Skocz do zawartości
sky

Uszczerbane dno akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałem dzisiaj akwarium i dopiero w domu zauważyłem że w dnie od góry jest tak jakby uszczerbane, jakby coś spadło na szkło i lekko ukruszylo, nie widać pęknięcia ani nic tego typu. Głębokości ok 2 mm i średnicy ok 5 mm, 10 cm od 1 ściany i 5 od drugiej, szyba 10 mm. Odbierałem późno więc nie zastałem szklarza jak się wróciłem. Myślicie że mam się martwić tym? 

mms_20180216_222205.jpg

Edytowane przez sky (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foto by sie przydało  .
Ja mam w 200L odłamany kawałek kilka cm , przy dnie od wewnętrznej strony i już tak z 10 lat . Ale jak wiadomo czasem pierdoła i kłopot a czasem wydaje się że nie zadziała a wsio jest ok . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz na spokojnie patrzac to uszczerbanie ma 1 mm glebokosci i średnicę ok 3-4 mm. Pojadę jutro do gościa i zobaczę co mi powie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dużo większe uszczerbki na tylnej ścianie , akwa między dwoma pokojami i dzieciaki potraktowały szybę sporym krzemieniem  w czasie zabawy .Huk był , serce stanęło ,jest dziura konkret .Szyba 8 mm akwa 133cm bez wzmocnień , nie raz kopa dostało ale stoi . Mimo wygięcia pół cm po środku .
Do tego wisiało podparte w 1/5 bo deska sę odkształciła , pod dno wkładałem bez problemu kartkę A4 ,niestety jak silikon się zestarzał odpadło .3.00 , po dobrej imprezie ratowanie ryb i mieszkania . Ale same rysy , dziury, czy uszczerbki "żyją" już ponad  21 lat . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

problem w tym że nie przewidzisz jak się szkło zachowa, u kogoś wytrzyma a u kogoś "strzeli" gdy za oknem przejedzie ciężarówka

prostym i skutecznym sposobem na taką skazę jest docięcie kawałka szyby i naklejenie "łaty"  (zwłaszcza na dnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, każde akwarium inaczej się zachowa. Jednemu wytrzyma, drugiemu nie. @silva dobrze mówi dla własnego spokoju dałbym łatwe w to miejsce. Wtedy nie będziesz myślał o tym, a tak to będzie chodzić Ci po głowie, co jak pęknie..


Telechina - Nowości oraz recenzje chińskich telefonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej grubości szybę na late proponujecie?  I jaki rozmiar laty? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.