Skocz do zawartości
Przemek

zmielony ukwiał = śmierć..

Rekomendowane odpowiedzi

@Rebciu- a czy ten twoj ukwiał

przemieszczał sie po akwa pelzając po skalach czy miewal zdolnosci tak jak w moim przypadku napompowania sie i plywania po calym baniaku??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piona

Twoje odczucia i doświadczneia są dla mnie pomijalne - skoro zarzucasz mi że SPRZEDAWCA NIE WIEDZIAŁ TAK OCZYWISTEJ RZECZY jak to co przytoczyłeś - TO PODAJ WIARYGODNE ŹRODŁO takich informacji - czy wiedzisz różnicę miedzy tym a Twoimi przemyśleniami na temat własnego zbiornika??

Poproszę wieć o bibliografię w tym temacie - a na pewno przeproszę, jeśli coś takiego jest oczywistym a ja tego nie wiedziałem.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos pisal ze zmeczenie dalo ci sie w znaki ja to rozumiem....@ Przemek wyluzuj i bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piona :

nawet takie szparki sa zagrożeniem jak oslonki montowane przy pompach maxi-jet

Nie sadzilem za az tak.

Mam jednego uklawiala, jakiegos "dzikusa" (podobno wylowiony osobiscie ze Srodziemnego przez dzieciaka poprzedniego wlasciciela akwa) i raz kiedys siedzial prawie na kratkach pompy MJ-750. Fakt, ze byl caly zwiniety, ale zeby jego stopa przeszla przez te kratki przy Maxi-Jet to nie sadzilem.

I ten ukwial tez potrafil lazic po akwa, ale niezbyt szybko.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie słów kilka odemnie bo mi sie ciśnie od paru dni jak czytam co się tu dzieje...

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że ludzie, którzy biorą u mnie szczepki na słowo nano-reef reagują skrzywieniem - "bo kłutnie, bo nieprzyjemne odpowiedzi etc".

Może skończmy te żałosne utarczki i wróćmy do forum z jakim ja miałem przyjemność rozpoczynać przygodę z morszczyzną ok 4 lat temu. Jest tu naprawdę sporo wiedzy i szkoda by było aby nowi solniczkowcy zrazili się od początku czytając potyczki słowne "starych" użytkowników.

A kłócić się o to komu ukwiał lata, szybuje czy celowo pikuje nad pompą to już po prostu przeszliście samych siebie. To tak jak by linczować każdego kupującego ślizga - "no co Ty Stefan , przeciez na 100% Ci kiedyś wyskoczy"...

Zwierzęta to, uwaga - odkrycie roku, organizmy żywe i jako takie są nieprzewidywalne ;]

...a mimo to kupujemy strzykwy, ukwiały, codziennie ryzykujemy, że sąsiedzi pod nami będą mieli ekspresowy basen z prysznicem - cóż, takie hobby ;]

I jeśli się już tak zdarzy, że komuś stanie się tragedia to chyba nie powinno być miejsca na docinki.

W końcu zginęło sporo zwierzaków a właściciel też z tego powodu nie podskakuje pod sufit.

Pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piona

Nie pisz mi tu bzdur o jakimś wyluzowaniu - wyjeżdzasz z postem w którym powołujesz się na jakąś pseudonaukową ogólną wiedzę, zarzucając mi jej brak i przedstawiając mnie jako sprzedawcą, który to "wciska a sam się nie zna" w niekorzystnym świetle. Przeczytaj swój post ZE ZROZUMIENIEM - moze złapiesz o co chodzi.

Dlatego nie pisz mi tu o jakimś zmęczeniu - tylko na przyszłość jeśli czegoś nie jesteś pewien - nie zabieraj głosu - dotyczy to także Twoich wypowiedzi, które nic nie wnoszą do tematu a są jawnym biciem piany.

EoT

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

1. ukwiał i pompa , hmm niech sobie przypomne straciłem w ten sposób trzy szt.

2. @piona, faktycznie co pomyśli to chlapnie, ale na żywo spoko gość

3. @Przemek, nawet najbardziej doświadczonym się zdarza, pamiętajcie że ukwiał był w firmowych zbiornikach gdzie jest ich "dużo", i czasami przy takiej ilości zwierzaków może coś umknąć a nie tak jak my 1 sztuka, wypieszczona, z każdej strony obserwowana.

UWAGA ! w powyższej wypowiedzi nie ma ani grama wazeliny.

Obecnie stosuje raczej wazeliniarstwo terytorialne czyli jak coś mogę chwalić sklep na śląsku.......:)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys ukwiala, ktory potrafil sie napompowac i samodzielnie oderwac od podloza. Prad wody przenosil go na inne, przypadkowe miejsce.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo robi strzykwa, Stani :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.