Skocz do zawartości
lapsiak84

Klejenie skały Marco Rocks za pomocą Ceresit CX5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Czy mógłbym prosić osoby, które kleiły skałę klejem Ceresit CX5 o podpowiedź w kwestii klejenia?

 

Chodzi mi głównie o to czy skałę w miejscu łączenia moczyć (chodzi mi o pozbycie się pyłku który powstał w transporcie), czy kleiś na sucho ?

 

A drugie pytanie to jakiej konsystencji ma być zaprawa? Raczej masło czy raczej plastelina? Jak to najlepiej zrobić? Ulepić kulkę i przycisnąć zwyczajnie do siebie dwa kawałki?

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CX-5 wiąże dość szybko, konsystencję jak gips budowlany np. Rozrabiaj małe porcje tak żebyś mógł potrzymać chwile klejony-e element-y (żeby rąk nie brakło a materiału nie zostało ;)) możesz zwilżyć klejone miejsca rozpylaczem to zmyje ewentualne naloty

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że Marco rocks to bardzo dobra skala to i tak wrzucilbym ją do ro z cyrkulacjaą na parę dni. Zrób później testy no3 i po 4. Będziesz wiedział na czym stoisz, a dużo zachodu to nie kosztuje przecież. 

Będzie to kolejny " odhaczony punkt" do bezpiecznego startu. 

Ja swoją skałę co prawda źywą, ale kleilem na mokro tym ceresitem i trzyma bez problemu. 

Tylko rozmawiaj naprawdę mało. 3 -4 minuty i masz kamień w pojemniku. Nawet dodawanie wody czy inne cuda nie pomogą.

Edytowane przez Przemo999 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pyta o klejenie skały, a nie moczenie przed startem zakładam że zna tę kwestię

52 minuty temu, Przemo999 napisał:

Zrób później testy no3 i po 4

robienie testów sztucznej skały moczonej w RO na to czy azotany i fosforany się pojawiają to już  w ogóle marnotrawstwo testów skąd niby cykl azotowy w sztucznej skale na wodzie RO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że MR to skała sucha,  a nie sztuczna, ale mogę się mylić.

 

Sprawdziłem na szybko, jest to skała sucha, rzeczywiście ludzie piszą,że czysta ale zobacz w tym temacie na przykład im młodsze posty tym więcej ludzi radzi wymoczyć.

 

Edytowane przez Przemo999 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to skałą sucha, ale cykl azotowy, idąc tym tropem trzeba by mierzyć początek cyklu azotowego a nie jego koniec tym bardziej w RO

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że jak coś się będzie mocno kiepscić albo przeciagać przy dojrzewaniu to będzie miał 100% pewność,  że to nie skała oddała coś do wody. Może jakaś trefna trafic, różne żeczy się zdarzają. 

W kwestii klejenia, to klei i na sucho i na mokro, tak że bez młotka nie podchodz po zaschnieciu. 

 

Tak mi się jeszcze przypomniało, był ostatnio poruszany temat skały rrr. Też koledze jeśli dobrze pamietam @dla syna kłopotu dużo narobiła. Kh pod 20 podchodzilo.  

Edytowane przez Przemo999 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją MR tylko przepłukałem i klejiłem. Klej raczej gesty robiłem jak jest rzadki to jest kruchy. I zostaw na noc żeby dobrze związał bo po 5min. To on tylko zastyga. Generalnie ze skala nie miałem problemu zadowolony jestem. 


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2018 o 23:06, Przemo999 napisał:

Myślałem, że MR to skała sucha,  a nie sztuczna, ale mogę się mylić.

 

Sprawdziłem na szybko, jest to skała sucha, rzeczywiście ludzie piszą,że czysta ale zobacz w tym temacie na przykład im młodsze posty tym więcej ludzi radzi wymoczyć.

 

nie moczyc tylko wypłukać wystarczy jedyne co to sie troszkę sypie z niej ale to poobija sie w transporcie i pokruszy wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to są dwa rodzaje MR. Ja trafiłem na zbite bryły a są jeszcze takie fajne ażurowe.  


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam takie ostro fajnie azurowe. Masa dziurek kryjówek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.