycznie nieco się różnią.. :)

1398973_260067624146792_1026070831_o.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS to pewnie Pacific Sun,czyli jakas nowa swietlówka od Przemka,


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D oby chyba każdy na tym forum łaknie nowości

Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thomas no a ja się właśnie zastanawiam, czy koralowcom jest potrzebne szerokie spectrum. A może potrzebne jest bardziej dla naszego oka? Lub do uwypuklenia niektórych kolorów?

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie sam chciałbym wiedzieć na ile pomagamy koralowcom urozmaicając światło a na ile tylko poprawiamy odczucia wizualne?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odświeżę temat i zapytam.

Słowem podsumowania

- Narva 2 Ati Blue Plus to samo widmo, ale oceniacie ją jako bardziej jasno niebieską

- Sylvania Coralstar to taki niebieski wpadający we fiolet (przesunięty ku super aktynice) taki ciemniejszy Ati Blue Plus

- Sylvania Grolux można stosować jako zamiennik KZ Fiji Purple i Ati Purple Plus

- Sylvania marinstar jako zamienik Ati Aquablue special

Czy tak jest, czy coś pokręciłem?

czyli jak oceniacie zestaw 8 rur

1. Ati Blue plus (bo mam)

2. Ati Purple Plus (bo mam)

3. Sylvania Coralstar

4. Sylvania marinstar

5. Narva 2

6.Sylvania Coralstar

7. Sylvania Grolux

8. Narva 2

ewentualnie zamiana 1 z 5 oraz ewentualnie 1 x Marinstar zamiast Narva 2 na 8 lub Groluxa na 7

Wytłuszczonym drukiem zaznaczyłem w 2 świetlówki pod jednym obiegiem w Ati sunpower.

Powinna wyjść jasno-niebiesko z delikatnym cukierkiem

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.