Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Mam na imię Jacek i pochodzę z okolic Bielska Białej.

Od czterech miesięcy na mojej pierwszej solniczce 160L bez sumpa na kubełku:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Co prawda może nie jestem całkiem nowy na forum ale pierwszy raz coś napisze. Śledzę forum od kilku lat kiedy miałem zbiornik 1 tys litrów przerobić po słodkowodnym na morskie, ale projekt był za kosztowny na start, a szczególnie za duży na moje doświadczenie;-) i dobrze się stało bo się wyprowadziłem z Krakowa w Bieszczady i nie miałbym jak tego chyba zabrac ze soba

 

Na razie mam od 2 tyg zbiornik 90l, na kaskadowym filtrze, zbiorniczek dojrzewa.

jak pyknie wszystko to będzie to tylko przejściowy zbiornik na załapanie doświadczenia i jakiejś wiedzy. A po remoncie salonu będę chciał przejsc na jakąś 400( lub wiecej) już z sumpem  bo mam dużo wolnego miejsca w salonie.

 

Także witam wszystkich oficjalnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Kondziu napisał:

Także witam wszystkich oficjalnie ;-)

Też witamy i zapraszam do założenia swojego wątku ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Mam na imię Leszek i mieszkam we Wrocławiu.

Od paru lat bawię się akwarystyką słodkowodną, i postanowiłem spróbować swoich sił w morskiej. Trzy tygodnie temu uruchomiłem swoją pierwszą słoną kostkę 42l z kaskadą. Mam nadzieję że wypali, trzymajcie kciuki. W temacie morskim jestem początkującym wiec pewnie nie jeden raz poproszę Was o pomoc. Narazie akwarium dojrzewa ( a przynajmniej taką mam nadzieję ) a ja staram się cierpliwie czekać i dużo czytać forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Slamos napisał:

Witam serdecznie,

Mam na imię Leszek i mieszkam we Wrocławiu.

Od paru lat bawię się akwarystyką słodkowodną, i postanowiłem spróbować swoich sił w morskiej. Trzy tygodnie temu uruchomiłem swoją pierwszą słoną kostkę 42l z kaskadą. Mam nadzieję że wypali, trzymajcie kciuki. W temacie morskim jestem początkującym wiec pewnie nie jeden raz poproszę Was o pomoc. Narazie akwarium dojrzewa ( a przynajmniej taką mam nadzieję ) a ja staram się cierpliwie czekać i dużo czytać forum.

Witam, witam. Masz kilku dobrych morszczakow we wrocku, napewno cię wspomogą wiedzą i pewnie szczepkami. 
Powodzonka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Zgodnie z dobrym zwyczajem tego forum kłaniam się wszystkim. W sumie tutaj jestem już od 2011 r., ale swoją kostkę "odpaliłem" dopiero w 2020 r. Jeny jak ten czas leci?

Tomasz    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2023 o 18:07, Slamos napisał:

Witam serdecznie,

Mam na imię Leszek i mieszkam we Wrocławiu.

Od paru lat bawię się akwarystyką słodkowodną, i postanowiłem spróbować swoich sił w morskiej. Trzy tygodnie temu uruchomiłem swoją pierwszą słoną kostkę 42l z kaskadą. Mam nadzieję że wypali, trzymajcie kciuki. W temacie morskim jestem początkującym wiec pewnie nie jeden raz poproszę Was o pomoc. Narazie akwarium dojrzewa ( a przynajmniej taką mam nadzieję ) a ja staram się cierpliwie czekać i dużo czytać forum.

 

20 godzin temu, tomasz_t napisał:

Cześć. 

Zgodnie z dobrym zwyczajem tego forum kłaniam się wszystkim. W sumie tutaj jestem już od 2011 r., ale swoją kostkę "odpaliłem" dopiero w 2020 r. Jeny jak ten czas leci?

Tomasz    

Witam wszystkich nowych forumowiczów.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem Mariusz i zaczynam swoja przygodę z akwarystyka morska.

Czytam forum od jakiegoś czasu. I im więcej czytam tym chyba mniej wiem ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołgiem.

Witaj na forum i zapraszamy do dyskusji.

Z czytaniem forum tak jest. Z czasem z mgły pojawi się kształt.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hei Sevara,

velkomnen til nano-reef.pl :)

Lykke til !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam na imię Arek, w "akwa" moczę się od 20 lat, do tej pory różne aspekty słodkie - roślinne, BW, jakieś tam wyskok z Malawi też był, krewetki, altumy, placki i takie tam :)
Przez jakiś tam czas prowadziłem sobie blog AquaDreams https://aqualog.aquadreams.pl/ 

Dosłownie z tydzień temu wzięło mnie na słone klimaty. Kilka dni temu zlikwidowałem 525l aby mieć większe możliwości logistyczne z przerobieniem 670L (120x80x70) na solniczkę. 
Czytam, podpytuję, analizuję ... jakiś tam już wstępny plan jest, ale to pewnie już w dedykowanym wątku. 

Mieszkam w Warszawie na Tarchominie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Areczku,

zakładaj swój wątek i opisuj przygodę :D  


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.