Skocz do zawartości
Sampusti

110l morskiego pola do nauki i eksperymentów.

Rekomendowane odpowiedzi

A to racja. Dodalem zdjecia korali, ktore najbardziej mi sie podobają. Moja wina ;). Takze spokojnie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Sampusti napisał:


Piaskek zniknął z mojego zbiornika po uslyszeniu wielu historii, w ktorych byl on przyczyną problemow. Od wysokiego no3 po wieczne problemy z cyjano.

Model odpieniacza to : Tunze Comline Doc 9004

Ja mam piasek od początku mojego akwarium od ponad trzech lat i nigdy cyjano nie miałem. Odpieniacz według Ciebie jest za mocny, że włączasz go sporadycznie? Można zmniejszyć dopływ powietrza i może chodzić cały czas, wtedy będzie mniej odpieniał ale cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej sugerowałem sie wieloma zbiornikami, ktore z resztą są opisywane tutaj na forum, w ktorych odpieniaczy nie ma a pomimo tego acropory rosną jak szalone. Oczywiscie wiadomo, że kazdy zbiornik jest inny, dlatego też ja swoj odpieniek włączam raz na jakis czas, bo na pewno nie mam tak dobrej filtracji, żebym mogł pozwolić sobie na zrezygnowanie z niego. Aktualnie po awarii pompy odpieniacz chodzi cały czas. Po jakims czasie, gdy po raz kolejny uda sie opanować parametry mam zamiar wyłączać go co jakiś czas na kilka godzin i po dłuższym okresie chce powrocić do poprzedniego trybu, czyli raz na tydzien/dwa tygodnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej podłączyć odpieniacz pod czasówkę, żeby jednak odpieniał codziennie po kilka godzin? Takie włączanie raz na tydzień, dwa to dla mnie trochę nie tak, destabilizujsz system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz troche racji [emoji848] włączanie odpienka co kilka dni moze przyniesc odwrócony skutek od zamierzonego. Dałeś mi do myślenia. Chyba jednak bede musiał znaleść miejsce w szafce na dodatkowe złoża, ewentualnie kupić wiekszego sumpa i przerobić dolewke na elektryczną. Wtedy mogłbym schować jakiś baniaczek z RO do szafki obok pod TV i zyskalbym sporo miejsca na filtry przeplywowe. A mając już je mógłbym sie pozbyc odpieniacza już na stałe. I to jest dobry plan na przyszłe miesiące :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz odpieniacza to załóż DSB i refugium, lub samo refugium, lub jak brak miejsca to reaktor spaghetti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Refugium mam, tylko niezbyt duże :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej wielkości masz refugium? Tak jeszcze teraz spojrzałem i sump masz mały i chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby reaktor spaghetti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mi powiedziec jak duży jest. Coś wielkosci otwartej reki. Chwilowo brak miejsca na reaktor, ale plan jest :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej wielkości refugium, takie małe na Twój litraż to na pewno nie zastąpi odpieniacza. Jak masz plan to działaj :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety masz racje. Dzisiaj dokupiłem litr siporaxu oraz Carbon firmy DSR. Bedziemy działać. Sumpa bede przerabiać w okolicach lipca, chwilowo brak czasu. Do tego czasu mam nadzieje, że system sie ustabilizuje. Jeszcze w miedzy czasie musze zainwestować w pompe dozującą, bo uzupełnianie braków mg ca i reszty z reki troche już męczące się robi

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka nowosci
Rybki, ktore ostatnio kupilem Pomacentrus. Zmieniły kolor z czarnego na niebieskie. W zasadzie zauwazylem, że zmieniają kolory w obronie czy też zastraszeniu siebie nawzajem. Bardzo ładnie to wyglada jak w ciagu 2 sekund rybka zmienia kolor z czarnego na neonowy4b62d0a3985283ba1c48b0c232812acf.jpg

Do tego doszły mi 4 szczepki
61538afdd2093cc95274b3f3a4982bc9.jpg871b7b017aa038e51e1fa152ea33f5b8.jpg
Dodatkowo czerwona odmiana z kamyczka ponizej8b229d9190fa5f9a5301543e2aca5e35.jpg
No i moj ulubiony zoa, czyli odmiana Rasta3998b35e5b34e4b5022671cebcea957c.jpg
Szczepka rasty jest naprawde tyci. 3 kwiatki, jeden o rozmiarze 3mm, drugi 1,5mm a trzeci nawet sie nie otworzyl jeszcze, ale i tak strasznie sie ciesze :)

Ostatnio w wolnej chwili rozmyslalem nad filtrami przepływowymi i doszedlem do wniosku, że sprobuje je zrobic sam. Obmyslilem plan, znalazlem w sklepach online prawie wszystkie elementy jakie bym potrzebował, ale zrodził sie jeden dość istotny problem. Mianowicie nie moge wymysleć zadnego sensownego sposobu na otwieranie filtra, żeby z czasem dodawać wkładu lub go usuwac. Myslalem nad wklejeniem gwintu i zrobienia a’la nakretki na topce, ale nie moge znalesc w sklepie nic w takim rozmiarze. Bawił ktoś się z Was w DIY Filtra przepływowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu szczepunie
8872d545c0648c12b32ff44020f34d61.jpg898dcb01c0ae9404e4635969dff3e24f.jpgd6d1281fc1178b2804c7d52b7929d53c.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialne? Wedlug mnie to zdjecia wygladają tragicznie i nie odwzorowują kolorow... wracając do pytania to nie uzywam zadnej apki a aparat mam ustawiony na auto


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak robisz fotki ustaw na tryb pro i zmniejsz iso, przy niebieskim swietle podnies balans bieli na najwyzszy i beda fotki bardzo dobre


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak robisz fotki ustaw na tryb pro i zmniejsz iso, przy niebieskim swietle podnies balans bieli na najwyzszy i beda fotki bardzo dobre

Niestety nigdzie nie moge znalesc takiej mozliwosci w ustawieniach aparatu. Jestes pewien, że jest ona w telefonach apple?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sampusti napisał:


Niestety nigdzie nie moge znalesc takiej mozliwosci w ustawieniach aparatu. Jestes pewien, że jest ona w telefonach apple?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

uuuuu no wlasnie apple, te telefony tego nie maja, no nic w takim razie nie poprafisz foto z takim sprzetem 


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dlugiej przerwie. W zasadzie nie mam co nowego napisac, albo mam do napisania za duzo, poniewaz dzialo sie wiele, troche zycia stracilem przez glupote, troche oddalem, kolejne dokupilem ale kreci sie nadal i ma sie calkiem dobrze. W zasadzie jest to jeden z ostatnich wpisow w tym temacie, poniewaz ostatnio na urodziny dostalem od mojej ukochanej zielone swiatło na wiekszy zbiornik. Duzo nie czekając, bo w zasadzie kilka godzin, wyruszylem z domu w celu kupienia zbiornika o 10l wiekszego lub 10cm dluzszego zeby wpasowała mi sie lampa 8x24w, poniewaz uwazam, ze moja lampa nie sprawdza sie zbyt dobrze. Budzet dostalem niezbyt duzy, ale że chlop oszczędny jestem to cos swojego mialem w skarbonce. Wrocilem do domu po 4 godzinach z nowym zbiornikiem. Mialbyc 10l wiekszy a wyszlo ze przywlokłem 580l zbiornik plus 150l sump. Balem sie, ze mnie kobieta z domu wygoni, ale była jeszcze bardziej podekscytowana nim niz ja sam. Zbiornik byl uzywany ale w dobrym stanie. Nastepnego dnia wzialem sie za mycie szyb i stala sie tragedia. Pękło dno 9ccea0cc698e9ef1002a4c1d84ebcfde.jpg

 

Bylem zalamany, moja kobieta gorzej. Po pieknym zbiorniku zostal sump, szafka i troszke elekroniki. Cale szczescie moja kobieta rowniez miala male oszczednosci na swoje wydatki. Dzieki temu wyruszylismy tym razem wspolnie w poszukiwaniu szkiełka. Zdając sie na kobiecą intuicje (ze tym razem szkło bedzie w jeszcze lepszym stanie i nie pęknie) wybralismy kostke 70x70x70 i w tym miejscu chcialbym zaprosic Was do kolejnego tematu ktory bedzie o tym szkielku. Obiecuje, ze bedzie bardziej rzetelnie prowadzony temat. Od A do B (jak temat powstanie wrzuce w tym miejscu link)

Obecnie zbiornik wyglada tak. Jeszcze nie na domyślnej szafce, ktora jest w trakcie planowania, przerabiania i malowaniaf28f0cd760d740600258cc7af3084109.jpg

 

Pozdrawiam default_).gif

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne szkiełko. Podobają mi się kostki. A 70cm do potęgi 3 da ładny efekt z wielką głębią. Jeśli dojdzie do tego świetne ułożenie skały to sama skała będzie już powalała. Możliwości ułożenia skały w kostce są jak dla mnie dużo bardziej efektowne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo. Rozmiar rzeczywiscie powala, jest duzo mozliwosci. W aktualnej kostce 110l mozliwosci jest brak. Dodatkowo efekt wzmocni fakt, ze start bedzie na suchej skale i najprawdopodobnie bede ją kleił betonem w celu utrzymania ciekawych konstrukcji


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek (robione wciaz beznadziejnym iphone)089d479f94ae1e1500105c158c3cf676.jpg1172949a69191d2fa0a9d9e76bc5ee77.jpga84d1ec6a2437d0f8a767d62288c25b9.jpg54aa1fa04691bffe8e550c46d8f61b22.jpg pośród ricordeii ukryta jest moja ulubiona rybka Gobidon Histro. Potrafi siedziec na samym czulku rumowiska jak krol lew :)4d6a8f0b7c4b336f196890d8a505945c.jpg niestety Zoa zanikają od zbyt niskich nutrienow a pozniej cyjano dobija punktowo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.