Skocz do zawartości
Hoom

sarcophyton

Rekomendowane odpowiedzi

Jak czesto sarcophyton zrzuca skórę . Po tygodniu od zakupu zrzucił on pierwszy raz wypuścił polipy tylko na dwa dni i znów zaczął zrzucać .  Tez mam pytanie czy przez zrzucanie skóry on sie powiększa,  jezeli tak to o ile . Mój sarcophyton po zrzuceniu skóry zmienił swój kształt , jest mniej płaski . 

2D226FFE-DC6D-43C7-9D97-550056BF81B5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choć mojego mam już ponad rok to nigdy nie zauważyłem żeby zrzucił skórę. Świetnie natomiast zmienia swój wygląd , np robi się z niego grzybek bez "kolców" , uwielbiają go błazenki , które średnio co 3 tygodnie składają koło niego ikrę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego też nie zauważyłem zrzucania skóry, a mam go rok czasu. Urósł w tym okresie pięciokrotnie (mam go od małej szczepki).


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zrzucał skórę jak coś go podrażniło. nie musi tego robić żeby rosnąć.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego mam ponad miesiąc i częściej widzę go zrzucającego skórę niż z polipami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc coś go irytuje w twoim baniaku


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie - zrzuca skórę jak coś go mocno podrażni. Przy okazji podepnę się z pytaniem: mam teraz 4szt. i ciągle przybywa i właśnie zastanawiam się jak to jest, że u niektórych rosną ogromne byki a u mnie rosną do wielkości dłoni i dzielą się na potęgę.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo są różne odmiany. Jedne rosną bardzo duże, a inne małe. Ja mam też małą odmianę sarcophyton crassicaule. Nogę ma dość długą/wysoką na około 20cm, a kapelusz zależy od dnia. Jak się ułoży w stożek to nie przekracza 10cm średnicy, a jak się rozłoży to 14-15cm. W czerwcu będzie trzy lata jak go mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
W dniu 30.03.2018 o 21:50, piotrp1973 napisał:

choć mojego mam już ponad rok to nigdy nie zauważyłem żeby zrzucił skórę. Świetnie natomiast zmienia swój wygląd , np robi się z niego grzybek bez "kolców" , uwielbiają go błazenki , które średnio co 3 tygodnie składają koło niego ikrę:)

ja mam tego korala od ponad roku, nie zauważyłem ani razu aby zrzucał skórę, ale wiadomo może to się dziać w nocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Paragon napisał:

ja mam tego korala od ponad roku, nie zauważyłem ani razu aby zrzucał skórę, ale wiadomo może to się dziać w nocy :)

Tak szybko to to nie trwa. Minimum dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

aha to w takim razie nigdy tego nie widziałem a codziennie wlepiam gały w szybę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wykumalem dlaczego co chwile zrzuca mi skórę . Po 4 dniach znów zaczął zrzucać . Wydaje mi sie ze źle świece i siadają na nim glony i wtedy zrzuca . Zauważyłem ze inne korale coraz słabiej mi polipy wystawiają np. green star polyp. Mam akwarium około 150 litrów i do tego oświetlenie evergrow led it2040 to jest około 120w  . Swiecilem około 7 godzin białe i niebieskie na 100% . I moje pytanie chciałbym potwierdzić bo dostałem informacje od kolegi by białym świecić tylko na 50% a niebieskim na 100% . Może mi ktoś podpowiedzieć jak ustawić oświetlenie by glony za bardzo nie siadały a korale miały sie dobrze . Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz młode akwarium, glony będą rosły dopuki system nie dojrzeje, nie ustabilizuje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2018 o 11:43, Hoom napisał:

 Może mi ktoś podpowiedzieć jak ustawić oświetlenie by glony za bardzo nie siadały a korale miały sie dobrze . Dzięki 

To może ci doradzić tylko ktoś kto zna twoją lampę. Ledy ledom nierówne.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się - tylko metoda prób i błędów. Próbuj, zmieniaj moc (ale nie za często).

Ja mam LED Viparspectra 165W i aktualnie mam białe na 45% an kolor na 55%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.