Skocz do zawartości
kass

Nowe morskie opowieści 72l

Rekomendowane odpowiedzi

Chroń się od takich doradców którzy proponują życie zaraz po starcie... to że akwarium zostało założone na żywej skale i piachu nic nie zmienia, zresztą wystarczy trochę poczytać o dojrzewaniu akwarium.

 

Co do tak zwanych łatwych korali też bym trochę przemyślał sprawę. Faktycznie Xenia czy Briareum fajnie wyglada kusi młode zbiorniki ale warto przemyśleć ich lokalizację i w ogóle chęć posiadania w późniejszym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Arturro napisał:

Podmianę wody to i  ze 2 miesiące nie ma co robić bo ..nie ma komu :whistle:, mnie coś ta żywa skała to wygląda raczej na ożywioną.

Zgadzam się z Arturro, mi też się wydaje że ta skała to ożywiona, jakaś taka za biała na żywą. Jeżeli chodzi o wczesne wpuszczanie zwierzątek to IMHO ślimaki są o wiele wrażliwsze niż ryby, wiele osób o tym zapomina.

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki wieloszczet wyłazi już nie tylko nocami ale i w dzień. Wiem że są pożyteczne ale takiego 12 cm warto mieć czy to się tylko problem z tego zrobi?

20180323_195822-1161x2064.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak możesz to go wyrzuć. wszystkie większe okazy warto usuwać jeśli tylko jest możliwość.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby urwanego wątku nie było wrzucam aktualizację. Akwa niestety przez jakiś czas pozostawione samo sobie okazało się stacją doświadczalną także cyjano, Dino, valonia, glony nitkowate aiptazja- znana mi już jest nie tylko z teorii:) Obecnie akwa zamieszkują:

Para błazenków

Escenius bicolor 

Lysmata amboinensis 

Lysmata debelius 

2x wundermanni 

Mitrax 

Mespilla globulus 

Wezowidlo 

Ślimaki rożne

 

Korale:

Briareum

Rico florida 

Discosomy 

Euphillie 

Dunka 

Tubipora musica 

Acany 

Caulastrea 

Milka 

Seriatopora caliendrum 

Capnella 

 

Zapał nie wygasł szykujemy się na przesiadkę:D

Może nie wygląda reprezentacyjnie ale służy do nauki, grunt że nie było wielu strat.

IMG-20181229-WA0000-800x450.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2018 o 20:27, piotr07 napisał:

Co to jest,takie białe pypcie w wodzie?

Rurówki na tylnej szybie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten filar pod korale, pobawiłbym się jeszczew jakieś trudniejsze korale przed przesiadką.

glony do zwalczenia, poprawić parametry wody, trochę testów, ansorberów, bakterii no i suplementacji i może być ogień ;)

jakie masz parametry? Mierzysz?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, grzegorz.k napisał:

Fajny ten filar pod korale, pobawiłbym się jeszczew jakieś trudniejsze korale przed przesiadką.

glony do zwalczenia, poprawić parametry wody, trochę testów, ansorberów, bakterii no i suplementacji i może być ogień ;)

jakie masz parametry? Mierzysz?

Przyznam, że po przyrostach u caulastrei, acany, Rico i milki stwierdziłam, że jednak nie jestem mordercą korali i jest szansa, że udźwignę coś poważniejszego Przez brak odpieniacza i słabą lampę (favie mi zniknęły) nie chcę tam już ładować trudniejszych koralowców. Bez bicia przyznaję, że dość dawno mierzyłam parametry a za cel główny przed przesiadką obrałam likwidację rabatki aiptazji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.