Skocz do zawartości
Gość

Shallow reef tank 120-140l

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dzięki za odzew. Sumpa nie będzie, zostaje panel to już przesądzone, dlaczego tak? Nie chce wyprowadzać wody poza zbiornik, może kiedyś się zdecyduj3 (chociaż obiecałem lepszej połowie, że to już wymiar ostateczny:))

 

Jeśli chodzi o panel i ostatnia przegrodę wszystkie projekty które oglądałem nie miały aż takiej różnicy poziomów, czy nie będzie to powodować hałasu? Nie wiem też czy odpieniacz będzie pracował w takim zanurzeniu, w takim wypadku wyjdzie poziom wody ok 25cm

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Tunze 9004 pracuje na głębokości zanurzenia 22,5 - 24,5. Ja mam 1cm różnicy i nie jest to dobre rozwiązanie lepiej mieć większą różnicę poziomów.

 


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaki problem/problemy zauważyłeś przy takiej różnicy poziomów?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film powierzchiniowy nie jest usuwany i przede wszystkim nie można zrobić filtracji mechanicznej opartej na wacie. Jacek z forum ma takie rozwiązanie on też ma zbiornik z panelem i tam widziałem to rozwiązanie czekam aż wróci do kraju i wyślę mi dokładnie zdjęcia z wymiarami. Zobacz na zdjęcie Jacek w panelu wewnętrzny "komin", który mu fizycznie oczyszcza wodę. fa4ff55eb52bfc860c96c507a5d0448c.jpg


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kurcze jak chciałem taki balkonik u siebie zrobić to mi szklarz powiedział że wydziwiam :/ i nie zrobił - a szkoda, teraz muszę zawieszać owatę na grzebieniu przelewowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo fajne rozwiazanie, panel będę kleił sam więc jeszcze mam czas na zmiany w wymiarach rozkładzie itp.
Będę wdzięczny jeśli wstawisz tutaj zdjęcia i wymiary oczywiście jeśli autor się zgodzi bo rozwiązanie jest bardzo fajne i warte uwagi.
W takim wypadku rozumiem, że wszystkie przegrody trzeba wkleić po prostu poniżej grzebienia?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek ma mi wysłać zdjęcia i wymiary za około 3 tygodnie. Przegrody zrób poniżej grzebienia tak aby Ci weszła półka na watę. Nie musisz robić " komina wystarcza 2 paski szkła na których dasz kratkę rastrową a na to watę.

 

 


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po długim weekendzie wrzucę projekt nowego panelu, muszę przemyśleć jeszcze kwestie wymiarów no i przegród oczywiście.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poprawiłem panel zgodnie z radami, balkoniku na watę nie planuję - za mało miejsca + do tego u mnie spływ będzie w literę L. Nie wiem czy dobrze myślę ale cały panel ma 330 mm wysokości, ostatnia przegroda wyznacza poziom wody w panelu na wysokość 250 mm? Tunze 9004 pracuje na głębokości do 245 mm czyli akurat miałbym ten zapas 5 mm żeby nie stał bezpośrednio na szkle.

panel v2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W takim wypadku musiałbym podnieść ostatnią przegrodę czyli zmniejszyć spadek wody względem lustra. Wiem, że trochę źle to rysuję bo przecież woda w akwarium nie będzie na poziomie 280 mm bo dojdzie grzebień i to powinno dać ten zapas większy niż 5 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Akwarium ma wymiar 70x70x35 jednak odejdzie 1,6 cm z tych 35 (z uwagi na wzmocnienia z 3 stron akwa wklejone od wewnątrz oraz dno 8mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu w komorze odpieniacza jest przelew dołem? Odpieniaxz bedzie mniej wydajny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Jointela napisał:

Jak woda będzie wpływa do ostatniej komory Góra to unikniemy filmu bakteryjnego który mógłby wpłynąć na pracę dolewki.

Ok zgoda, ale to nie lepiej przed wlotem do pompy zrobić coś w stylu bubble stop, żeby uzyskać przelew górą do pompy? Myślę że na pełnej długości te 3cm znajdziesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czemu w komorze odpieniacza jest przelew dołem? Odpieniaxz bedzie mniej wydajny. 
Czemu będzie mni j wydajny? Z uwagi na szybszy przepływ wody?
Dodatkowo wysokość brutto zbiornika to jedynie 35cm więc mam ograniczone pole przy obniżaniu kolejnych przegród.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zipke napisał:

Czemu będzie mni j wydajny? Z uwagi na szybszy przepływ wody?
Dodatkowo wysokość brutto zbiornika to jedynie 35cm więc mam ograniczone pole przy obniżaniu kolejnych przegród.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Bo resztki w toni wodnej szybko będą przepływać dalej z prądem wody. Gdyby przelew od odpieniacza był by górą to wirujące resztki detrytusu wkoncu trafią do odpienienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli 1 przegrodę wklejam na wysokości przelewu czyli 5cm od krawędzi, 2 wklejam od góry z przerwą na dole 5cm i 3 przegrodę np 7-8cm od krawędzi czyli 2-3cm poniżej grzebienia. 2 ostatnie przegrody o szerokości 2cm.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza możesz nawet zrobić na wysokość szkła (ja taka mam) a pod spodem 5cm luzu. Druga przegroda na takiej wysokości na jakiej chcesz mieć poziom wody w panelu


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jointela napisał:

Pierwsza możesz nawet zrobić na wysokość szkła (ja taka mam) a pod spodem 5cm luzu. Druga przegroda na takiej wysokości na jakiej chcesz mieć poziom wody w panelu

Nie może tak zrobić bo ona wplynie na wysokość wody w zbiorniku głównym. Przez to może podnieść zbyt wysoko poziom wody i falowanie spowoduje wylewanie solanki górą. 

7 godzin temu, zipke napisał:

Czyli 1 przegrodę wklejam na wysokości przelewu czyli 5cm od krawędzi, 2 wklejam od góry z przerwą na dole 5cm i 3 przegrodę np 7-8cm od krawędzi czyli 2-3cm poniżej grzebienia. 2 ostatnie przegrody o szerokości 2cm.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Pierwszą wklejasz do samego dna. Wysokość jej musi być niższa niż przelew do panelu bo podniosła by poziom wody w zbiornikach orniku głôwnym. Można powiedzieć, że ona okresla poziom wody w display-u. Druga przegroda tak jak wczesniej chciałeś zrobić pierwszą przegrodę, a ostatnią robisz podwójną w odległości 3cm. Najpierw przelew dolem a zaraz za nią przelew górą i ona określi poziom wody w panelu. Za nią oczywiście będzie pompa. Mam gotowy projekt zbiornika o dlugosci 50cm chcesz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dla syna, prośba o projekt.
W ogóle panowie dzięki wielkie za odzew bo jestem zielony w temacie paneli i tych wszystkich przelewów.

Z prac to kończę szafkę, z braku czasu i ręcznych poprawek trochę się schodzi. W zasadzie zaawansowanie przy skręcaniu oceniam na 80%. Dalej zostanie szpachlowanie konfirmat, szlifowanie, malowanie i na koniec wszystkie niewidoczne części planuję pokryć dotakowo lakierem.
W obecnej szafce tego nie robiłem dlbo dałem farbę w satynowe, teraz planuję mat lub półmat.
Niestety nie mam jeszcze info odnoście terminu dostawy zbiornika ale na razie czekam cierpliwie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, zipke napisał:

dla syna, prośba o projekt.
W ogóle panowie dzięki wielkie za odzew bo jestem zielony w temacie paneli i tych wszystkich przelewów.

Z prac to kończę szafkę, z braku czasu i ręcznych poprawek trochę się schodzi. W zasadzie zaawansowanie przy skręcaniu oceniam na 80%. Dalej zostanie szpachlowanie konfirmat, szlifowanie, malowanie i na koniec wszystkie niewidoczne części planuję pokryć dotakowo lakierem.
W obecnej szafce tego nie robiłem dlbo dałem farbę w satynowe, teraz planuję mat lub półmat.
Niestety nie mam jeszcze info odnoście terminu dostawy zbiornika ale na razie czekam cierpliwie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

U Ciebie będzie różnica w postaci zbliżenia dwóch ostatnich przegród na odległość 3cm. Wtedy zrobi się u Ciebie fizycznie 3 komory z trzema przegrodami. Czyli drugą przegrodę przyciagasz do trzeciej na odległość 3cm i powinieneś się zmieścić na wymiar Twojego projektu. 

zbiornik125LRysunek.jpg

Jak coś to też używam tunze 9004 

Tylko nie rozumiem jednego, w jednym poście masz bok 70cm a w projekcie 40. Możesz to wyjaśnić dlaczego zmiana? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.