Skocz do zawartości
Niko235

Komin czy balkon ?

Rekomendowane odpowiedzi

W życiu tak dużego akwarium nie miałem:)ale jak nie teraz to kiedy:) Dzięki Panowie za słowo więc zabieram się za kompletowanie sprzętu na początek akwarium i szafka, później odezwę się co do odpieniacza światełka itp.chyba że do razu coś doradzicie abym miał na uwadze odnośnie odpieniacza światła wielkości sumpa. Akurat w okolicy mam firmę co zajmuję się akwarystyką i akwariami na zamówienie i mam też kronopooooool:) wiec i płyta na szafkę będzie, stelaż pod takie akwa na pewno metal spawany z profilu zamkniętego.

I to wszystko dla Doris ;) ?

Gratuluję męskiej decyzji :)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150x50x50 trochę za niskie i za płytkie, spróbuj 60x60 będzie dobra wysokość i głębia.

Ja też bedę startował z pierwszą solniczką z wymiarem 140x60x60. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla doris:) jak powiedziałem a porywając się na morskie to teraz czas na b aby było im lepiej. To teraz czekam na podpowiedzi odnośnie odpieniacza światła wym. komina zew. albo wew. A czy mogę np. teraz przenieść obecne życie piasek skał wodę życie do tymczasowego akwarium aby wystawić na sprzedaż swoje teraźniejsze akwaria czy lepiej nie stresować ryb i korali i skompletować sprzęt i wtedy przenieść wszystko wystawić na sprzedaż? Jeżeli dokopie żywej skały czy moczyć ja przez tydzień może dłużej osobno?

Panowie bo mam możliwość kupna akwa 150x60x60 razem z jakąś lampą ARKADIA ale nie wiem ile tam wat za 600 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych arkadi jest kilka rodzai.

Odpieniacz ATI 250 daje rade. Mały potwór.

Poczekaj na akwarium :)

I czy to akwarium ma już komin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nie ma komina ale jest ze szkła 12mm;) i ma wzmocnienie na całej długości szkła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z 10mm i jest wystarczające. :)

Masz kogoś kto dorobi Ci komin? u mnie w mieście nikt nie chciał się tego podjąć.

Więc szklarz zrobil mi nowe szkiełko a stare sprzedalem. za akwarium 140x60x60 i sump 110x45x40 dałem 1150zł więc całkiem fajnie. a brak rysek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem czy ktoś zrobi mi dziury:)i czy szkło ma rysy! Ok wstrzymam sie narazie z pochopnymi decyzjami i poszukam wszystkiego na spokojnie po nowym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz też bym jednak zrobił inny zbiornik ale jak już jest ten to niech będzie. Na nim będę się uczył a z czasem jak ogarnę temat to będzie większy. i komin na zewnątrz jest lepszy, nie zajmuje miejsca w środku. jednak sporo miejsca odpada na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było wszelkie przeróbki, ingerencja w szkło używane to spore wyzwanie nawet dla szklarza..

A kto na szkle oszczędza ten zazwyczaj 2 razy traci.

Niejeden tu z forumowiczów się o tym przekonał, restart przymusowy to radość, przyjemność i satysfakcja odwleczona w czasie..

Powodzonka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak używane to jedynie już z kominem, często na forum pojawiają się ogłoszenia. Niejednokrotnie już z sumpem i stelażem.

Patrz w dziale sprzedam sprzęt i sprzedam całość(zestaw)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawie nowe akwarium na zamówienie, co nowe to nowe, ale to dopiero po Nowym Roku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabian.. Wszystko możesz w baniaku wymienić bez większych strat, ale szkło to już w konsekwencji może iść w poważne pieniążki, jak juz zwierzęta w wyniku restartu polecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z 10mm i jest wystarczające. :)

Masz kogoś kto dorobi Ci komin? u mnie w mieście nikt nie chciał się tego podjąć.

Więc szklarz zrobil mi nowe szkiełko a stare sprzedalem. za akwarium 140x60x60 i sump 110x45x40 dałem 1150zł więc całkiem fajnie. a brak rysek :)

Elespero właśnie też planuje nowe akwa 150x60x60 i mamy pytanie na jakiej konstrukcji bedziesz stawiał zbiornik. Wcześniej zawsze robiłem szafki mdf ale przy tym akwarium zastanawiam się nad stelażem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelarz z profila 30x30x3. Od przodu brak podpórki czyli na calej dlugosci jest dostęp do sumpa. Blat ze sklejki 25mm.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Elespero właśnie też planuje nowe akwa 150x60x60 i mamy pytanie na jakiej konstrukcji bedziesz stawiał zbiornik. Wcześniej zawsze robiłem szafki mdf ale przy tym akwarium zastanawiam się nad stelażem.
na takie długie akwa chociaż ze dwie podpórki z przodu i z tylu to jednak nie 100 kilogramów

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na takie długie akwa chociaż ze dwie podpórki z przodu i z tylu to jednak nie 100 kilogramów

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dlatego uzylem grubego blatu aby nie miec podpórki. Ciężar rozklada sie na caly stelarz. Na samym blacie jak stawalem to sie nie uginal a waze prawie 100kg.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.