Jump to content

Pawflo

Klubowicz
 • Content count

  57
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  reefMAX

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sprzedam starego Refmaxa z szafką - uwaga BEZ pompy i grzałki. Akwarium ma 7 lat, ale używane było z przerwami przez około 3. Od dwóch lat stoi i się kurzy w piwnicy. Stan jak na zdjęciach - liczne rysy na obudowie, szafka też ma swoje lata. Raczej pod kwarantanne, choć w sumie aż tak zniszczony to nie jest. Te czarne kątowniki to takie małe zabezpieczenie, bo bałem się, że dziecko zsunie akwa- można sobie odkręcić. Cena wraz z naprawdę dobrymi i mało palonymi świetlówkami to 150 zł. Bierze ten kto pierwszy odbierze z Tarchomina w Warszawie.
 2. Pawflo

  Która firma wykonuje kompletne akwaria?

  Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Możesz wrzucić foty tego stelaża obłożonego lacobel?
 3. Pawflo

  Która firma wykonuje kompletne akwaria?

  Aż tak kompkeksowo nie potrzebuje. Tsk konkretniej która firma z Wawy zbuduje zbiornik z zabudową i hydrauliką? Ślepy jestem, ale widzę tylko gotowe zestawy jak red sea (mam teraz) albo usługi bez zabufowy meblowej i hydrauliki.
 4. Czy jakaś firma wykonuje kompletne akwaria wg. przedstawionego zgrubnego projektu? Wiem, że wiele klei akwaria czy robi stelaże, ale mi chodzi o kompkeksowe wykonanie. Z zabudową akwarium polakierowaną na konkretny kolor z palety RAL, koroną, hydrauliką co najwyżej do złożenia.
 5. Pawflo

  Pytanie o stelaż aluminiowy

  Akwarium postawiłeś bezpośrednio na stelażu? Zastanawiam się nad takim i mam pewne obawy czy dno akwarium wytrzyma jak się skałe położy, a ono w sumie wisi w powietrzu między kątownikami.
 6. Pawflo

  Akwa ukwiałowe w sumpie

  Tak sobie wstępnie rozważam nowe większe akwarium( pewnie jak tutaj każdy[emoji6]) i jednym z głównych założeń do niego jest to, żeby jakoś ogarnąć moje ukwiały bez pozbywania się ich. Rozmażają mi się jak 30 lat temu gupiki...i mam ich już 6 takich mało średnich. Od czasu do czasu któryś pospaceruje w reefer 170 l i wiadomo jakie ryzyko to niesie dla niego i innych korali. I tutaj widzę dwa sposoby rozwiązania problemu: 1. Stworzenie gruzowiska ze skały w jednej części akwa gdzie umieszcze tylko wszystkie ukwiały i tą wyspę odizoluje od innych skał i szyb conajmniej kilkunastoma cm piachu- jednak jest pytanie czy ukwiały wtedy będą skutecznie uwięzione na tej wyspie? 2. Zrobienie dużej komory w sumpie, która będzie pełniła rolę dedykowanej kostki dla ukwiałów - ktoś ma lub widział takie rozwiązanie, na co zwrócić uwagę? Wobrażam sobie, że zamówię czarne boczne i tylną szybe tej komory, a z przodu w obudowie stelaża będzie dziura, żeby podziwiać to ukwiałowo. P.S. Najprostsze rozwiązanie, czyli posiadanie drugiego oddzielnego akwa na ukwiały odrzucam, bo nie dam rady prowadzić dwóch zbiorników...
 7. U mnie też Centropyge bispinosa nie rusza korali(lps i miękkie). Czasami jednak poczubi się z panią błazenkową.
 8. Miałem taki na jednej skale przez dwa lata. Nawet jak urwiesz caly ze skaly, dokładnie miejsce po nim wyszorujesz jakąś szczotą to i tak odrośnie. Będzie się też rozrastał. Generalnie jeśli nie chcesz mieć go w głównym i cały czas obrywać to skała do usunięcia lub do potraktowania na zewnątrz czymś bardziej drastycznym, choć sam tego nie zrobiłem.
 9. Pawflo

  Deltec sc1351

  Równo 21 cm. U mnie drugiego dnia pracy mam taki urobek. Pompa pracuje na 5 kreskach mocy.
 10. Pawflo

  Deltec sc1351

  @Jukos a ile już pracuje z tą nową pompą. Mi zawsze po umyciu i teraz też wariuje trochę. Po kilku dniach zaczyna normalnie pracować. U mnie drugi dzień na nowej pompie i zaczyna się stabilizować.
 11. Pawflo

  Deltec sc1351

  Czuję się zoobowiązany napisać, że Deltec okazał się bardzo solidną firmą. Przeprosili za kłopoty i przesłali z Niemiec kurierem nowiutką pompę. Dodatkowo nowa pompa chodzi o niebo lepiej niż stara, bo odpieniacz stał się praktycznie bezgłośny[emoji4] Jestem mega zadowolony i moż jednak w przyszłości coś od Delteca kupię [emoji6]
 12. Pawflo

  Deltec sc1351

  Może ktoś zna odpowiedź jaka pompa pasuje? Mi też dzisiaj podała pompa w tym odpieniaczu, tydzień po upływie gwarancji. Nie dość, że moim zdaniem głośny jak diabli to jeszcze jak czytam awaryjny. Ja już wiem jakiej firmy produktów w życiu nie kupię... Na forum w tym wątku przeczytałem http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=2641781 , że to jakaś wadliwa konstrukcja pomp. Napisałem do Delteca w tej sprawie, ciekawe czy mi coś odpiszą - zapytałem o darmowy program wymiany wadliwej serii pomp...
 13. Pawflo

  Akwarium 1200L w obiegu

  Jeszcze coś do sterowania temperatury( czasami jest za ciepło), chłodzenie, pompa dozująca, pod UV też warto mieć
 14. Pawflo

  Operacja: powiększenie akwarium

  A jaki masz przepływ na tej UV 18 wat? Gdzieś widziałem tabelkę co ginie w zależności moc lampy/ przepływ. Przy małej mocy i dużym przepływie UV tylko zmniejsza zakwit glonów. Ja miałem dwa razy ospę- raz poza magnificą padło mi wszystko(5 małych ryb), raz nic. Jedyne różnice w obu sytuacjach to ten przepływ UV- za drugim razem przykręciłem go bardzo. Znalazłem coś takiego. Na moje oko niestety lamoa 18 wat jest za mała na Twoje akwarium, ponieważ pewnie maksymalny przepływ dla niej to 540 litrów na godzinę, ale nie obrócisz tym przepływem 3 krotnie objętości akwarium. Ja miałem tak samo 18 wat, ale 170 litrów tylko w obiegu. Obraz pochodzi stąd: http://www.americanaquariumproducts.com/AquariumUVSterilization.html#flow
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.