Skocz do zawartości
piter32

murena!!!

Rekomendowane odpowiedzi

E, spoko. U mnie w 140 litrach mam garbiki, bicolora, wczoraj tez dokupiłem skrzydlicę, ale niestety zjadła ją malawijska wydra którą trzymam jeszcze od czasów pyszczaków, z tym że wydra już pewnie długo nie pociągnie bo też dzisiaj przywiozłem żółwia takiego jak w nemo był, tanio u ruskich nabyłem, fajny jest ale dużo miejsca zajmuje, a zdrugiej strony zbiornika mieszka też bóbr którego znalazłem kiedyś w lesie, nawet nie gryzie mi kabli od pomp, spoko z niego czesław jest. Planuję dodać ustniczka cesarskiego, myslicie że nie pogryzie się ze ślimakiem turbo?

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy za to malabomba!!!!!!!!!!hmmm przeciez mowie to mowie to moj debiut !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a ty sobie jaja robisz ! doradzil bys lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze stac ciebie na drogi pokarm dla rybek .. czesc z nas karmi krewetkami, glupikami .. ale ty widze chcesz by bylo jak najbardziej naturalnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja doradzam żebyś najpierw zainteresował się doborem obsady ,bo niemożna trzymać w jednym akwarium wszystkiego co Ci się podoba , skazujesz wtedy wiele zwierząt na śmierć bądź mękę ! to nie są zabawki! ale czegoś nie rozumię , przecież już wiesz ,że mureny żywią się wyłącznie żywymi rybami , dlaczego w takim razie chcesz ją dokupić do slizga , czysciciela, mandarynak, 2 nemo, garbika ???? sory ale ile masz lat???? a może jesteś ze Stanów:con


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on juz ma taka obsade :( .. piter32mozesz pokazac fotke tego baniaka ?? musisz sie zastanowic nad obsada i to szybko bo zycie ci same ja zweryfikuje... skrzydlice i mureny to piekne ryby ale nie powinny byc trzymane z innymi rybkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko zrobie foty to je je przesle ! a ze stanow nie jestem !! jestem mlody w tej dziedzinie akwa!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O maj god! Dopiero zauważyłem ten post. Nie martw się murena przeżyje bez problemu. Tylko musisz znaleźć stałe źródło mandarynów, garbników i "nemo" :)

Niech mi tylko nikt nie pisze ze chlopak ma syndrom SMK bo to nie tego syndromu objaw. Raczej syndrom ADIego.

Zapytam się jeszcze bo może nikt przede mną na to nie wpadł - kiedy założyłeś to akwarium? To znaczy kiedy wlałeś wodę zanim wpuściłeś zwierzaki?

Nie wiem może na moje 28lat jestem staroświecki, ale wydawało mi się że najpierw się czyta na temat danego hobby zanim się człowiek tym zajmie, szczególnie jeśli chodzi o żywe zwierzęta. Chyba za stary już jetem i teraz to się tochę inaczej odbywa.

Błagam!!!!! Nie pisz kazdego zdania z toną wykrzykników bo to się bardzo nie miło czyta!!!!!! (widzisz - wygląda jakbym złośliwie to napisał i jakbym chciał być niemiły bo są wykrzykniki)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SMK

Co sie tak dziwisz? Przeciez akwarium stoi juz od lutego. A 450 l to tez nie w kij dmuchal.

@Piter

Super ryby! Ja bym dla nich sie poswiecal i co tydzien robil wycieczke z Katowic nad Baltyk. Czy nad Srodziemne jest blizej?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Ja bym dla nich sie poswiecal i co tydzien robil wycieczke z Katowic nad Baltyk. Czy nad Srodziemne jest blizej?

@Stani, nie wiesz jakie rzeczy potrafil ludzie robic dla swojego hobby.

Znalem (a wlasciwie to ojciec znal) faceta ktory za komuny skads wytrzasnal Harleya WLA, ale werscje cywilna. I czyms tam sie roznila od wersji wojskowej ktorej i w ZSRR bylo na peczki (w ramach pozyczki wojennej USA dla Rosji)

W kazdym razie jakies czesci nie pasowaly, a on chcial miec oryginal.

Facet (za komuny w latach 70`tych !!!) uzbieral na bilet i wystaral sie o wize do USA, zeby pojechac do Milwaukee po te czesci, bo podobno w Europie nie mogl znalesc.

A mowia, ze to akwarysci morscy sa walnieci :) z takim hobby.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde. A to Ci obsada.

Pokaż fotkę baniaka:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piter

Troche sobie pozartowalismy na Twoj koszt. Sorry.

Wydaje mi sie, ze nie masz innego wyjscia jak zrezygnowac z ktorejs z grup ryb i oddac do sklepu lub znajomemu te grupe, ktora bedzie przesladowana albo te przesladujaca.

Ja zrezygnowalbym z tych duzych ryb, dla ktorych to akwarium jest nieco przyciasne.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś rezygnował z zebrasomy to chętnie ją odkupię.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okropnie jestem ciekawy fotek tej mureny szczegolnie i wogole baniaka

Doczekamy sie ?


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ piter32 - jesteś tragiczny...


coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karmienia mureny wstążkowej - ja swoją karmię tylko mrożonkami. Raz dziennie kroję w cienki pasek kawałek ryby lub krewetki i podaje murenie szczypcami - murena bieże, wciąga za skałki, je i sprawa załatwiona. Wcale to nie jest takie problemowe zwierze jak piszecie. Ciekawe ilu z tych co się tu tak mądrzą ma lub miało kiedykolwiek mureny?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomnę jeszcze iż zbiornik zamieszkują też krewetki czyszczące, małe kraby i mureny nigdy nie były nimi zainteresowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe koledzy chyba chcą powiedzieć Piterowi, że nie wszytko co pływa powinno znaleźć się w akwarium i , że nico przesadza o ile faktycznie pisze prawdę... Ciekawe co po tym czasie jaki minął od postów dzieje się w akwarium Pitera


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żegnamy piter32


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie żegnamy - trochę przemyślenia proponuję tego co się piszę.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arturro 74 no ja to sie nie żegnam, wrecz przeciwnie chodzi mi po glowie 700 l i moze drugi banaiczek z rybami,pozdrowinka dla Magdaleny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Aaa to inna robota:)


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piter dawaj foty tego mitycznego akwarium z murenami, rekinami syrenami...a może są tam i jednorożce:satisfied


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam widzę ze temat sie urwał mam gymno Murene od kilku miesięcy przyjmuje pokarm z ręki tj. Mrożone krewetki ,stynki itd karmie ja co 3 dni nie atakuje innych obywateli a jest ich kilkunastu lub kilkudziesciu od małych do dużych .nie ucieka ze zbiornika ogólnie taka d*p... takie sprawia wrażenie ,najlepiej je krewetki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.