Jump to content
Sign in to follow this  
Jimbim

Jakie ustawienia Kessil A360WE

Recommended Posts

Witam

Chciałem zapytać czy ktoś kto używa w swoim akwa lamp Kessil A360WE może podzielić się ustawieniami swojej lampy. Nigdzie nie można znaleźć jakiś przykładowych ustawień np dla LPS czy SPS może macie u siebie jakieś ustawienia które podobają się w/w koralom ??? Ja ostatnio trochę przestawiłem lampę i nie mogę teraz dojść składu i ładu korale się mniej pompują a nie zapisałem sobie jak miałem gdyż przez przypadek nadpisałem program. Wydawało mi się ze ustawiłem wszystko jak wcześniej ale jednak chyba nie jest tak samo. Moje obecne ustawienie przy koralach LPS to:

30% color 90% intensity ustawione:

9:30 (10%/10%); 11:00(30%/90%); 19:30 (30%/90%); 21:30 (0%/0%)

Akwarium 60x50x50h skała sięga do połowy wysokości zbiornika lampa wisi 25cm na d taflą wody.

Edited by Jimbim (see edit history)

Witam.

Napisz do Maćka na CoralHouse .

On wie jak dobrze ustawić te Lampy. Gdzieś na forum już raz podawał ustawienia.

pozdrawiam

Sporo informacji znajdziesz tu:

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=2474225

z moich obserwacji wynika, że dużo zależy jak głegobi masz zbiornik i w jakiej odległości od lustra wody jest lampa.

U mnie jest miesznka, troche miękich, troche LPSów i kilka SPSów, jednego SPSa mocno spaliłem (lampa wisiała 20 cm nad lustrem a intenywność miałem ustawiona na 90%.). Od 2 dni dni testuję takie ustawienie:

lampa wisi ok 35 cm powyżej lustra wody a głębokość zbiornika wynosi 45 cm.

(widmo/intensywność)

start o 10:30 5%/5%, po 30 min dochodzi 45%/45%, potem przez 5 godzin dochodzi do 55%/55% , potem spada przez 5 godzin do 45%/45%,a potem przez godzinę spada do 0/0.

Po tych dwóch dniach zauważyłem mocną poprawę w kolorach (duzo lepsze wybarwienie) i polipowaniu.

Wszystko fajnie ale ja jednak wole bardziej niebiesko niż biało a 55/55% to dla mnie nie do zaakceptowania kolor.

raczej moc :) po co kupować lampę (jakąkolwiek) i świecić nią tylko na 55% ?

Rozmawiałem z CoralHouse optymalnie dla mnie jest ustawić lampę na 30% kolor (żeby było niebiesko) i 50-60% moc przy tej wysokości lampy nad akwa i wysokości akwa. Jeżeli chciałbym zwiększyć moc należy podnieść lampę bo one świecą bardzo mocno i mogą popalić korale.