Skocz do zawartości
szczuply85

wegiel aktywny oraz rowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie musze pierwszy raz uzyc rowu a nie wiem czy moge miec razem wlozona do alwarium z weglem ?? Dzieki za ilformacje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś miałem w jednym przepływowym Rowę a w drugim węgiel - nie widziałem nic złego raczej nie umieszczaj w jednym bo ten drobny pyłek z Rowy przytka ci kanaliki w węglu - jest naprawdę pylisty, musi sobie pofrunąć do wody i zostać wyłapany przez filtrację mechaniczną plus odpieniacz, płukanie Rowy nie ma sensu bo 1/3 zasypu pójdzie w kibel - szkoda kasy, a ta drobnica też wiąże Po4 - tylko musi być wyłapana odpieniaczem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szczuply85 napisał:

Witam mam pytanie musze pierwszy raz uzyc rowu a nie wiem czy moge miec razem wlozona do alwarium z weglem ?? Dzieki za ilformacje 

Mam jesze pytanie ile gram tej rowy na 100l i jak dlugo ja trzymac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, szczuply85 napisał:

Witam mam pytanie musze pierwszy raz uzyc rowu a nie wiem czy moge miec razem wlozona do alwarium z weglem ?? Dzieki za ilformacje 

Niedawno sam tak robiłem i było ok. Jedno nie wyklucza drugiego

47 minut temu, szczuply85 napisał:

Mam jesze pytanie ile gram tej rowy na 100l i jak dlugo ja trzymac ?

Ile masz tego po4 i jaki środek zastosujesz rowaphos? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie dawało rady 3 tygodnie tego trzymać - był skok fosforanów pod koniec, wykończył mi niestety fajne korale - lepiej mniej preparatu a często. Ja zrezygnowałem z tego zupełnie, mało przewidywalne, skokowe zbijanie Po4 ( wykres pomiarów faluje ) dodatkowo drogie - doraźnie jeszcze OK ale tak na stałe to bez sensu.

Przeszedłem na No3Po4X od RedSea oraz bakrerie - jedyna wada, trzeba mieć mocny odpieniacz, oraz czyścić szyby co 3 dni i sprzęt co jakiś czas bo zachodzi bakteryjnym śluzem - ale to właśnie te dobre bakterie :) mnożą się jak pokręcone i Po4 mam niewykrywalne przez Saliferta cały czas wg ICP 0,03  niestety No3 mi siadło na 25 i nie chce zejść, chyba tylko podmianami mogę to zbić. 

Tak czy inaczej uważaj z tym, nie trzymaj dłużej jak 2 tygodnie, oraz lepiej użyć mniejszej dawki bo bardzo szybko spada Po4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug saliferta 0,1 moze troche wiecej slala za duze przeskoki 

Tak rowaphos a ile proponujecie dawke na 100l ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie używaj za dużo węgla i sorbentu PO4 bo sobie usuniesz zbyt dużo mikroelementów. Lepiej używać mniej i częściej regenerować - tak tlenek żelaza można zdesorbować i używać wielokrotnie. Myślę że 100 ml tlenku żelaza powinno wystarczyć na 100 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nanokaczor napisał:

Nie używaj za dużo węgla i sorbentu PO4 bo sobie usuniesz zbyt dużo mikroelementów. Lepiej używać mniej i częściej regenerować - tak tlenek żelaza można zdesorbować i używać wielokrotnie. Myślę że 100 ml tlenku żelaza powinno wystarczyć na 100 litrów.

wiec 100 gram rowy wystarczy i po 2 tygodniach wiciagnac tak mam to rozumiec ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.