Skocz do zawartości
maciej01

Moja krewetka na aiptasie czyści skórę

Rekomendowane odpowiedzi

Taka ciekawostka z mojego akwarium. Krewetka lysmata boggessi o ile dobrze zidentyfikowałem czyści mi skórę, a podobno są skryte, nieśmiałe i rzadko są na widoku. Przepraszam za słabej jakości zdjęcia, ale coś tam widać. Na korale nie zwracajcie uwagi, bo je zestresowałem jak próbowałem zmusić krewetkę  do pozowania.large.IMG_20180310_153818.jpg.8435f65aefe3972d57717cf70a7485ff.jpglarge.IMG_20180310_153655.jpg.9d1b6ea0c1ed914bec5c5ffd5e12cf3a.jpglarge.IMG_20180310_153828.jpg.874082577a83612c14c8575fd9c3f94a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wszystkie Lysmaty sa krewetkami czyszczącymi. Mi obsiadają ręce. Co ciekawe podobnie zachowują się na przykład krewetki bałtyckie, atlantyckie i wiślane z hodowli. Jak jest ich dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz, jest to lysmata boggessi, dobrze zidentyfikowałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) potwierdzam u mnie krewetka mnie czyści razem z doktorkiem.

Jak jeździłem nad atlantyk na wyspy Kanaryjskie to czasami znajdowałem sadzawkę z dużą ilością krewetek i im wsadzałem stopy do obgryzania - tylko czyste bez kremów :) niech sobie pojedzą ale tak by im nie zanieczyszczać sadzawki ( tak zwane back-pools zatoczki z wodą powstałe po odpływie ) Te mniejsze sobie jedzą złuszczający się naskórek i inne takie, ale duże potrafią dziabnąć żywą tkankę i boli wtedy trzeba unikać wyrośniętych sztuk :P . Fajnie bo można siedząc spokojnie obserwować całą masę zwierzaków które nagle wychodzą i sprawdzają co to, kraby pustelniki, babki, zdarzają się też duże krabiska.

Ale że Boggessi to szok u mnie tylko w nocy wychodzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona jest u mnie widoczna prawie przez cały dzień. Też się zdziwiłem za pierwszym razem jak nie chowała się, jest stale na widoku. Za drugim razem jak w piątek robiłem podmiankę wody, a ona wskoczyła mi na dłoń. Najważniejsze, że zjada skutecznie aiptasie, nawet podejrzewam ją, że zjada też wirki bo od kąd ją mam to wirków zaczęło sporo ubywać. Poprzednio miałem lysmata kuekenthali i tą głównie widywałem przy jedzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie wiem co to jest za gatunek bo fotki są nieostre i nie widać układu pasków. 

Generalnie to są stadne krewetki. Jak jest ich dużo to wcale się nie stresują i wyłażą. 

Jeśli chodzi o wirki to sam nie wiem. Tak samo jeśli chodzi o asteriny itp... To wynika z tego że ja skupiam się na montowaniu, hodowli planktonu, filtracji i hodowli larw. Dlatego nie sprawdzam narazie jak jest ze zwalczaniem innych plag niż aiptasie....

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się jutro zrobić lepsze zdjęcie, bardziej ostre i wyraźne. Kupiłem ją jako lysmata wurdemanni, ale według mnie jest to lysmata boggessi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja też kupiłem Lysmata wurdemanni i je rozmnożyłem ale to nie są Lysmata wurdemanni i jak je kupowałem to wiedziałem że tak jest... Jak mówisz jak jest to cię nie lubią... 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w temacie Dominiki w off top jeden kolega wykłócał się, że ma, miał lysmata wurdemanni, że takie kupił i w sklepie wiedzą lepiej co sprzedają. Zdjęcia nie chciał dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, nanokaczor napisał:

Nie wiem co to jest za gatunek bo fotki są nieostre i nie widać układu pasków. 

Zrobiłem lepszej jakości zdjęcia. large.20180311_135534.jpg.ad3f300faad8417af98c23674ef1c93c.jpglarge.20180311_143225.jpg.1d47c1fa5232336a1807d080814f3062.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Boggessi.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, ale może jeszcze ktoś potwierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ,że czyszczą... to krewetka na aiptasie wurdemmni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, piotrp1973 napisał:

Jasne ,że czyszczą... to krewetka na aiptasie wurdemmni

Moja krewetka to na pewno nie jest wurdemanni. Zobacz np. tu jak wygląda lysmata wurdemanni https://pl.reeflex.net/tiere/855_Lysmata_wurdemanni.htm , jak już pisałem wcześniej wygląda mi na lysmata boggessi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nazwę się nie kłócę choć moja wygląda identycznie i została mi sprzedana jako wurdemanni. Jedno jest pewne, zjada aiptasie tylko niestety wtedy kiedy tą (jak mi się uda) zerwę i jej podam. Inaczej raczej nie jest zainteresowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja krewetka też został mi sprzedana jako wurdemanni. Ja nie musiałem podawać aiptasi pod pysk, sama się z nimi rozprawiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.