Skocz do zawartości
Kermit1

Jaki Sprzęt do akwa 120x50x60wysokości

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się wielki dzień przesiadki z Sera 130L na akwarium 120x50x60wysokości + sump 100x40x35wyskości. Dziś zamówiłem akwa i sump. teraz zbieram info co do pozostałego sprzętu I tu jest prośba do Was o poradę, opinię ,sugestie


Jaka lampa Led do ok 2500zł?? do wyboru mam:
Maxspect RSX R5-200 led 200W
czy
TMC V2 iLumen Air 1200

czy

ZETLIGHT QMAVEN 6800 MARINE


Jaki Odpieniacz do 2 000zł:
Deltec SC 1660
czy
Deltec 1000i

czy

Aqua Medic Skimmer K2

 


Jaka Pompa obiegowa do 500-600zł

Jebao/Jecod DCP-5000, Jebao/Jecod DCP-6500 czy Jebao/Jecod DCP-8000 z kontrolerem będzie ok - czy zbyt mocna
otwory w kominie to 1x45 oraz 2x35 (czyli rury 32 i 2x25)

 

Jaka cyrkulacja do 600-700zł -??

Jebao / Jecod Cross Flow CP-40

czy

Jebao/Jecod RW-20

Ewentualnie proszę o jakiś Wasze sugestie i propozycje jeśli w/w są nie trafione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odpieniacza to ja wybrałem Aqua Medic K2 z jednego powodu, w DE większość ich używa i widziałem jak pracują. Ciche i wydajne.

Ten Deltec 1000i to trochę za slaby, Deltec SC 1660 byłby też ok, lecz nie wypowiem się bo nie widziałem go w akcji na żywo.

Lampa to świetlówki, ATI sunpower.

Pompa obiegowa która jest cicha i dobrze pompuje to Aqua medic DC Runner 5.1. 

Miałem u siebie jebao dcs ale po wymianie na aqua medic byłem pod wrażeniem. Pompa dużo cichsza i według mnie dwa razy mocniej pompuje. A teoretycznie powinny tak samo.

Na cyrkulacje stawiał bym 2 x jebao ow-25, ponoć dają radę. Jednym cyrkulatorem nie ustawisz cyrkulacji, potrzebujesz minimum dwóch.

A co do samego akwarium to bym zrobił 120x60x50, lepiej mieć większą powierzchnię dna niż wysokość.

Edytowane przez elespero (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zbiornik 130x55x60cm. Swiecę Qmaven 6800. Obsada to pełen mix - od paru miękasów, przez LPS do SPS. SPS zaczynają zdecydowanie dominować na chwilę obecną. Z lampy jestem zadowolony. Świeci ładnie jak dla mnie i wydaje się korale też nie narzekają. W najbliższym czasie mam zamiar zrobić coś na kształt hybrydy tzn. doczepić do Qmavena 2x39W T5.

Jeśli chodzi o cyrkulację to zgadzam się, że jedną pompą nie ustawisz jej dobrze. U mnie śmiga 2xRW 8. Jak w zbiorniku zagęści się bardziej od korali pewnie dołożę jeszcze jedną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jecod DCP-6500 mam u siebie bardzo fajna regulacja co 1% i bezgłośna do twojego akwarium spokojnie bo sam mam 330l i u mnie na około 60% chodzi

cyrkulacje mam Jecod Cross Flow CP-25 i mi wystarcza ale akwarium nie zarośnięte moje ja bym brał CP-40 zamiast RW 20 nawet dwóch

Edytowane przez azgar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej małych falowników pozwala dużo lepiej ustawić cyrkulację, co do lampy to ja szukałbym hybrydy (duża możliwość ustawienia barwy + korale zadowolone z t5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Używam od miesiąca wspomnianą TMC V2 iLumen Air 1200 w identycznym zbiorniku, zamontowaną na relingach z zestawu, nie wiem czy nie jest za krótka na 120cm akwarium, bo boki są słabiej oświetlone, dałbym ją max do 100cm, sam pewnie podwieszę wyżej kosztem ilości światła (w paczce jest komplet do podwieszenia).

Moje akwarium stoi na 90cm wysokości stelażu i musiałem ją lekko pochylić do przodu, żeby nie świeciła w oczy siedzącym, na kanapie na drugim końcu pokoju (otwarte akwarium)

Raz na czas (od 35st) włącza się aktywne chłodzenie, wolałbym żeby pracowało na niższych obrotach częściej niż odpalało się na 100% tylko na zasadzie termostatu. Nie jest to specjalnie uciążliwe, ale wypada wspomnieć. I tak jest sporo cichsze niż deltec którego nieopatrznie kupiłem.

Żeńskie gniazdo zasilania w samej lampie jest dość słabo zamocowane i można ukręcić wewnętrzne przewody przy odkręcaniu wtyku. Mi się to udało i dolutowałem.

 

Generalnie jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Kermit1 napisał:

Zbliża się wielki dzień przesiadki z Sera 130L na akwarium 120x50x60wysokości + sump 100x40x35wyskości. Dziś zamówiłem akwa i sump. teraz zbieram info co do pozostałego sprzętu I tu jest prośba do Was o poradę, opinię ,sugestie


Jaka lampa Led do ok 2500zł?? do wyboru mam:
Maxspect RSX R5-200 led 200W
czy
TMC V2 iLumen Air 1200

czy

ZETLIGHT QMAVEN 6800 MARINE


Jaki Odpieniacz do 2 000zł:
Deltec SC 1660
czy
Deltec 1000i

czy

Aqua Medic Skimmer K2

 


Jaka Pompa obiegowa do 500-600zł

Jebao/Jecod DCP-5000, Jebao/Jecod DCP-6500 czy Jebao/Jecod DCP-8000 z kontrolerem będzie ok - czy zbyt mocna
otwory w kominie to 1x45 oraz 2x35 (czyli rury 32 i 2x25)

 

Jaka cyrkulacja do 600-700zł -??

Jebao / Jecod Cross Flow CP-40

czy

Jebao/Jecod RW-20

Ewentualnie proszę o jakiś Wasze sugestie i propozycje jeśli w/w są nie trafione

Heya, ja mam identyczne akwarium

Lampę mam ps Pandora 4x54T5 i 3x145W LED ale u mnie z mocą na wyrost (była okazją to kupiłem ;) )

Obiegowka u mnie jebao dcp6500 polecam lub 8000 tyle że ja mam 3x32 hydraulikę i dwa bajpasy zrobione, chodzi obecnie na 70% (lepiej zawsze mieć zapas)

Odpieniacz mam kombinowany bo Macro Aqua body a pompa Red devil SP3 ( teoretycznie odpieniek pociągnie 900L )

Cyrkulacja 2xRw 8 i Rw15 ale obecnie rw15 jest w serwisie i szczerze mówiąc cyrkulacja 2xrw8 jest wystarczająca jak na razie. Rw20 będzie za mocna, chyba że jako jedyna cyrkulacja ale nie polecam w ten sposób bo pompa jednak już spora, lepiej dwie mniejsze. 

 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, elespero napisał:

Gdzie zamawiałeś akwarium?

E-rybka - Marki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.03.2018 o 23:37, Kniaziowie napisał:

Cześć

Używam od miesiąca wspomnianą TMC V2 iLumen Air 1200 w identycznym zbiorniku, zamontowaną na relingach z zestawu, nie wiem czy nie jest za krótka na 120cm akwarium, bo boki są słabiej oświetlone, dałbym ją max do 100cm, sam pewnie podwieszę wyżej kosztem ilości światła (w paczce jest komplet do podwieszenia).

Moje akwarium stoi na 90cm wysokości stelażu i musiałem ją lekko pochylić do przodu, żeby nie świeciła w oczy siedzącym, na kanapie na drugim końcu pokoju (otwarte akwarium)

Raz na czas (od 35st) włącza się aktywne chłodzenie, wolałbym żeby pracowało na niższych obrotach częściej niż odpalało się na 100% tylko na zasadzie termostatu. Nie jest to specjalnie uciążliwe, ale wypada wspomnieć. I tak jest sporo cichsze niż deltec którego nieopatrznie kupiłem.

Żeńskie gniazdo zasilania w samej lampie jest dość słabo zamocowane i można ukręcić wewnętrzne przewody przy odkręcaniu wtyku. Mi się to udało i dolutowałem.

 

Generalnie jestem zadowolony.

Jakiego masz Delyeca, że Ci tak głośno chodzi??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec SC 1456, ludzie piszą że u innych jest dobrze albo im przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.