Skocz do zawartości
pepe3000

co na początek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
1 godzinę temu, @Beti napisał:

Szkoda kasy Moniko na ten płyn,wystarczy że zrobisz to czystą wodą RO pokaże zero i tak wykalibruj.

a to juz zależny od refraktometra :) niektóre kalibrowane na RO pokazują przekłamane wyniki na solance

ale w większości przypadków wystarczy RO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,ale u mnie to działa pozytywnie na modelu YR-1561


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzisiaj po 6 dniach od zalania testy wody No3 100 mg/l   po4 0,03 .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.04.2018 o 07:21, @Beti napisał:

Szkoda kasy Moniko na ten płyn,wystarczy że zrobisz to czystą wodą RO pokaże zero i tak wykalibruj.

hej własnie dzisiaj zakupiłem refraktometr skalibrowałem go woda Ro, po kalibracji wzkazywał  równe 0 pobrałem próbke wody z akwarium teperatura wody 25 C na skali poazało mi sie z jednej strony 1021  d20 a z drugiej 28 0/% czyli mam rozumiec ze zasolenie w moim  jest 1021 a powinno byc 1023? czy ewentualnie mam niedobór soli? jak dorównac zasoleniu 1023  ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-14221-0-17989800-1430733230.jpg.c1df2345c5047df6498c1cb0929aac08.jpgtu masz tabelkę zasolenia. Musisz podnieść zasolenie do tych wartości co są w tabelce zaznaczone na ciemniejszy kolor. Tam gdzie Ci pokazuje 28 to powinno być około od 34 do 36, a najlepiej po środku 35. Ten drugi wynik co podałeś 1021 to odczytaj jako Specific Gravity w tabelce. Dolewaj odparowaną wodę już zasoloną zamiast słodkiej lub odlej trochę wody z akwarium i dolej o większym zasoleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, maciej01 napisał:

post-14221-0-17989800-1430733230.jpg.c1df2345c5047df6498c1cb0929aac08.jpgtu masz tabelkę zasolenia. Musisz podnieść zasolenie do tych wartości co są w tabelce zaznaczone na ciemniejszy kolor. Tam gdzie Ci pokazuje 28 to powinno być około od 34 do 36, a najlepiej po środku 35. Ten drugi wynik co podałeś 1021 to odczytaj jako Specific Gravity w tabelce. Dolewaj odparowaną wodę już zasoloną zamiast słodkiej lub odlej trochę wody z akwarium i dolej o większym zasoleniu.

dziękuję:)

zrobiłem tak ze niechce sie pozbywac wody z akwarium bo dzisiaj rano robiłem dolewke z Ro a zbiornik dojrzewa 8 dzien szkoda mi bakteri odlałem 2 litry dosoliłem odpowiedni około  70 g i wlałem z powrotem jak sie przefiltruje to zrobie pomiar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.