Skocz do zawartości
CNCRob

[225l] Betta 680 made by CNCRob

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec nastala pora i na mnie aby ujawnic to nad czym ostatnio siedzialem sporo czasu :) Wiec do rzeczy:

- zbiornik 225l 68x55x60 (ostatnie wysokosc)

- sump 95l 62x38x40 podzielony na trzy komory, dwie do obiegu akwa i jedna na rozrabianie swiezej solanki do podmian

- odpieniacz JAD WG-428 (zakupilem go jako zielony w morszczaku do duzo mniejszego akwarium, zobaczymy jak dlugo da rade pociagnac)

- oswietlenie LED 135W

- pompa obiegowa HaiYang HY-806 3000l/h (dostalem gratis do akwarium)

- okolo 18kg zywej skaly (tu podziekowanie dla jednego kolegi z forum za przyjecie w domu, skale i odrobine zycia na start :) )

- cyrkulacja: 2xKORALIA NANO EVOLUTION 900 + 1xHydor Koralia 3 (w planie dolozenie drugiej)

- sol: Royal Nature Advanced Salt Pro Formula

- testy: H2Ocean reflactometer, PH Meter With Thermometer (PH-009(3)) + komplet testow kropelkowych API (pH, amoniak, NO2, NO3)

Pora na kilka fotek:

calosc

http://imageshack.us/photo/my-images/715/019owk.jpg/

troche poukladalem kabelki i okleilem sumpiarnie od wewnatrz aby ja wygluszyc i utrzymac cieplo w zimie

http://imageshack.us/photo/my-images/689/img0034cp.jpg/

oswietlenie

http://imageshack.us/photo/my-images/40/img0032vls.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/696/img0031dx.jpg/

no i na koniec ulozenie skaly

http://imageshack.us/photo/my-images/196/dsc07589u.jpg/

wyglad oswietlenia moze sie minimalnie zmienic, chwilowo lampa lezy na zbiorniku ale zostanie powieszona troche wyzej

zrobilem dzis testy:

zasolenie 1.027

pH - 8,1

amoniak - 0

NO2 - 0

NO3 - 0

jakie testy najlepiej dokupic?

planuje trzymac raczej cos miekkiego, ale nie mam jeszcze konkretnego ukierunkowania, to moja pierwsza solniczka wiec pewnie bede bral to co ladne :) do tej pory od dziecinstwa zawsze towarzyszyly mi slodkowodne akwaria.

wszelkie uwagi, pomysly itp mile widziane :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie troszkę nie za duże?

Co do porządku w szafce to zawsze myślałem, że ja mam ale Ty to pojechałeś :) Strasznie się mi podoba to jak zaplanowałeś to wytłumienie i wycieplenie oraz te wszystkie wtyczki, etc - bajera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Fajny zestaw i wszystko dobrane z głową, tylko odpieniacz koniecznie wymień na jakiś prawdziwy, choćby używany. Ten co masz nie uciągnie nawet połowę mniejszego akwarium.

Lampa fajna, wreszcie coś nadającego się nad kostki wypuścili.

Testy dokupić: KH, Ca, Mg i styknie.

Pozdro :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje startu.Rzeczywiscie sumpownia wyglada swietnie.Juz morzesz myslec nad zmaina pienidla.Mialem to "cos" w 120L i :mooning .

Co do testow to musisz zaopatrzyc sie w test na po4, kh, mg i ca.

Nie napisales kiedy zalales baniak, ale wyglada na swierzy i cos mi te wyniki testow sa podejrzane.Napisz cos wiecej, czy zalales swierza solanka, czy miales wode z dzialajacego zbiornika?


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuje dłubania w sumpie, strasznie zabudowałeś. I nie bardzo rozumiem ale może mieszkasz w jakimś "zimnym" miejscu. Wszyscy raczej chcą się pozbyć ciepła thumbsup.gif. Może dodaj wentylatory na lato ?


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Albo testy ma JBL po słodkim, a tam skala zaczyna się od 100 :D Więc mając NO3 na przykład 50 pokazuje Ci zero :)

Trochę przesadziłem, ale wiadomo o co chodzi ;) Też miałem wszystko zero na JBL a potem kupiłem Saliferta i okazało się inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapitan przeciez CNCRob napisal, ze uzywa testow API :whistle: Moze sa przeterminowane, albo baniak ma takie parametry.Poczekajmy na CNCRob az cos wiecej napisze.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sledzik wydaje sie ze pomysl dobrze przemyslany UK do cieplych krajow nie nalezy. Ledy wody nie wiele grzeja. Ja sie tylko zastanawiam czy szafka nie bedzie sie pocic. Samo rozwiazanie elektryki, listew na kable super. Z testami API ciekawa sprawa jest bo np ph mirzey sie lepiej niz Salifertem. Robia wersje do marine. Sol dobry wybor wiec mysle ze z testami na pierwsze kilka tygodni nie powinno byc problemow. Zmierza amoniak, No2, No3

Z reszta jak widac kto czyta nie bladzi. Robert start super, aquascaping jeszcze lepszy :thumbup:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz sam kiedys uzywalem testow API i bylem zadowolony.Co mi sie podoba w tych testach to powtarzalnosc wynikow, a przy Salifercie(NO3) w moim przypadko bylo to nie mozliwe.

A co do sumpowni to napewno bedzie sie tam skraplac woda, ale mysle ze dwa wentylatorki zalatwia sprawe.

P.S Jak na pierwsza solniczke to jestem pod wrazeniem przemyslanego projektu.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez uzywam testow API i wyniki raczej wiarygodne daja bo potwierdzane wartosci pomiarow w kilku sklepach wiec mam pewnosc odczytu. Uzywam tez saliferta i powiem ze NO2, NO3, NH4 na salifercie jak dla mnie to porazka. "jastrzebie oko" potrzebne zeby rozroznic zabarwienia, za to kropelkowe do Ca, Mg sa dosc dokladne. Coz testy API to juz "zboczenie rynkowe" w UK.

Domyslam sie ze zbiornik zalany nie dawno, dal bym maksymalnie 1 do 2 tygodni wiec na rozruchu parametry mogly jeszcze nie drgnac. Idac analogia innego watku, skala juz dobrze sie wygazowala w innym zbiorniku wiec nie dziwi mnie to wcale. Mile i estetyczne zagospodarowanie sumpa. Ulozenie wyspowe skaly w bardzo ciekawej koncepcji. Duzo miejsca dla rybek. Googluje na wlasna reke i nie moge znalezc tego oswietlenia. Intrygujaco fajne.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, skoro tam taki klimat :-) CO do pocenia, napewno bedzie ale 2 wiatraczki w obudowie na wyciagu rozwiaza problem...


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuje dłubania w sumpie, strasznie zabudowałeś. I nie bardzo rozumiem ale może mieszkasz w jakimś "zimnym" miejscu. Wszyscy raczej chcą się pozbyć ciepła thumbsup.gif. Może dodaj wentylatory na lato ?

kolego nie rozumiem twojego postu... w jaki sposob utrudnilem sobie dlubanie w sumpie? nie zabudowalem nic wiecej co by nie bylo zabudowane fabrycznie... dokleilem jedynie wygluszenie, w domu mam 20 stopni caly czas w pomieszczeniu w ktorym jest akwarium, roznica wiec pomiedzy pokojem a akwarium jest 5 stopni, co za tym idzie to juz jest duza oszczednosc ciepla, lato w anglii natomiast upalne nie jest wiec chlodzenia mysle, ze nie bede potrzebowal... sumpiarnia nie jest jeszcze gotowa, dlatego zdjete mam drzwiczki, sa z tylu otwory oryginalne wiec w ociepleniu tez je wytne a w razie potrzeby wstawie tam wentylatory wolnoobrotowe

na testach niestety nie moge znalezc daty wiec nie wiem czy przeterminowane czy nie. mialem od okolo dwoch miesiecy posolone akwarium 44 litrow, bylo w niej okolo 12kg skaly, reszta trafila od kolegi Grzegorza, akwarium duze posolilem ponad tydzien temu, po kilku dniach czesc wody odlalem i przelozylem wszystko z mniejszego, lacznie z woda.

temat skraplania wody w sumpie rowniez przemyslalem, dlatego czekam na pierwsze objawy, otwory do wentylatorow sa z tylu od strony sciany, dlatego musze zrobic jakis zrzut wody za szafka, aby wentylatory nie pchaly mi wilgotnego powietrza na sciane co spowoduje wychodzenie grzyba. sump jest dodatkowo maksymalnie przykryty wiec cala woda skrapla sie wlasnie na przykryciu i malo jej trafia do szafki ale jak pisalem, wszystko bede etapami rozbudowywal, chociaz pomysly i uwagi mile widziane :)

jakiej firmy polecacie dokupic pozostale testy? tylko wolal bym cos dostepnego w UK


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reszta jak widac kto czyta nie bladzi. Robert start super, aquascaping jeszcze lepszy :thumbup:

dzieki :) jeszcze troche zmodyfikowalem nasze ustawienie :) mam nadzieje, ze moze byc...


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala aktualizacja :) wiec i mnie dojrzewanie nie ominelo... Mialem wysyp glonow zielonych, pokrylo doslownie wszystko, ale juz ze skal w wiekszosci odeszlo, zostalo na piasku, zastanawiam sie czy to jakos usunac czy zostawic aby sie samo przejadlo. Bardzo powoli zmniejszalem zasolenie wiec teraz juz jest ok. Kupilem reszte estow, jutro sie pobawie. Doszla rowniez jedna pompa cyrkulacyjna Tunze 6025, przyznam, ze jest nadzwyczaj cicha. Dodalem tez symulacje plywow w prostym urzadzonku jakie mialem po dawnych planach zakladania solniczki. Byla tez plaga aiptasii ale kupilem krewetke wundermani i zajela sie sprawa :):vava:

Jako ekipe sprzatajaca dolozylem 10 sztuk slimakow turbo, krewetke red fire i moze za szybko ale nie moglem oprzec sie pokusie i przynioslem Diadema setosum.

Zmajstrowalem tez foto w oswietleniu "wieczorowym" :)

gallery_13116_2015_340438.jpg


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert widze ze masz API :(

tez uzywam testow API i wyniki raczej wiarygodne

pozdrawiam

testy API... ech tez myslalem ze sa dobre. az do dzisiaj. moje api pokazywaly zawsze no3 miedzy 5 a 10. dzis podskoczylo na 40 ale po zbiorniku nie bylo widac zeby cos sie działo, pojechalem do dwoch sklepow zeby testy wody mi zrobili. pierwszy test salifert no3=0 kolejny sklep test TMC no3<0.1.

Na tym za zakończylem moja znajomosc z testami API.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, API NO3 60, salifert NO3 5. Ktory test wiarygodny? Dobre pytanie


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi API pokazuje 0 więc skoro wasze zawyzaja to ile jest u mnie? :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem tez na kranowie i wyszlo zero. hehe


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jakies lewa partja mi sie trafiła. moze twoj jest dobry, a moze dobre sa tylko chwilke po otwarciu a pozniej zaczynaja szalec.

najlepiej sprawdzic w na kilku testach w kilku sklepach, to prawde ci powie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę się wybierał w Twoje strony to zabiore testy i możemy zrobić porównanie


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobimy mala aktualizacje... jeszcze jest koncowka glonow z walki no i foto niestety kiepskim aparatem wiec jakos jak i kontrast bieli do bani :(

gallery_13116_2015_2001092.jpg


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj temat i moge sie w nim czyms pochwalic, premiera i oficjalny start w tv byl, wiec od danej chwili jestem zwolniony z obowiazku trzymania w tajemnicy ostatecznego wyniku :) moje dzielo: znicz olimpijski London 2012 :thumbsup:

gallery_13116_2027_821388.jpg


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert ale dasz potrzymac troche co?

...a da sie tym odpalic fajke... :smoke:

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darecky3 nie pale wiec nie bylo jak sprawdzic :) potrzymac bedziesz mogl... ale jak dogonisz go gdzies na swiecie bo wlasnie jest w trasie :) juz wystartowal i nadal sie pali :harhar:


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sciema :D to pochromowana oslona tlumika do motorynki przecie :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.