Skocz do zawartości
kaziolo997

zetlight qmaven 6800

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w przyszłym roku planuję zacząć przygodę z akwarystyką morską jesatem na etapie kompletowania sprzętu. Baniak już posiadam 100x50x50 planuję do niego zakupić lampę :

zetlight qmaven 6800.

Co o tym myślicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobna półka cenowa ja wybrałem Maxspect RSX R5-200 i jestem mile zaskoczony.

 

Edytowane przez kosciej72 (wyświetl historię edycji)

QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 6600 w zbiorniku 80x50x50 i jest wystarczający (chodzi na jakieś 80%).

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na wyglad i roznice tych 30w, ostatecznie i tak lumeny sie liczą a nie waty :) Zwroc uwage na jakosc wykonania, gwarancje i serwis na terenie kraju, kulture pracy - tj. ciche wentylatory, awaryjnosc... Ja Ci nie odpowiem na pytanie bo zadnej z lamp nie mam, ale maxspext do mnie osobiscie bardziej przemawia jesli chodzi o wymienione przeze mnie aspekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Maxspect lepiej wygląda, prostszy w ustawieniach, serwis w Polsce, prawdopodobnie w RSX są cztery gotowe, zaprogramowane tryby pracy bo instrukcji jeszcze nie miałem okazji przeczytać, dlatego napisałem prawdopodobnie. Na moc o 30W więcej w Zetlight nie ma co patrzeć, bo co to jest za różnica 200 czy 230. Jak dla mnie tylko Maxspect.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste Maxspec lepszy pod wieloma kontami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinieneś porównać współczynnik PAR, a nie lumeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczepiles sie tej mocy... poniekad rozumiem bo w koncu koralowce potrzebuja swiatla, ale skup sie bardziej na pozostalych aspektach, o ktorych pisalismy w tym temacie, bo jesli o moc chodzi, to na pewno obie lampy spiszą sie idealnie. O wydajnosc martwic sie nie musisz. Pomysl za to o tym, co bedzie jak np lampa sie zepsuje i bedzie potrzebowac serwisu jak najszybciej, albo jak bedzie glosno pracowac... wedlug mnie w Twoim przypadku bardziej o te rzeczy chodzi, a nie o roznice kilku watow czy lumenow, bo moce lamp sa podobne, a producent i tak moze odrobine manipilowac liczbami w specyfikacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sam mówiłeś żebym zwrócił uwagę na lumeny a potem piszesz że to nie jest ważne. Miałeś styczność z lampą Zetlight że ją krytykujesz?? Dla mnie to dziecinada wypowiadać się na temat czegoś czego nie miało się w rękach Maxspect idzie po renomie i dlatego wszyscy ją kupują. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.