Jump to content

Efendi

Szlachta Morska
 • Content count

  507
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Efendi

 1. na iphonie bez zmian:(
 2. A u mnie od grudnia:(
 3. Mam pytanie dla osób które miały styczność ze skałą real reef rock aby podzieliły się doświadczeniem jak przebiegał proces dojrzewania w baniaku. Niestety próbuje ogarnąć ten temat ale bez powodzenia a wręcz z odwrotnym skutkiem. Baniak zalałem świeżą solanką (sól Red Sea) w marcu i do tej pory nie mogę wyjść na prostą. Myślałem że przeszedłem już wszystkie plagi ale końca nie widać. Na dzień dzisiejszy temat wygląda następująco wszystkie SPSy (szczepki) wyglądają tragicznie, ledwo polipują a część traci tkankę, a jeśli chodzi o LPS wszystko wyglada OK. Co pare dni woda robi się mętna i ma kolor żółty (co widać na zdjęciach). Parametry badane na ICP nie pokazują żadnych diametralnych odstępstw od tzw książkowych. W sumpie oprócz odpieniacza mam cztery bloki i jeden kg nano-tech Makspect'a, 0,7 Biopellets XL oraz węgiel.
 4. Efendi

  Jakość skaly RRR

  Teraz hasło cyt: Cechuje ją dużą porowatość nabiera innego znaczenia:)
 5. Efendi

  Jakość skaly RRR

  a możesz dodać jeszcze w jakich ilościach masz skałę, kulki itp
 6. To jaki jest sens moczenia (solanka + bakterie) przed wsadzeniem do baniaka?
 7. Idąc tym tokiem to cały bełkot związany z "cudowną" produkcja i porowatością tej skały możemy wsadzić w ....e. Jak za taka kasę to oczekujemy zupełnie innych rezultatów. Reasumując jeśli całą filtracje muszę wrzucić do sumpa to bardzo droga jest to dekoracja, tylko jak się to ma do filtracji która miałem w baniaku (cztery bloki oraz 1 kg Makspect'a)
 8. Skała była kupiona z pewnego źródła ale może coś podczas produkcji dokładnie tej partii poszło nie tak, aktualnie wymieniłem tylko skalę więc zobaczymy jak zareaguje baniak.
 9. hmm...wszystko wcześniej opisałem.
 10. Co wskoczyło na miejsce ??? sucha skała z erybki
 11. Niestety ale moja przygoda z RRR dobiegła końca, mimo różnych prób nie mogliśmy się dogadać(bakterie, podmiany). Wczoraj skała wyleciała z baniaka - szkoda tylko kasy. Poniżej trzy fotki zrobione w ciągu 15 dni i cuda związane z dojrzewaniem:(
 12. Efendi

  Roller mat opinia użytkownika .

  Potwierdzam, w moim baniaku nowe rolki XL starczają na dwa miesiące
 13. Moje wszystkie przypuszczenia idą właśnie w tym kierunku:( skała coś oddaje do wody (dziwne żółtawe zabarwienie wody). W sumpie mam zainstalowany od początku clarisea ale i tak pełno różnych śmieci cały czas jest w wodzie co widać na zdjęciach. Widocznie etap produkcji skały nie jest za każdym razem identyczny i zdarzają się takie "kwiatki". Na priv dostałem informacje że mój przypadek tylko potwierdza maje przypuszczenia:( wszystko juz sprawdzałem i bez rezultatów.
 14. Baniak na reaktorze, lampa ATI 10x54, skoku temperatury nie odnotowałem. zrobiłem dokładnie tak samo - tylko włożyłem do świeżej solanki.
 15. Od samego początku wsadzenia skały do świeżej solanki zaczęły się problemy z mętną wodą która utrzymywała się tygodniami, dopiero zainstalowanie lampy UV rozwiązało problem, pózniej nadeszły różne plagi (dino, cyjano), w maju podbiłem za mocno Ca do 500 co spowodowało lekkie szok dla SPSów. Dokonałem kilkunastu podmian ale etap dojrzewania jakby wracał do początku. I tak to wyglada do teraz:(
 16. na ICP test pokazał zawyżoną wartość tylko w RO, dodałem miedzy osmozą a DI wkład na krzemiany sery, zrobiłem dużą podmianę ale jak widać brak efektów.
 17. Efendi

  Pompy Red Dragon CAŁA PRAWDA

  Witam... Postanowiłem że napisze w nowym wątku swoją walkę i doświadczenia jakie mnie spotkały podczas pracy słynnej pompy Red Dragon 3500. Swój problem opisałem w wątku: http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=11397 ale nikt (oprócz p.Romana) nie odpisał chociaż nie tylko Ja walczyłem z w/w problem.. Walkę z utrzymaniem poziomu wody w kominie toczę od paru dobrych tygodni a wszystko zaczęło się od wymiany New Jeta 2300 (tak na marginesie bardzo dobra pompa) na RD 3500 ponieważ chciałem zwiększyć ilość wody w obiegu oraz powrót z Red Dragona wykorzystać do zwiększenia cyrkulacji. Upragniona pompa przyjechała i tu pierwsza niespodzianka pobór mocy nie ma 48W tylko troszkę więcej (informacja od sprzedawcy który osobiście zmierzył) ale nic to czego się nie robi dla RD i owianego mitem komfortu pracy(przyglądając się specyfikacji RD to jakieś cuda są tam opisane pompa 3500 i 4500 ma taki sam pobór hmm.. może się czepiam..)Więc szybka wymiana z jednej na drugą i jest cicho myślę jest bosko ale sielanka nie trwała długo. Minęło siedem dni od pierwszego uruchomienia a Ja jak kretyn dwa razy dziennie majtam zaworem w lewo lub w prawo żeby utrzymać odpowiedni poziom wody w kominie. Myślę sobie chyba najwyższy czas wymienić zawór kulowy na bramowy bo tutaj jest cały problem ukryty... montuje zawór chodzi idealnie a tutaj następna niespodzianka to nie wina zaworu tylko Red Dragonik jest bardzo wrażliwy na jakiekolwiek spadki, nawet bardzo delikatne w sieci... no cóż powiedziało się A trzeba powiedzieć B... czas na UPSa ale oczywiście nie może to być najtańszy UPS tylko z czystą sinusoidą (on-line) więc podłączam to wszystko razem... i... Ku.. mać to wszystko o kant d.. rozbić ... bo prawda brzmi Te POMPY TAK MAJĄ i za to płacimy niemałe pieniądze i jest to wina konstrukcyjna pompy a nie otoczenia w jakim pracuje... A akcie desperacji postanowiłem napisać email do p. Klausa Jansena (Royal Exclusiv) z opisem mojego problemu (potwierdzenie przeczytania otrzymałem) ale chyba lepszym rozwiązaniem jest nie odpisywać i udawać że nie było żadnego tematu (a może producent wie o tej małej niedogodności.. i woli zachować cisze hmm..) No tak ...milczenie jest złotem ...i to exclusiv gold Pompy Red Dragon powinny zmienić nazwę na RED Shit i to będzie bardziej adekwatna nazwa do komfortu pracy. Wiem że moja wypowiedz nie spodoba się sprzedawcą w/w pomp ale mam nadzieje że następny klient zastanowi się nad sensem zakupu co spowoduje że firma Royal Exclusiv (już sama nazwa firmy do czegoś zobowiązuje) zmieni swoją politykę cenową(jakościową) bo wydanie 1500 zł (najtańsza wersja) na zakupu pompy powinna iść w parze z super jakością(dokładnością)..na chyba że się mylę i tylko mnie to przeszkadza bo jestem zbyt wymagający Pozdrawiam i żegnam się w bólu użytkownik RDragon..ups..RShit :cursin
 18. Efendi

  Efendi 600-tka

  Nadszedł czas zmiany mojej 250-tki na troszkę większy baniaczek http://nano-reef.pl/topic/28033-efendi-250-tka/page__p__256960__hl__efendi__fromsearch__1#entry256960 ...pozdrawiam Maxa nowego właściciela..... Po przeanalizowaniu ustawienia baniaka który będzie dzielił salon na część jadalną oraz TV padło na 600 litrów czyli (145x70x65), więc baniak będzie widoczny z trzech stron. Dzisiaj wraz z szkiełkiem Snoszka dojechał również mój (to ten mały pikuś po prawej) . Jeśli chodzi o sprzęt to temat wygląda następująco: 1. Zbiornik 145x70x65 2. Sump 80x60x45 3. Odpieniacz RedSkim 250 4. Cyrkulacja Tunze 2x6105 oraz Wavebox (bez boxa) wbudowany w kominie 5. Obieg Silent Jet 6000 (czyli Red Dragon) 6. Oświetlenie 2x250w HQI + 4x54w T5 Giesemann
 19. Efendi

  Efendi 600-tka

  Małe odświeżenie wątku:) Po mocnych przejściach z początkowym dojrzewaniem (cztero-tygodniowy zakwit bakteryjny) akwarium malutkimi krokami zaczyna startować. Wprowadziłem pierwsze zwierzaki, ryby z urlopu od Snocha i pierwsze szczepki koralików. Do sumpa dołożyłem lampę UV 36w, bloki oraz kulki maxspect'a (1kg kulek + 3 bloki) oraz przerobiłem dopływ wody do Clarisea - dodatkowy baypass (bardzo duże zużycie rolki podczas dojrzewania).
 20. Efendi

  Barlinecka pięćsetka z SPS

  Bordowy meszek - można prosić o fotki Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 21. Efendi

  Efendi 600-tka

  niestety nie mam
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.