Skocz do zawartości
suru

Proszę o identyfikację

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Uprzejmie proszę o identyfikację mojego problemu. Od pewnego czasu mam w akwarium brązowo- czerwone coś. Jest to jakiś glutowaty glon który w niektórych miejscach na końcach ma bombelki powietrza. Bez większego problemu da się go zerwać pinceta ze skaly a z piasku odessać. Po odessaniu i przefiltrowaniu wody przez watę robi się ona mocno czarwona.

 

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem i nie wiem czy to Dino czy cyjano

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze może być to dino i cyjano. Jedno drugiego nie wyklucza. Wstaw najlepiej jakieś zdjęcie do identyfikacji. A co z tym robić to już powinieneś wiedzieć z tysiąca podobnych tematów na tym forum;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odessaniu tego ale spróbuję wstawić foto

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Foto. Tutaj wygląda na żółto brązowe ale po odessaniu jest na wacie mocno czerwone/brazowec65663a08f91240d2adec37641f39796.jpg6872ae7dd090cbae184b2702eda7423d.jpg49950bc74436cef6c3b3b5c78578f53c.jpgf71b1d7a94c6850004693c2389987456.jpg

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego boo12. Chyba mam Dino. Dziekuje

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dino na bank :)

Może za długo świecisz, albo za długo białymi, a to dino lubi :)

Może na czas dojrzewanie stopniowo zwiększaj świecenie plus jakieś bakterie. U mnie tak było z miesiąc (start sucha skała plus troszke żywej i woda z działającego akwa) i po dodaniu Special Blenda jak ręką odjął (czego w sumie się nie spodziewałem bo i tak planowałem dłuższe dojrzewanie)

Special Blenda leje do dziś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No swiecilem dużo białym. Teraz tylko niebieskim. A ile bakterii lales wtedy?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem od wskazań na etykietce, z tym że nie zwiększałem go jak zalecają do akwarystyki morskiej 2x, tylko lałem jak na strat i na poszczególne dni (25ml i po 15 potem). Z tym że z zbiegiem czasu zauważyłem (a było to jak mi sie bakterie skończyły, miałem 2-3 tyg przerwę i coś (prawdopodobnie dino) powolutku zaczęło brunatnic mi piach) że lanie pomiędzy tymi tygodniowymi dawkami mniejszych (takich przypominających) ma zbawienny efekt i szybko stabilizuje akwa.

Obecnie przy b mocnym odpieniaczu leje tylko przy cotygodniowych podmiankach (5%) i go na pare godzin wyłączam, aby dać im szanse przezyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak robiłem. Właśnie jestem po odsysaniu. Teraz jest ok.. zobaczymy na jak dlugo

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.