Skocz do zawartości
magu

Sterownik LED dla leniwych, 3 kanały, świty, zmierzchy, oświetlenie nocne, za 20zł

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebne elementy:

  • Arduino nano - 10zł
  • Moduł RTC DS1307 - 10zł

Moduł RTC należy podłączyć zgodnie z instrukcją ze strony http://magu.pl/aqma (SDA do A4 i SCL do A5 w przypadku nano) i zasilanie, to wszystko. Sterowanie trzema kanałami będzie na pinach 11,10,9. Program i wsad do arduino do pobrania z tej samej strony.

Zdjęcia z montażu i filmik z działania.

Edit: Dla arduino nano w kodzie do wczytania w linii 166 trzeba usunąć znaki komentarza "//" (tak jak dla megi). Powinno to wyglądać tak:

// Odkomentuj delay, jezeli uzywasz MEGA 2560!

delay(4);

Edit: Nowa, udoskonalona, lśniąca, 6-kanałowa wersja, opis tutaj: http://nano-reef.pl/...gu/#entry790100

post-8465-0-14875500-1439469953_thumb.jpg

post-8465-0-17790400-1439469954_thumb.jpg

post-8465-0-26202900-1439469955_thumb.jpg

post-8465-0-23230700-1439469956_thumb.jpg

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magu, czyli prawdziwy czarodziej :)

No Panie, otworzyłeś chyba fabrykę z projektami arduino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zrobiłbys mi? Bo Len jestem xD


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdzie można kupić wymienione elementy.

Pozdrawiam


Akwarium 1200 litrów, sump 200 litrów,refugium 200litrów, oświetlenie 1000W LED akwa.Refugium 110W kompakty 6500 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję


Akwarium 1200 litrów, sump 200 litrów,refugium 200litrów, oświetlenie 1000W LED akwa.Refugium 110W kompakty 6500 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto dodać, że niektóre z modułów RTC nie mają baterii lub mają ją nieprawidłową. W RTC musi być akumulator, a nie zwykła bateria. Używanie baterii zamiast akumulatora grozi pożarem, wybuchem i zniszczeniem sprzętu(lub poważniejszymi konsekwencjami).

Warto na to zwrócić uwagę szczególnie na ebayu. Musi być rechargable battery. Warto o tym pamiętać również z tego powodu, że większość RTC jest tańszych niż akumulator. Często w zestawie wychodzi taniej.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się to podłączyć do chińczyka 120W dwukanałowego bez elektroniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o wykorzystanie tego, co jest już w lampie i dołożenie do tego elektroniki.

Lampa ma 2 kanały sterowane potencjometrem, na jednym 27 ledów 3W (białe, żółte, czerwone, zielone, uv), na drugim 28 ledów 3W (niebieskie). Łącznie daje to 165W z tym że ledy nie świecą z pełną mocą bo lampa ma moc 120W co daje ok 2,2W z jednego leda. Dałoby się te ręczne potencjometry zamienić niewielkim kosztem na elektronikę?

Edytowane przez rafal.gorzow (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

właśnie Ci to napisałem - teraz kręcąc potencjometrem ściemniasz

a żeby "kręcić" kanałem PWM potrzebne jest coś takiego

http://allegro.pl/driver-p4115h-led-150ma-340ma-540ma-720ma-pwm-lin-i5605407400.html

http://allegro.pl/przetwornica-driver-led-175ma-1400ma-co-175ma-p-i5206295517.html

oczywiście to przykład i raczej pasować nie będzie

i dopiero tymi driverami steruje Arduino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teraz wiem czego szukać. Dokładając lepsze chłodzenie pewnie dałoby się z lampy wyciągnąć więcej niż 120W? Tak czysto teoretycznie, bo więcej mi nie trzeba, i tak nie wykorzystuję pełnej mocy lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to nie o chłodzenie chodzi a o wysterowanie ledów np. zamiast full 700mA mają teraz 680mA - no i zależy jaki / jakie tam są zasilacze a coś mi mówi że będą dwa ... więc nie będzie tak prosto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto dodać, że niektóre z modułów RTC nie mają baterii lub mają ją nieprawidłową. W RTC musi być akumulator, a nie zwykła bateria. Używanie baterii zamiast akumulatora grozi pożarem, wybuchem i zniszczeniem sprzętu(lub poważniejszymi konsekwencjami).

Warto na to zwrócić uwagę szczególnie na ebayu. Musi być rechargable battery. Warto o tym pamiętać również z tego powodu, że większość RTC jest tańszych niż akumulator. Często w zestawie wychodzi taniej.

To faktycznie ważna sprawa. Pisałem o tym w instrukcji.

Chodziło mi raczej o wykorzystanie tego, co jest już w lampie i dołożenie do tego elektroniki.

Lampa ma 2 kanały sterowane potencjometrem, na jednym 27 ledów 3W (białe, żółte, czerwone, zielone, uv), na drugim 28 ledów 3W (niebieskie). Łącznie daje to 165W z tym że ledy nie świecą z pełną mocą bo lampa ma moc 120W co daje ok 2,2W z jednego leda. Dałoby się te ręczne potencjometry zamienić niewielkim kosztem na elektronikę?

Zasadniczo to @silvia dobrze prawi, będziesz wiedział co tam siedzi i jak działa, przy okazji lampa będzie mniej "chińska" :). Jest jednak mała szansa że uda się to obejść łatwo i małym kosztem. Ale musisz zmierzyć napięcie pomiędzy dwoma skrajnymi zaciskami potencjometrów. Jak Ci się uda to wyślij mi na PW, może coś wymyślimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.