Skocz do zawartości
onestone

HALO KRAKÓW TRAGEDIA!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Jak coś chcesz przechować to przywieź do mnie


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za pomoc ,udało sie opanowac..teraz szukam kogos kto by rozebral i skleil ponownie akwarium 15mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się rozkleił? Gdzie się rozkleił, jak długo stał?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do szklarza na cechowa on Ci to zrobi, kleilem u niego kilka zbiornikow.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się rozkleił? Gdzie się rozkleił, jak długo stał?

Akwarium stało dwa lata.Nie jestem przekonany co do przyczyny rozszczelienia,gdyż od początku zaczeły sie pojawiac spore bąbelki na łaczeniu szkieł,natomiast coraz wieksze zaczely sie robic gdy namokła i bardzo spuchła plyta wiórowa pod akwarium.

Podjedz do szklarza na cechowa on Ci to zrobi, kleilem u niego kilka zbiornikow.

Dzieki wielkie,troche nie moje strony ale gdybym dał rade rozkleic baniak sam to dużo łatwiej by mi było jeżeli chodzi o transport.Sęk w tym że ilość silikonu miedzy szybami jest tak mała że nie zmieszcze tam nawet żyletki.Myśle że jestem w stanie przygotować zbiornik sam pod klejenie jeżeli tylko udało by mi sie rozebrac akwa na cześci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś ciąć najcieńszą struną gitarową?


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sęk w tym że ilość silikonu miedzy szybami jest tak mała że nie zmieszcze tam nawet żyletki.

to może być przyczyną, Soudal Silirub ma przykładowo minimalna grubość spoiny przy klejeniu 2mm


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś ciąć najcieńszą struną gitarową?

nie,probowałem tylko żyletką bodajże tetry do czyscika szyba,nie mam nic cieńszego.

PS dzieki za smsa ale miałem wczoraj taki sajgon ze nie było czasu odpisać. :)

to może być przyczyną, Soudal Silirub ma przykładowo minimalna grubość spoiny przy klejeniu 2mm

Też myśle ze akwarium nie było do konca profesionalnie skeljone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napisz kto popełnił twoje akwa żeby inni sie mieli świadomość że taka sytuaja miała miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amberglass.pl

Zdecydowałem sie ujawnić producenta po rozbiorce akwarium zamiast silikonu w spoinach byl jakiś klej...serio a fazy z silikonu

Edytowane przez onestone (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo miałeś zbiornik ? Może spróbuj coś z gwarancją / rękojmią ?


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie oczernianie kogoś jest słabe bo równie dobrze producent sylikonu mógł dać d*py :) Lepiej zastanowić się dziesięć razy zanim głośno się coś powie i zrobi się anty reklamę bo złe słowo zostaje na dłużej w pamięci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy sie zastanowilem, z poczatku myślałam żeby nie podawać ze względu na brak pewności co do przyczyn,natomiast teraz mam juz pewność ze to wina tego "kleju" bo silikonem tego nie można nazwać,bardziej mi to przypomina jakiś acrifix do plexi,kompletnie nie elastyczne.Dlatego też nie mogłem nawet żyletki między tafle szkła8 wcisnąć.Czego sie używa jeszcze do zespolenia szkła oprócz silikonu niekoniecznie w akwarystyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dwa razy sie zastanowilem, z poczatku myślałam żeby nie podawać ze względu na brak pewności co do przyczyn,natomiast teraz mam juz pewność ze to wina tego "kleju" bo silikonem tego nie można nazwać,bardziej mi to przypomina jakiś acrifix do plexi,kompletnie nie elastyczne.Dlatego też nie mogłem nawet żyletki między tafle szkła8 wcisnąć.Czego sie używa jeszcze do zespolenia szkła oprócz silikonu niekoniecznie w akwarystyce?

Zrób jakieś zdjęcia, chętnie zobaczę co to za świństwo..!

Tapnięte z Szajsunga Note 3


60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cechowej tez loteria...

polecam szklarza na placu imbramowskim

gosc sie powaznie zna na akwariach i do tego super estetycznie robi


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sytuacja ? Moja solniczka poklejona jest jakim czarnym klejem fugi maja dwa trzy milimetry do tego od środka klej zafundowany na jakieś 4/5 milimetrów na boki taka fraza zrobiona to chyba tez wzmacnia spoinę i to sporo czy ktoś widział takie klejenie i sie wyłowię czy to jest lepiej czy gorzej??? Trochę wody mam i sie zmartwiłem bo trochę wody mam a nie chce powodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i co ważne ,pod akwarium nigdy nie dajemy żadnych płyt wiórowych

jak to dostanie wody to puchnie i kruszy się jak ciastko wafelek,wytrzymałość żadna!!!

gruba sklejka,sklejka i jeszcze raz sklejka


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teorie o tej płycie wiórowej już odstawiłem w kąt,przy dobrze sklejonym akwarium jestem pewny że nie byłoby takich problemów,choć z pewnoscią lepiej dać sklejke,najlepiej jeszcze potrakowana jakimś jachtowym impregnatem.

Poniżej klej jakim sklejono do siebie szyby,odchodzi miejscami całkowicie i przypomina folie z paczki po papierosach.

post-23145-0-31071900-1448354909_thumb.jpg

PS:Akwarium mi sie udało rozebrac na czesci.Po przecieciu silikonu,wystarczyło użyc troche siły i puściło.

Edytowane przez onestone (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.