Jump to content

Efendi

Szlachta Morska
 • Content count

  495
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.milman.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  3miasto
 • Akwarium
  600L

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Efendi

  Roller mat opinia użytkownika .

  Potwierdzam, w moim baniaku nowe rolki XL starczają na dwa miesiące
 2. Moje wszystkie przypuszczenia idą właśnie w tym kierunku:( skała coś oddaje do wody (dziwne żółtawe zabarwienie wody). W sumpie mam zainstalowany od początku clarisea ale i tak pełno różnych śmieci cały czas jest w wodzie co widać na zdjęciach. Widocznie etap produkcji skały nie jest za każdym razem identyczny i zdarzają się takie "kwiatki". Na priv dostałem informacje że mój przypadek tylko potwierdza maje przypuszczenia:( wszystko juz sprawdzałem i bez rezultatów.
 3. Baniak na reaktorze, lampa ATI 10x54, skoku temperatury nie odnotowałem. zrobiłem dokładnie tak samo - tylko włożyłem do świeżej solanki.
 4. Od samego początku wsadzenia skały do świeżej solanki zaczęły się problemy z mętną wodą która utrzymywała się tygodniami, dopiero zainstalowanie lampy UV rozwiązało problem, pózniej nadeszły różne plagi (dino, cyjano), w maju podbiłem za mocno Ca do 500 co spowodowało lekkie szok dla SPSów. Dokonałem kilkunastu podmian ale etap dojrzewania jakby wracał do początku. I tak to wyglada do teraz:(
 5. na ICP test pokazał zawyżoną wartość tylko w RO, dodałem miedzy osmozą a DI wkład na krzemiany sery, zrobiłem dużą podmianę ale jak widać brak efektów.
 6. Mam pytanie dla osób które miały styczność ze skałą real reef rock aby podzieliły się doświadczeniem jak przebiegał proces dojrzewania w baniaku. Niestety próbuje ogarnąć ten temat ale bez powodzenia a wręcz z odwrotnym skutkiem. Baniak zalałem świeżą solanką (sól Red Sea) w marcu i do tej pory nie mogę wyjść na prostą. Myślałem że przeszedłem już wszystkie plagi ale końca nie widać. Na dzień dzisiejszy temat wygląda następująco wszystkie SPSy (szczepki) wyglądają tragicznie, ledwo polipują a część traci tkankę, a jeśli chodzi o LPS wszystko wyglada OK. Co pare dni woda robi się mętna i ma kolor żółty (co widać na zdjęciach). Parametry badane na ICP nie pokazują żadnych diametralnych odstępstw od tzw książkowych. W sumpie oprócz odpieniacza mam cztery bloki i jeden kg nano-tech Makspect'a, 0,7 Biopellets XL oraz węgiel.
 7. Up Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 8. Up Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 9. Up Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 10. Witam, Posiadam na sprzedaż używany BioReaktor na złoże zraszane wykonany przez PACIFIC SUN (model testowy), płytka zraszająca Aqumedic, cena 700zł + wysyłka Wymiary: 190 x 190 x 580 mm (razem z wylotem)
 11. Witam, Mam na sprzedaż używany REAKTOR GLONOWY ALGAE REACTOR AR-PRO M PACIFIC SUN, całość w stanie BDB, cena 700zł + wysyłka Rozmiar systemu: 500-1000 l Zalecany przepływ: 1000-1500L / H Materiał korpusu: wysokiej jakości akryl Wymiary: 190 x 190 x 550 mm Wlot / wylot węża: 20 mm Kierunek przepływu: woda zaciągana jest od dołu Typ światła: zielone diody led Zużycie energii: 23,5W Umieszczenie: Reaktory AR-PRO są wykonane z materiałów bezpiecznych dla raf, co umożliwia umieszczenie reaktora wewnątrz lub na zewnątrz sumpa
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.