Skocz do zawartości
IPretOriaNI

Stopki pod szafkę 120x50 / krzywa podłoga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie z racji przeprowadzki do nowego mieszkania i problemem krzywych podłóg postanowiłem zmodyfikować nieco obecną szafkę (oryginalna szafka pod akwarium z płyty 18mm) i zastosować nóżki / stopki meblowe jak na zdjęciu. Cała szafka osadzona jest na cokole/koronie z 18mm płyty i wysokości 80mm, dodatkowo z dwiema poprzeczkami biegnącymi przez środek co daje 3 równe prostokąty pod dolnym blatem szafki. Producent deklaruje że pojedyncza sztuka wytrzyma 175kg obciążenia, mam zamiar zastosować 4sztuki z przodu, 4 z tyłu i po 2 na bokach i po 2 na środkowych poprzeczkach, więc raczej powinno wytrzymać. Teraz do sedna, czy ktoś stosował stopki tego typu? Pytam ponieważ obawiam się czy "kolce" i wkręt zastosowany do przymocowania nóżek nie rozwarstwi z czasem płyty i po prostu wszystko się nie wyłamie. Korzystając z okazji, akwarium planuję ustawić na ok. 40 letnim parkiecie ( grubość klepki ok 2cm) niestety parkiet położony jest na czymś co przypomina płytę kartonową ok 2cm i dopiero pod tym jest wylewka, w związku z tym podłoga nie dosyć że jest krzywa to w pewnym stopniu pracuję. Czy dobrym pomysłem było by zastosowanie równocześnie z regulowanymi stopami podkładki pod całą szafkę z blatu kuchennego 4cm grubości o wymiarach ok 5-10 cm większych niż szerokość i długość szafki? Z góry wielki dzięki za pomoc.

Integrato_12_foto.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nazywają się takie nóżki lub gdzie je znalazles? Może w necie są już jakieś opinie użytkowników.

Wydaje mi się że spokojnie w twoim przypadku wystarczy 6 szt. chyba, chyba że są pakowane pp więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szafka z płyty wiórowej raczej bedzie sie rozpadać, a dawanie blatu kuchennego pod spód nie głupie ale taki blat jest za gruby i zle to będzie wyglądać, najlepiej jakis podkład dobij od spodu z drewna z 2cm lub płyte mdf powinna wytrzymać to spokojnie  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2018 o 17:05, azgar napisał:

szafka z płyty wiórowej raczej bedzie sie rozpadać, a dawanie blatu kuchennego pod spód nie głupie ale taki blat jest za gruby i zle to będzie wyglądać, najlepiej jakis podkład dobij od spodu z drewna z 2cm lub płyte mdf powinna wytrzymać to spokojnie  

Namawiał, namawiał i namówił ;) Nastąpiła zmiana koncepcji zamiast starej szafki zamówiony będzie stelaż z zabudową i regulacją stopkami. Wszystko wraz z akwarium mam zamiar zamówić w erybce, mam nadzieję że to dobry pomysł bo zdaję się na nich w 100 % jeśli chodzi o wykonanie akwarium, sumpa i stelaża. Po przeczytaniu kilku tematów dalej nie mam pojęcia jak prawidłowo podzielić sump :) Wiem tylko że chcę zastosować odpieniacz Twistmann 150 lub 200, zależy czy wystarczy ten mniejszy do akwarium 120x50x50 (około 300l) Nie wiem czy równocześnie bawić się w komorę pod refugium? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.