Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na imię Jarek. Mieszkam w pięknym mieście Bielsko Biała. Forum czytuje od roku. Przez ten czas studiując wszystkie zagadnienia planowałem w głowie swoją pierwszą solniczkę. Ambicje były duże jednak racji tego, że nie miałem wcześniej jako tako doczynienia z akwarystyką postanowiłem zacząć od podstaw i w tym tygodniu pewnie zamówię Reefmaxa. Tak jak już pisałem, chciałbym wszystko zacząć od podstaw tj dojrzewanie, pierwsze życie itp. Jeśli zwierzakom będzie dobrze i będzie widać efekty, zdecyduje się na większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259630 glooovy :

Witam. Mam na imię Jarek. Mieszkam w pięknym mieście Bielsko Biała. Forum czytuje od roku. Przez ten czas studiując wszystkie zagadnienia planowałem w głowie swoją pierwszą solniczkę. Ambicje były duże jednak racji tego, że nie miałem wcześniej jako tako doczynienia z akwarystyką postanowiłem zacząć od podstaw i w tym tygodniu pewnie zamówię Reefmaxa. Tak jak już pisałem, chciałbym wszystko zacząć od podstaw tj dojrzewanie, pierwsze życie itp. Jeśli zwierzakom będzie dobrze i będzie widać efekty, zdecyduje się na większy.

W imieniu wszystkich morszczaków z Bielska serdecznie witam nowego zarażonego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zbiornik odpalony, kilka postów na koncie, więc myślę, że warto sie w końcu przywitać:)

Mam na imię Łukasz, mieszkam we Wrocławiu. Ze zwierzętami związane jest całe moje życie, blisko szesnaście lat zajmuję się terrarystyką, trochę krócej akwarystyką słodkowodną. Pisuję czasem do periodyków terrarystycznych oraz jestem od dziesięciu lat w redakcji serwisu terrarystycznego. Kiedyś zdarzyło mi sie kilka lat bawić formami kaudycznymi i innymi sukulentami, szczególnie z Asclepiadaceae. Dziesięć lat zajmuję się również zawodowo muzyką klubową (dj'ing i produkcja).

Ponieważ droga do decyzji o słonym w domu była długa i kręta (zahaczała nawet o pomysł postawienia zbiornika w pracy:), miałem trochę czasu na zgromadzenie podstawowych, teoretycznych informacji o morszczyźnie. Weryfikuję je w tej chwili w domu i widzę, że nie wszystko, co wydawało mi się, że rozumiem rzeczywiście zrozumiałem:)

Mam nadzieję, że nie zlinczujecie mnie za, pewnie czasem idiotyczne pytania w najbliższej przyszłości:) Staram się szukać odpowiedzi zanim zadam jakiekolwiek.

Jak coś w akwarium sensownego zacznie się dziać, zacznę się chwalić... Oby było czym:)

Pozdrawiam,

Łukasz


Zajęcie? Mieszam w wodzie, czasem wyławiając trupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam na imie Michał i jestem z Krakowa. Niestety i mnie po prawie 17 latach przerwy w posiadaniu akwarium, dopadła ta zaraza, czyli chęć posiadania solniczki:). Nawet nie wiem jak to się zaczeło, ale jakoś 1,5 roku temu trafiłem na nano-reef.com i zacząłem przeglądać całość, planując w głowie wszystko co potrzeba do odpalania solniczki. Jakieś 3 tygodnie temu stało się - akwa zalane. Najtrudniejsze w całej operacji chyba było przekonanie żony do nowego mebelka w domu.Jak narazie kompromis stanął na 64litrach. No cóż chyba nie wie co się bedzię działo za rok, ale wolę żeby jeszcze teraz nie przeżywała szoku.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam, i dziękuję za ogromną ilość wiedzy, narazie teoretycznej, którą nabyłem czytając to forum.

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259630 glooovy :

Witam. Mam na imię Jarek. Mieszkam w pięknym mieście Bielsko Biała. Forum czytuje od roku. Przez ten czas studiując wszystkie zagadnienia planowałem w głowie swoją pierwszą solniczkę. Ambicje były duże jednak racji tego, że nie miałem wcześniej jako tako doczynienia z akwarystyką postanowiłem zacząć od podstaw i w tym tygodniu pewnie zamówię Reefmaxa. Tak jak już pisałem, chciałbym wszystko zacząć od podstaw tj dojrzewanie, pierwsze życie itp. Jeśli zwierzakom będzie dobrze i będzie widać efekty, zdecyduje się na większy.

Ja też witam kolege z Naszego Miasta! :)Powodzenia!


54 L bez sumpa, kaskada + odpieniacz DIY, światło 2x24W (aktynika+biała), koralia i stara pomka po filtrze, 8kg skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich morszczakow. Mam na imie Ania ,akwarystyka morska zajmuje sie od czterech lat.Niedawno przeprowadzilam sie do Gdyni,wiec cala zabawe z morszczyzna zaczynam od nowa. Mam pytanie,czy mozecie polecic jakis sklep akwarystyczny w trojmiescie?Szukam tez doswiadczonych akwarystow z okolic ,z ktorymi mozna wymienic sie spsami. pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Ania

Uzupełni swój profil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lacze sie z małego palmtopa i dostaje info ze rozmiar strony jest zbyt duzy. Uzupełnie profil po powrocie do domu.Wracając do tematu:-) co z tym sklepem?


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam na imię Michał zajmuję się hobbistycznie Akwarystyką od 9 lat i właśnie zacząłem dojrzewać do morszczyzny. Dołączyłem do forum, żeby się dowiedzieć jak najwięcej o akwarystyce morskiej, bo planuję postawienie morskiego 450 l w moim nowym lokum. Witam wszystkich i pozdrawiam z Olsztyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

W Twojej okoliczy mieszka doswiadczona akwarystka:) i paru akwarystow.Pewnie nie bedziesz mial problemow z uzyskaniem fachowej pomocy:).


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Zanim sie przedstawie chce tylko powiedziec, ze nie uzywam polskich znakow, poniewaz aktualnie mieszkam w UK i posiadam ang. windowsa.

Na imie mam Piotrek, ale wszyscy nazywaja mnie Rogal, wiec zostanmy przy mojej ksywie.

W zeszlym roku postanowilem zalozyc zbiornik 120x50x60 z pilegnicami z jeziora Tanganika i do chwili obecnej hoduje ryby z rodzaju Tropheus.Jednak pare dni temu naszla mnie ochota na zalozenie baniaka morskiego, ale mam troche obawy co do trudnosci w hodowli morszczyzny.Mam puste akwa o wymiarach 90x40x35 i chcialbym sprobowac swoich sil.

Na razie czytam co potrzebuje , zeby wystartowac baniak, ale na poczatek ma to byc baaaaardzo proste akwarium.Tzn. pare krabow,krewetka moze jakis slimak i latwe w hodowli koralowce, a jak wszystko bedzie ok to i bedzie wiekszy baniak.

To chyba tyle na poczatek.

Pozdrawiam.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Mam na imię Marcin i jestem z Brzegu (to tak w połowie drogi między Wrockiem a Opolem) :) Od razu wytłumaczę swój nieco mylący nick - mam go po psie od kilku lat, więc za mocno się przyzwyczaiłem do niego, aby go zmienić :)

Z akwarystyką morską nie mam kompletnie żadnego doświadczenia. Od zawsze (z większymi lub mniejszymi przerwami) miałem w domu akwarium. W chwili obecnej trzymam muszlowce (planuje sprzedać) i trzymam jaszczurki plus trochę robaków dla nich :)

Do przygody z morszczyzną dopiero się przygotowuje, czytam m.in. to forum, planuje zakup sprzętu - chcę zacząć od ReefMaxa... Czy mi się uda zrealizować moje plany - zobaczymy, mam nadzieję, że tak....

Z góry dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i wyrozumiałość :)

Pozdrawiam

Marcin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitać przyszłego nowego ReefMax-a:waving

Jak będziesz miał pytania co do reefMax-a wal śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Tomek mam na imię i chyba zacząłem od d*py strony :reading to znaczy poszedłem do sklepu co by nabyć drogą kupna kolcobrzuchy i jakieś kamyki dla nich bo się zmieści jeszcze jedno akwa na półce. Kompletnie nie przygotowany "wiedzowo" uległem namowom sprzedawcy "ech przecie one w kranówie pływają", nabywszy 8 kg żywego kamyczka i 3 kg soli + parę dupereli chyba zaczynam przygodę z morszczyzną. Powiem tak, fajne różne dziwactwa wylazły ze skały, sesja za pasem a ja nao-ref wertuje i o głupoty pytam.

Nie żebym był całkowitym "bezwodnodomowym stworem" hoduje paletki i jak by ktoś miał jakieś problemiki z tego typu rybciami to służe uniżenie pomocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich'

mam na imie Piotrek, jakiś miesiąc temu zalałem swój pierwszy słony baniaczek, miło się czyta to forum, dużo pożytecznych informacji. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

mam na imie Grzesiek jestem posiadaczem 200 l baniaczka pozdrwionka dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na imię mam Łukasz, jestem z Warszawy, konkretniej z Wesołej.

Zainteresowałem się akwarystyką po dorwaniu kalendarza jakiejś firmy produkującej papu dla pupili akwarystów, oczywiście z pięknymi zdjęciami podwodnego życia. Nieco trywialnie, no ale trudno. Stosunkowo niedawno, a na wasze forum trafiłem przez gugla.

Mam do wzięcia 200L akwa, szkoda by było nie wykorzystać. Na razie poczytam forum, a może w przyszłym roku ruszę z zasiedlaniem akwenu ;D Liczę, że sporo się od was do tego czasu dowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie "nowi":waving fajnie że jest nas coraz więcej, nie bójcie się pytać, lepiej zapytać niż coś spieprzyć i potem żalować, co prowda większość już została napisana, ale każdy baniak jest inny i każdy ma swoje problemy :) chętnych zapraszamy na zlocik w Wieżycy, będzie czas pogadać, zadać dręczące Was pytania i wypić po zimnym piwku:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

Nazywam się Marcin i jestem z Gdańska, zawsze chciałem zbudować sobie morskie akwarium, jednak z różnych względów nie wychodziło :waving teraz jakoś się zmobilizowałem i zaczynam zamawiać sprzęt i powoli coś zacznę budować :waving. Mam nadzieje że bardziej doświadczeni Forumowicze troszkę pomogą :)

Pozdrawiam

Marcin


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imie Konrad, od 2 tygodni mysle na powaznie o akwarium morskim, wszystko zaczelo sie kilka lat temu gdy dostalem akwarium na komunie, pozniej poszlo w szafe ale jak wszyscy wiemy te hobby nie umiera aktualnie posiadam 240l roslinne HT oraz 112l krewetkarium no i pare mniejszych szkielek (krewetkarium docelowo pojdzie na rzecz solniczki), mam nadzieje ze znajde u was wsparcie teoretyczne i pomozecie mi nie wrzucac pieniedzy w bloto jak to sie odbylo przy zakladaniu rosliniaka, znajac zycie na forum nie ma nikogo z Lubuskiego wiec meczyc bede musial was :googleye

Rowno za miesiac po powrocie z pracy w Angli biore sie za solniczke tak wiec biada wam:PPPP:bump1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Aquamaniaków

Na imię mam Krzysztof, mieszkam i pracuję w Jaśle ( woj. podkarpackie)

Akwarystyką (słodkowodną) zajmuję się amatorsko kilka lat. W związku z planami budowy domu postanowiłem na dobre wpisać akwarium w jego wyposażenie.

A że ostatnio dużo naczytałem się i naoglądałem akwariów morskich postanowiłem spróbować się w tej dziedzinie. Zakładanie zbiornika będzie rozciągnięte w czasie z powodu budowy domu, jednak już na etapie projektowania uwzględniłem usytuowanie akwarium i pomieszczenia do jego obsługi. Zgodnie z moim projektem zbiornik będzie miał 2500mm długości, 800mm szerokości, a co do wysokości to się zastanawiam ze względu na możliwości oświetlenia ale pozostanę pewnie przy 600-700mm ( oświetlenie LED)

Cieszę się że trafiłem na to forum bo jak widzę jest to ogromna skarbnica wiedzy na temat akwariów morskich i wszystkich zagadnień z nimi związanych.

Proszę o wyrozumiałość jeśli będę zadawał "głupie pytania", ale jak sądze nie ma głupich pytań - są tylko głupie odpowiedzi :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pora przywitać się na Waszym forum. Mam na imię Sebastian, jestem z 100-licy. Również baardzo amatorsko zajmuję się dwoma zbiorniczkami słodkowodnymi w domu.

Nie ukrywam zawsze fascynował mnie jak i moją połóweczkę świat słonowodny. Jednak stereotyp że to baaardzo drogie i równie trudne blokował jakiekolwiek działania w tę stronę. I tak ostatnio zauważyłem bardzo mi się podobający reefmax z równie pięknym wypełnieniem, no i bakcyl połknięty ponownie.

Jako ze na tą chwilę remont w domu, decyzja podjęta iż pod koniec roku zakup tegoż zbiornika pewny.

Zapewne nie raz zadam banalne pytanie, toteż cierpliwości życzę, no i rzecz jasna pozdrawiam wszystkich użytkowników...


Pozdrawiam

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - mam na imie Artur, mieszkam w UK. Jak na razie mam 1100 ltr z woda bez przypraw ale piekna ryb i wszelkich innych stworzen morski zacheca mnie do postawienia drugiegi baniak ok 500ltr wiec mnie wciaga coraz bardziej.Pozrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.