Skocz do zawartości
boo12

Kawałek żywej skały z .................

Rekomendowane odpowiedzi

............ garażu :P

Dostałem od ciotki taki fajny kawałek który wujo przywiózł w latach 70-tych z nad morza czerwonego chyba i leżało to to w garażu, aż do teraz wsadziłem to do ro i mieszam czy kilka tygodni i kilka podmian pozwoli na używanie takiej skały ?

Zdjecie0c8d909ebeb65a08931476bbd089e651.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no3 po4 z ro? po płukaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce krytykować ale po co ci to? Kawałek skały niewiadomego pochodzenia. Ja wiem ze ciocia mówiła, ale po tylu latach pamięć może ją zawodzić... 

Jeśli jesteś pewien pochodzenia skały to czym ona się różni od martwej skały że sklepu? Wymocz i do akwarium. Za jakiś czas będzie żywa. Na pewno skała będzie oddawać coś do wody ale po pewnym czasie przestanie.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka tego nie oddaje ale wyjątkowo ładnie ukształtowany kawałek, tylko dla tego myślę o wsadzeniu do akwarium

Fotka90ac0c618d20bcba7a5a5432b11b2519.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda jak szkielet jakiegoś LPS`a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, boo12 napisał:

Fotka tego nie oddaje ale wyjątkowo ładnie ukształtowany kawałek, tylko dla tego myślę o wsadzeniu do akwarium

Fotka90ac0c618d20bcba7a5a5432b11b2519.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

nikt nie jest jasnowidzem ,włóż do akwa i zobaczymy (wygląda jak głowa Aliena ) później siew pochwalisz


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waży ponad 3 kg nie widać bo mam wielką łapę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten kawałek skały podoba Ci się to wymocz w wodzie RO/DI. Regularnie rób testy, podmianki tej wody i jak parametry wody będą dobre to do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maciej01 napisał:

Jak ten kawałek skały podoba Ci się to wymocz w wodzie RO/DI. Regularnie rób testy, podmianki tej wody i jak parametry wody będą dobre to do akwarium.

super rada ..:) tylko powiedz kolego maciej01@ ile ma to robić ? dzień?dwa ?tydzień? rok? braknie mu kasy na testy ... 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potraktuj tą skałę jak suchą ze sklepu. Wymocz i do zbiornika. Ja zalał bym woda z podmianki i dał cyrkulację do wiadra.

55 minut temu, niwre37 napisał:

super rada ..:) tylko powiedz kolego maciej01@ ile ma to robić ? dzień?dwa ?tydzień? rok? braknie mu kasy na testy ... 

Bo testy kosztują tyle co nowe auto...

Jak długo moczyć to już od ciebie zależy. 

Ewidentnie widać że to szkielet jakiegoś LPS.  


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, niwre37 napisał:

super rada ..:) tylko powiedz kolego maciej01@ ile ma to robić ? dzień?dwa ?tydzień? rok? braknie mu kasy na testy ... 

A skąd ja mam to wiedzieć czy to potrwa kilka dni, tygodni, czy miesięcy? Nie siedzę w tej skale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, maciej01 napisał:

Jak ten kawałek skały podoba Ci się to wymocz w wodzie RO/DI. Regularnie rób testy, podmianki tej wody i jak parametry wody będą dobre to do akwarium.

przecież to samo napisałem krótko  - słowami

2 godziny temu, silvia napisał:

zrobisz testy wody to sam ocenisz

 

a potem się dziwisz/oburzasz że ktoś Ci "łatkę" przykleja (nie piszę by Cie zaczepić - bo zaraz się oburzysz - ale byś się zastanowił)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie też łatkę przykleił. Jak zawsze masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten fragment skaly wyglada na wytrawiony chemicznie. Kiedys tak robiono i sprzedawano turystom jako pamiatke wiec nic ci do wody nie odda


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, maciej01 napisał:

A skąd ja mam to wiedzieć czy to potrwa kilka dni, tygodni, czy miesięcy? Nie siedzę w tej skale.

wiem ze nie siedzisz ,ale jeśli  już radzisz to zrób to rzetelnie ,napisz na podstawie przykładu jak Ty byś to zrobił np.30 podmian i 30 testów albo mocz w wodzie pól roku aż Ci odejdzie chęć do akwarystyki.itp. albo np wymocz w soku z kapusty kiszonej ( zawiera dozo wit.C ) 

ja mogę poradzić tak :wypłucz chwile(5 min ) w wodzie (może być nawet kranówka) i jeśli skala nie ma jakoś "ubabrań "z olejów ,paliw (bo była w garażu) to włóż ja do akwa i tyle :P 

Darek85@ zbyt dosłownie bierzesz wszystko do siebie ale np za testy to kupi nowe autko dla dzieciaka ..


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2018 o 10:58, niwre37 napisał:

wiem ze nie siedzisz ,ale jeśli  już radzisz to zrób to rzetelnie ,napisz na podstawie przykładu jak Ty byś to zrobił np.30 podmian i 30 testów albo mocz w wodzie pól roku aż Ci odejdzie chęć do akwarystyki.itp. albo np wymocz w soku z kapusty kiszonej ( zawiera dozo wit.C ) 

 

Dnia 10.02.2018 o 21:25, niwre37 napisał:

super rada ..:) tylko powiedz kolego maciej01@ ile ma to robić ? dzień?dwa ?tydzień? rok? braknie mu kasy na testy ... 

Mam napisać bo Ty na mnie wymuszasz taki przepis, radę? Przykładowo "wymocz skałę w wodzie RO przez dwa tygodnie, zrób 10 podmian wody, rób codziennie testy i po tym zabiegu skała będzie nadawała się do umieszczenia w akwarium"? Nie napiszę, nie dam takiej rady bo mógłbym wprowadzić kogoś w błąd. Jak wiadomo sucha skała jest różnej jakości. Przykład pierwszy do tego przykładowego przepisu. Moczę skałę i już w pierwszym dniu skała nie oddaje fosforanów, w trzecim dniu skała nadal nie oddaje fosforanów. I co mam ją moczyć dalej, robić dalej podmiany bo tak było w przepisie, radzie? Nie, daje ja do akwarium bo dalsze moczenie, podmiany wody nie mają sensu. Przykład drugi. Skała już w pierwszym dniu oddaje sporo fosforanów powiedzmy 1, po dwóch tygodniach nadal oddaje 1. I co mam ją dać do akwarium bo w przepisie, radzie było napisane, że po dwóch tygodniach mam ją dać do akwarium? Nie, nie daje jej do akwarium bo się jeszcze nie nadaje. W pierwszym i drugim przykładzie wprowadził bym kogoś w błąd dając taki przepis, że to ma trwać dwa tygodnie. Trzeba moczyć tak długo, aż testy na fosforany będą zero lub bliskie zeru. Taka jest moja rada. Na tym i innych forach jest sporo przepisów, rad  jak przygotować suchą skałę, wystarczy się trochę wysilić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam bardzo ale nic nie wymuszam :) a jeśli już coś radzisz to zrób to rzetelnie albo wcale bo niestety ale dobrze jest brać odpowiedzialność za swoje rady/czyny.podpowiedzi .Nie traktuj proszę moich uwag jako atak na Ciebie bo wiem ze masz duza wiedzę jeśli chodzi 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.