Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem stworzyć ten wątek, bo uważam że go do tej pory brakowało. Brakowało miejsca gdzie każdy nowy morszczak może się przedstawić, przywitać, napisać kilka słów o sobie. Zazwyczaj nowi użytkownicy witali się wtedy kiedy czegoś potrzebowali, a w takim układzie i oni pewnie czuli sie niezręcznie i starzy wyjadacze często patrzyli nieprzychylnym okiem na takie "powitanie". Więc drodzy moi - startujemy:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,to ja startuje pierwszy.Pochodzę z Krakowa a obecnie mieszkam w Dublinie,akwarystyką zajmowałem sie w Polsce ale to stare dzieje.Ponad dwa miechy temu kolega wracał do polski no i pozbywał się morskiego 120l i tak zabawa się zaczeła,ogólnie na wariackich papierach,zdobywanie info zakup filtra osmozy,przed sobą mam.zakup skały bo na moje oko jest jej jakieś10 kilo,obsada to 2 błazny,5 krabów,2 pustelniki,1 ślimak,korale miękie szt.3.Tyle,na razie marnie ale jak skały będzie ila trzeba to coś dorzuce.To tyle o mnie,do usłuszenia czy może zobaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, dobry temat seb, ja co prawda witałem się nie tak dawno, bo z akwarystyką morską ruszyłem w grudniu 2008 i niewiele wcześniej zacząłem odwiedzać nano-reef, ale witam jeszcze raz wszystkich, bo nadal jestem świeżak. Mieszkam w Jastrzębiu Zdroju, z zawodu kurier. Akwarystyką morską jak wcześniej nadmieniłem zainteresowałem się pod koniec ubiegłego roku, a zarażony zostałem przez kolegę z pracy, obecnego zresztą od dłuższego czasu na tym forum (nie wymienię nicka, nie wiem czy sobie życzy :bump1 ). Póki co moje akwa rośnie, obsada to głównie miękasy - Xenia, Sarco, Sinularia Dura, Zoanthusy, Clavularia, z LPS tylko Euphylia. Ryby - 2x Amphiprion Ocellaris i 1xChrysiptera parasemna. Wkrótce mam nadzieję przybędą SPS'y i zacznie się robić ciekawie :) Pozdrawiam wszystkich morszczaków z nano-reef :)


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez sie przywitam bo ostatnio dlugo mnie tu nie bylo i troche czuje sie jak nowicjusz.

Pozdrawiam wszystkich startujacych i starych wyjadaczy


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to - "Poszły konie po betonie!!!" cieszę się że pomysł trafiony :bump1 Witam wszystkich którzy wstępują w grono "słono zakręconych" i ostrzegam że robicie to na własna odpowiedzialność, później bedzie juz tylko gorzej:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gromkie dzień dobry dla wszystkich!! :bump1 Po słodkim czas przyszedł na słone tak wiec 3 tygodnie temu włożyłem LR do swojego 500l i czekam. Narazie obserwuje zmiany jakie zachodzą w postaci różnokolorowych glonów. Dla dynamiki i glonów wpuściłem troche ślimaków, krabików i wężowideł. Przed nimi miałem maluśkiego Mantisa ale szybko opuścił zbiornik.

Pozdrawiam Wszystkich!


130x64x60, ReefOctopus RO-PS3000Int, 2x150, 4x54, BP, OR3500, 21000 l/h, SPS, LPS, Zoa, Tubi.

czerwiec 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się przywitam serdecznie. Po dłuuugim czytaniu forum i męczeniu kilku wybrańców wkrótce nadejdzie godzina 0 i najpewniej w przysłym tygodniu zaleje moją pico rafke :bump1


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Witam wszystkich.

Mieszkam w Toruniu, akwarystyką słodkowodną zajmuje się od kiedy tylko pamiętam. Od dłuższego czasu chodziło mi po głowie założenie solniczki ale zawsze na przeszkodzie stały finanse. Na chwile obecną koszty startu pierwszej rafy są już w miarę rozsądne, więc pomysł odżył. Po krótkim przeszukiwaniu netu natrafiłem na to forum z czego się niezmiernie cieszę. Chwile po zarejestrowaniu spędzałem na nim ok. 4 godziny dziennie ( niestety więcej nie mogłem ) i chłonąłem wszelkie informacje tu zawarte. Decyzja zapadła, zakładam. Chciałem wykorzystać słodkie ale ok. 1200 l niestety nie podołam z późniejszym utrzymaniem. Postanowiłem startować z Red See Max 130, wiem że taniej postawić swój zbiornik, ale ten mi się podoba i tyle :bump1 Mam jeszcze dużo wątpliwości ale przyjdzie pora na pytania.

Pozdrawiam wszystkich

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Na imię mam Kuba,mam 17 lat , mieszkam w Grójcu koło Warszawy.

Akwarystyką słodkowodną zajmuję się około 3 lat sam czyli na swoim akwarium. Doszedłem do ładnego zbiornika roślinnego który zbiłem. Patrząc po cenach stwierdziłem, że słodka woda wychodzi za drogo dla mnie, a miejsca dla akwarium pod muszlowce nie miałem bo wymyśliłem sobie długiego jamnika :( Więc chciałem zrobić 70L brackish bałtyckie, szybko wybito mi ten pomysł z głowy na rzecz 120L solanki, niestety brak pracy nie pozwolił mi na to, po drodze po rozmowie z Qbab'em chciałem zrobić low tech morski znów "odezwała" się skarbonka. Po ponad pół roku bez akwarium zrobiło się bardzo nudno w domu, co widać trochę po ojcu, więc postanowiłem postawić tym razem już tylko 70L słonej wody w domu, ponieważ mam motywację ciągle szukam pracy aby ta kasę jakoś uzbierać na to akwarium.

To tyle o mnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja także się przywitam, jestem Michał z Rybnika i jak na razie solniczki nie posiadam, ale mocno się tym zainteresowałem i jeśli funduszę pozwolą to postawię coś w baniaku 72l, akwarystyką morską zaraził mnie mój kumpel ze studiów Marek nick z forum : Ryzio i jeśli założę akwa to on będzie moim zwierzchnikiem przy zakładaniu i napewno mi w tym pomoże :( Ja jak narazie sporo czytam o morszczyźnie, przygotowuję sobie wstępne kosztorysy takiego skromnego baniaka, przeglądam sprzęt itp.

Pozdrawiam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć jestem Grzegorz mieszkam w Radlinie na śląsku.Akwarystyką morską zajmuję się od pól roku.Moje akwa to zbiorniczek 400l,sump 200l parę miękich ma się dobrze.Niedługo coś dorzucę. Pozdrawiam wszystkich


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze wszystkim,ja tu tez nowy jestem-Piotrek z Pabianic-swoj zbiornik zalalem 3 miechy temu i nadal dojrzewa on i ja,pozdrawiam


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja nie dość, że jestem nowy to do tego dopiero zaczynam interesować się solankami. Mam w planach założenie na początek 126L baniak, a na razie czytam, czytam, czytam i planuje. :( Pozdrawiam Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam na imię Tomek i jestem uzależniony. Muszę spędzić przynajmniej 4 godziny dziennie na forum nano-reef.pl. Wszyscy koledzy i koleżanki znają wiele szczegółów dotyczących zakładania zbiorników morskich. Ciągle gadam. Większość otoczenia ma już dość, ignoruje moje opowieści. Więcej tego nie zniosę! Pomóżcie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
thomash666 :

Cześć,

mam na imię Tomek i jestem uzależniony. Muszę spędzić przynajmniej 4 godziny dziennie na forum nano-reef.pl. Wszyscy koledzy i koleżanki znają wiele szczegółów dotyczących zakładania zbiorników morskich. Ciągle gadam. Większość otoczenia ma już dość, ignoruje moje opowieści. Więcej tego nie zniosę! Pomóżcie! :)

:):):) trzeba chyba zmienic hobby, albo znajomych. U mnie w pracy wszyscy sa dumni i dopytuja co tam w baniaku;)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam na imię Michał, nie mam żadnego morskiego zbiornika, jestem na tym Forum tylko po to, żeby popatrzeć na wasze osiągnięcia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem Jacek. Mam w planach założenie akwarium morskiego około 200l. Nie zamierzam wypisywać bzdurnych postów także na razie będę czytał wiedzę z tego forum. Pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Ha, to mój pierwszy post tutaj. Po prawie rocznym czytaniu forum przyszedł czas na własną nano rafkę. Razem z żoną zachorowaliśmy na solniczkę i pierwsze nieśmiałe kroki zostały podięte. Zbiornik 50x30x35 plus oświetlenie 3x15W już jest, teraz reszta sprzętu i lektura, lektura, lektura... Pozdrawiamy:waving


60x35x30,2x24W, 2x koralia nano, Circulator 350 za skałą,kaskada HBL-301, Miniflotor, 11 kg LR, 8kg LS,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,pisałem już,wypada się przywitać wiec Witam:-)czytam,czytam,czytam i planuję swój pierwszy zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Akwarystą jestem od bardzo dawna. Przerabiałem kilka biotopów słodkowodnych i mam w tym zakresie doświadczenie.

Jako że jestem chemikiem to chemizm wody też nie jest dla mnie zagadnieniem trudnym.

Potrafię poradzić sobie z szeroko pojętą automatyką, mechaniką i hydrauliką.

Postanowiłem zatem zmierzyć się z akwarystyką morską.

Mimo że jak wspomniałem znam się na akwarystyce słodkowodnej to morska wydawała mi się prawie nieosiągalna z powodu wielu mitów którymi obrosła.

Dopiero gdy znalazłem i rozpocząłem lekturę postów „Nano-Reef” zaczęło mi się to wszystko układać i stwierdziłem że nie taki diabeł straszny.

Nie zadawałem pytań bo nie byłem klubowiczem. Ale wystarczyło czytać i czytać a wiedzę można tu znaleźć ogromną. Trzeba tylko przyjąć odpowiednią systematykę szukania.

Można tu znaleźć również wiedzę praktyczną opartą na niestety cudzych błędach które inni bardziej doświadczeni klubowicze wytykają i ratują w potrzebie.

Chwała twórcy tego przedsięwzięcia bo jest to rzecz bardzo przydatna i potrzebna.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem się przywitam jak to dobre zwyczaje nakazują. Aktualnie jestem "słodkim" akwarystą ale rozglądam się za morską wodą. Może coś z tego rozglądania wyjdzie. Na razie muszę dużo poczytać.

Pozdrawiam

Kadup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Na imie mi Michał.Jestem na tym forum już jakiś czas, głównie czytając i planując swój pierwszy, nigdyniepowstały zbiornik morski;)

mam nadzieje że wkrótce sie uda:playing

pozdro.


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nazywam się Leszek jestem z Ustronia. Akwarystyką bawię się juz ładnych parę lat, ale były to i są jeszcze akwaria Holenderskie. Na Forum Nano-Reef zarejestrowałem się w 2003r, ale przeraziłem się że nie poradzę sobie z morszczyzną. Przekonał mnie AdamB z którym mamy drugie wspólne hobby - motocykle. Obecnie jestem na etapie czytania forum i przygotowania do przeobrażenia mojego 112L baniaczka w małą rafę.


Pozdrawiam Leszek

112L w fazie kompletowania sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam na imie Paweł.

Akwarystyką bawie sie juz długie lata, a obecnie planuję założyć akwarium morskie, jedyny problem to to ze nie wiem jak długo będę mieszkał w Grajewie. A jak narazie nie znalazlem posta z informacją o przeprowadzkach :googleye

Ale czytam nadal :tongues

Pozdrawiam

Erlu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.