Skocz do zawartości
Gość pilot

MAGNEZ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zbyszek36

hahahahhahahah:D

Panowie , proponuje zrobic male akwa i wyprobowac to wapno , sprawdzimy :D wiem ze niedziala :D

pozdr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku36 strasznie szybko wystawiasz sądy. Moze to i dobrze ale nie w akwarystyce morskiej, tutaj trzeba bardzo delkiaatnie i spokojnie analizować wyniki obserwacji ponieważ jest tyle zmiennych że w większości przypadków ciężko określić dokładne przyczyny. a akwarium tedw chociaz widziałem tylko raz to i tak uważam że jest przykładem na ekstermalnie dopracowane. Jak byś miał tyle twradych to kazda metoda "firmowa" dozowania wapnia i magnezu był by dla ciebie za droga :) tam jest więcej koralowców twardych niż w reaktorze wkładu :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zauważcie że to nie ma sensu. Wiemy już co w Szwajcarii nie działa, ale na całe szczęście większość z nas mieszka w Polsce - mamy dostęp do morza, Wałęse i Papieża więc Polak potrafi.

Prośba do Martinnew: Marcinie napisz coś bliżej o b-ionicu calcium/alk buffer - co to jest i o Twoich spostrzeżeniach. Mam klapki na oczach więc jak sie mozna spodziewać nie znam metody a jestem ciekawy i pytał mnie o nią także kolega więc czekamy z niecierpliwością.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

spokojnie :) nie tylko w Szwajcari to niedziala , to wapno wogole niedziala .

W Polsce o tyle dziala widze , ze mozna je prawie kazdemu wcisnac to wapno :D

pozdrawiam....

Ps; Qbab i tdw takie pytanie , czy razem sprzedajecie to wapno moze ? :)

Czy tak niedziala w Szwajcari to juz niedlugo bedzie mozna zobaczyc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

WAPNO TROPIC MARIN BIOCALCIUM PULVER - W 100 % NIEFUNKCJONUJE. :D:D:) :D hehe

Mialem wtedy kilka miesiecy czasu sie nad tym zastanawiac :D wywalilem wapno dalem kalkwasser i jeszcze troche korali pamietam uratowalem :D to chyba jednak niefunkcjonuje co?:D zreszta nietylko w moim akwarium tak bylo .

Jak wam za drogie te wapno to wam podesle tylko chce widziec jak bedziecie sypac to wapno :D hehe

Jakieby to bylo piekne , nasypac bylejakiego wapna i miec to z glowy :D to po co te wszystkie sprzety w waszych akwariach sie pytam , dla ozdoby moze ?:)

Po co kalkreaktory , mixery itd ? po co dzial DIY - na tym forum skoro to takie proste zrobic akwarium morskie , przeciez wystarczy sypnac byle jakiego wapna , wcisnac troche soku z cytryny dla pokrzepienia ryb i gotowe :D

Nie uwazacie ze mixery , kalkreaktory (Co2 - cala elektronika) kosztuja wiecej niz wapno TM ? cos tutaj sie chyba nietrzyma jednak kupy ?:)

Wczesniej oile pamietam wiekszosc sie wypowiadala negatywnie na temat dozowania roznych uzdatniaczy z gwinta jak poruszylem na poczatku gdy sie pojawilem na tym forum ten temat , teraz jestescie za sypaniem jakiegos wapna w proszku ? nie rozumie co sie zmienilo ? ja sie zmienilem czy moze jednak Wy?

A moze poprostu to Wy niemacie swojego zdania i latacie jak ta "choragiewka" na wietrze ? ja swoje zdanie mam np; o wapnie TropicMarin , wy zauwazylem lizecie jeden drugiemu wzajemnie .............

Proponuje przemilczmy ten temat i niech kazdy sobie sprawdzi poprostu sam jak ma na tyle odwagi ;)

Dla dodania wam odwagi umieszcze tylko jedno foto , jest to foto jednego z forumowiczow nie powiem ktorego , wiem juz napewno i on zreszta tez wie, ze nalezy zakraplac Kalkwasser ;) Jest na tyle madry ze posluchal i niebawem zauwazy zmiany ;)

TM.jpg

pozdrawiam z szacuneczkiem wszystkich Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek po pierwsze publicznie oskarzasz firme Tropic Marin o ordynarne i do tego podwojne klamstwo wobec klientow czyle ze Bio Calcium obniza pH oraz zaburza rownowage jonowa. Na pudelku znajdziesz 2 informacje, wygrubiona "ohne Stoerung des ionischen Gleichgewichtiges" oraz "keine Veraenderung pH-Wertes".

Do tego dodajesz punkt trzeci czyli podwyzsza poziom Ca na zasadzie nieznanej reakcji chemicznej (gosciu w dwupostowej wymianie zdan pisze ze jego znajomy chemik co sie super zna mu tak powiedzial) tak naprawde go nie podwyzszajac a tylko udajac ze to robi. Bardzo sprytne.

Co do pH wez 4 litrowy pojemnik, nalej tam wody z akwa i dodaj 1 g Bio Calcium (max dobowa dawka dla tej objetosci) i sprawdz jaki spadek pH bedzie mial miejsce.

Nigdzie nie pisalem ze metoda dozowania Bio Calcium jest super - jest droga i nieefektywna ale NIE ZGADZAM sie z twoja opinia ze powoduje negatywne skutki dla zbiornika i tylko o to mi chodzi. Kolega bywa na tym forum ale nie chce go mieszac do tej dyskusji stosowal Bio Calcium przez kilka lat,. Zdjecia jego zbiornika mozesz sobie obejrzec na nano-reef.pl bo sie tu znajduja.

Rozumiem ze potrafisz w sposob sensowny poprzec swoja teze na temat wawalania rownowagi jonowej i obnizania pH przez ten produkt??

W kwestii fotek mojego, nie mam strony ale pstrykne kilka fotek i wrzuce jutro na ftp. Co prawda mam kijowy aparat ale jakos to chyba wyjdzie.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

i niewydaje Ci sie to dziwne ? ze jednak sa takie wapna kktore powoduja takie zaburzenia rownowagi jonowej ?;) wlasnie to jest jedno z tych . Rozmawialem , dzwonilem do tej firmy z tym calym dyrektorem , mlody chlopak i sie troche zapultal niestety.

Super chemik co sie zna i nie wie dlaczego tak jest :D heh

Nie jestem chemikiem ale widzialem co sie dzialo z koralami .

pozdr...

Na FTP sie nie rzuca fotek tylko za pomoca FTP na serwer misiu :)

Ps;Mozesz mu powiedziec zadzwonic ze to wapno niefunkcjonuje i powiedz ze ja tak mowielm napewno mnie jeszcze pamieta , zreszta juz mu to powidzialem ze niefunkcjonuje to powiedzial ze jeszcze sa to tego Buffry tez oczywiscie jego Firmy :) dziekuje postoje mam kartofle w domu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

To wapno nie obniza PH z minuty na minute , na drugi dzien PH jest strasznie niskie i nawet po zaswieceniu lamp nie wiele idzie w gore.

Dozujac ten ich Buffer Ph rosnie w gore owszem zadna nowosc wiadomo soda podbija PH i tak to sobie tym Buffrem i tym wapnem funkcjonuje przez kilka miesiecy i ciezko udowodnic , czy sie tez z firma klocic , (no sluchac pan to panska wina cos pan robil z akwarium , a moze jakas choroba ??) nieudowodnisz niestety .

Ja sprawdzilem na wlasnej skorze , zaprzestalem sypania tego wapna i uratowalem czesc korali , chyba korale wiedzialy lepiej czego im potrzeba :D

pozdr...

Ps; To ze to, wapno rozwala rownowage jonowa jest spwodowane najwyrazniej zaduza iloscia CO2 zawartego w tym wapnie , poprostu niefunkcjonuje taka metoda, podalem Wam wczesniej przyklad , znany akwarysta z papierami ma swoj numer :D podal opisal Kalkwasser metode i 2 inne jeszcze , i tylko takie metody funkcjonuja , niestety taka jest prawda.

Podobnie jest z wapnem firmy Sera , poczytaj u Waldka Kwietnia na stronie Biotop lub w problemach to bylo .

Czy Waldek to tez warjat i potrzebuje haldolu czy tam innych ... :)

A moze poprostu troche dluzej od was w tym temacie siedzimy ?:)

Koledzy sprzedawajcie to wapno moze na bazarze w celu jakims innym no niewiem ale nie do akwarium morskiego sorki ;)

Bardzo mozliwe ze posiadacie sklepy , lub wozicie to wapno z Niemiec i chandlujecie nim , chyba bedzie trzeba to wapno teraz jesc ;)

Apropos pokazywania mi przykladow akwari to mozesz pokazac jakie tylko chcesz ;) powiedzialem co mysle o tym wapnie i nic tego niezmieni , chyba ze sie zmieni sklad tego wapna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

hej!

basta koledzy!do kazdego posta odnosze sie z wielkim szacunkiem.kazdy z Was ma swoja racje.jednak gdyby istnial zloty srodek,to chyba kazdy z nas by go stosowal.tymczasem sami musimy walczyc z przeciwnosciami,probowac,analizowac,az moze kiedys w koncu Ktos wymyli cos bliskie idealu.nie kloccie sie,a moze wspolpracujcie ze soba.Ja mam juz dosyc czytania takich postow( nie tylko ja zapewne).Mam dosyc!!!!

ps. wyluzujcie, to moze jakis kompromis bedzie.

pozdr.

pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nomen omen znasz jego sklad? :) Bo cos mi sie zdaje ze nie. Jak dla mnie dyskusja doszla do konca, bo nie ma juz sensu. Po prostu kazdy ma swoje zdanie i przy nim pozostal.

Co do problemow z biotopem Waldka Kwietnia to o ile mnie pamiec nie myla narzekal on i to bardzo na Ballinga i wapno sery nie na TM. Z pierwszym sie absolutnie nie zgadzam z drugim nie wiem bo nie mialem przyjemnosci. A ze to jedna buteleczka to zapewne jest to zwykly chlorek wapnia.

Nie bede sie licytowal ile kto siedzi w temacie bo tego i tak zadna ze stron nie jest w stanie sprawdzic. Wiem tylko ze na poczatku ograniczalem sie do zwyklych podmian, potem byly wszelkie drogie specyfiki, TM tez, byl Balling, gdzies tam sie pojawil kalkwasser i nigdzie nie bylo wiekszych problemow. Pojawily sie male wraz z reaktorem. Ale to reaktor IMO jest na "najwyzszym szczeblu ewolucji" :D Jesli ktos napisze ze woli Ballinga to odpowiem OK, kazdy ma swoj gust, swoj portfel i swoj czas. Ale nie napisze ze jest to metoda do d*py. W kazdym razie jedna rzecz mam juz dawno za soba, moment w ktorym mi sie wydawalo ze juz "wszystko wiem". I to tylko delikatna aluzja :)

Moge tylko powtorzyc ze nigdzie nie napisalem ze to jest super, nie zgadzam sie tylko z twoja motywacja. Jak by bylo do kitu to wszystkie akwa w ktore bylo sypane by padaly a to co najwyzej promil. A jest to najpopularniejszy specyfik w Stanach. Gdyby TM byl tani to bym nie siegnal po Ballinga a pozniej po reaktor. Uwazasz ze to badziewie, oki nie ma problemu ale nie staraj sie mi udowodnic ze jesli sie go sypie to padaja korale bo u mnie i u tych kilku znajomych ktorzy to stosowali nie padaly a wrecz przeciwnie.

I nie rob mi "osobistych wycieczek", rozmawiamy na temat jakiejs metody, nie warto skakac ludziom do gardel, mozna kiepsko trafic, pytanie do Qbaba czy wie co to jest rownowaga jonowa bylo lekko zabawne.

Akwarium mam jakie mam, jest ono takim na jakie mnie stac i na jakie pozwala mi moja wiedza. Nic wiecej i nic mniej.

Jak dla mnie EOT.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

AHA i to was boli ... hmmm , ze ktos moze wiecej polknac wiedzy od drugich ,,ahhha wszystko jasne.

Dyskusja nie doszla do koca , dopiero sie zaczela bo mam zamiar sie glebiej przyjrzec w kocu temu wapnu :)

A jak trzeba bedzie to i sie oskarzy firme , na razie sie nikogo nieoskarza , narazie stwierdza sie fakty .

pozdr...

Ps; Moze trzeba zaczac wiecej czyatc o tym ?:D ja czytam o akwarystyce od blisko 9 lat , jak tylko po wypadku musialem spedzic te kilka latek (pestka) w domu bo niemoglem chodzic :)

Wiec sobie czytalem kazdego dnia sobie czytalem a nawet i w nocy o akwarystyce morskiej , czytalem praktykowalem i cos tam wiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się tak z dystansu tej bezsensownej pyskówce i dziwie się że wogóle ktoś z Państwa zwraca uwagę na to indywiduum.

Panie Zbyszku36: nic nas nie boli, wręcz przeciwnie. Niczego także Panu nie zazdrościmy, jedynie współczujemy. Mój post nie ma chyba sensu, gdyż jeśli liczba przy Pana imieniu jest ilorazem Pańskiej inteligencji to i tak go Pan nie zrozumie.

PS. Podobno można mnie do rany przyłożyć, ale są pewne granice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

sluchaj ty to tam :) a czym mierzymy inteligencje ? czy jest to moze wysokosc obcasa? to moja jest jaknajnizsza :D

Pozdraiwiam Cie :)

Ps; Liczba przy moim imieniu oznacza sam przeciw 36 trolom:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Henryku! I tak właśnie robimy. Jeśli ktoś czasem odpisze to tylko dla sportu. Fajnie że jest Pan z nami. Dyskusje chwilowo przeniosły się na priv, także zapraszam.

Nano-reef był na długo przed wizytami naszego sympatycznego klubowicza, będzie i długo po nim.

Pozdrawiam Pana


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

tak tomasz dyskusje sa tez i na priv ;) wszyscy wiedza ze sprzedajesz ryby , korale i takze produkty do morskiego akwa:D

Wiem wiecej owas jak sie wam wydaje :D

Wiec moze sprzedawaj sobie to wapno TM ale nie wciskaj na forum nikomu kitu ze ono funkcjonuje .

PS, Nie odpisuj do mnie bo sobie niezycze , pisz sobie na priv :) tylko nie wtaki sposob jak napisales raz do mnie cyt" Spedalony idioto " oto iloraz inteligencji i kultury tomasza , takich sie ludzi ceni i szanuje :) brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czasem koralowce, ale rzadko chociaż przyznam szczerze żałuję, gdyż nie ma nic lepszego niż hobby przynoszące jeszcze dodatkowo dochód

2. Nie tykaj mnie, może zapisz się na jakiś kurs polskiego skoro zapomniałeś ojczystego języka i nie rozumieszprostych zdań


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

1.nie odzywaj sie do mnie , piszs co chcesz aloe nie w moja strone , viceversa z tym kursem.

2. Jakiego ojczystego ? heh zapomnij kolego , zapomnij to ze znam wasz jezyk nie oznacza ze to moj jest ojczysty .

Jakby mi przyszlo tam mieszkac pomiedzy takimi , tobym chyba sobie musial powrywac wszystkie wlosy z glowy.Siedzcie sobie tutanj na tym forum ja jade lece gdzies na urlop sie poopalac , nie chce juz z wami wiecej rozmawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to 3majac Zbynia za slowo (lece gdzies na urlop sie poopalac , nie chce juz z wami wiecej rozmawiac) :) napisze pare slow nt specyfiku, ktory uzytkuje, a mianowicie B-Ionicu. Jest to produkt amerykanskiej firmy rodzinnej ESV, oparty sposobem dozowania, skladem i dzialaniem na metodzie Ballinga IMHO. Oprocz B-ionicu produkuja takze game innych produktow: http://www.esvco.com

B-ionic sklada sie z dwoch komponentow: alkalicznosc i wapn. Oba dodawane sa do akwa/panelu/sumpa w miejscu silnego pradu wody. Oprocz tego B-Ionic zawiera mnostwo innych makro, mikro i sladowych pierwiastkow, w tym jodyne, magnez, stront, fluor - by wymienic tylko najwazniejsze. Warto dodac, ze produkt ten nie rozbija legendarnej juz :D rownowagi jonowej i pomaga ja odzyskac/uzyskac i utrzymac na odpowiednim poziomie.

Przez 7 m-cy uzytkowania 70-cio litrowej nano-rafki stosowalem tylko ten srodek, w celu utrzymania wymaganego poziomu wapnia, alkalicznosci, Ph i magnezu, wraz z podmianami wody oczywiscie. Utrzymanie odpowiednich poziomow ww skladnikow lub ich podbicie/zmniejszenie nie nastrecza zadnych problemow z B-Ioniciem.

Moge tylko stwierdzic, ze najbardziej dumny z mojego akwa i wybranej metody, bylem kiedy Artur Furtak stwierdzil, iz podoba sie Jemu moja rafka - dla mnie to szczegolny wyraz uznania.

Oprocz B-Ionicu uzywam takze Reefsolution EcoSystem, ten specyfik wg producenta oddaje zawartosc mikro i sladowych pierwiastkow oraz witamin w wodzie morskiej w 100%. Osobiscie nie wierze w te 100%, ale na pewno jest bliski, gdyz koralowce zanotowaly jeszcze wiekszy wzrost.


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o! i już jestem mądrzejszy. Dzieki.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

Tak Marcin lece na urlop , ale zanim wylece do kilka zdan napisze:D

dziwi mnie tylko dlaczego jest co niektorym ciezko zrozumiec ze w sklepach sprzedaja scheiss ? ale coz jak widac naiwnych ludzi niebrakuje:)

pozdrawiam i do uslyszenia po urlopie:cry:D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbyszek, nie poznaje cie, takie glupoty wypisujesz

znowu ktos sie podszyl pod ciebie?


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż chyba przyszła pora żebym napisał: nie sprzedaje żadnego wapna, jak będę chciał sprzedawać to tylko mojej produkcji. (ale się nie zanosi bo jak na razie mam z czego żyć a czasu na dodatkowe zajęcia zaczyna mi brakować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

Powiedzmy sobie krotko :) od samego poczatku nie chodzilo wam o wapno , bo nie ono jest najwazniejsze w akwarystyce morskiej tylko alkalicznosc .

Ale trzeba bylo sie jakos o cos przypieprzyc do mnie , no bo jak to tak ?

pozdr....

Ps; Dziwi mnie jednak fakt , ze wszyscy dobrzy akwarysci w Niemczech nie uzywaja tego wapna TM :D a stac ich na takie napewno.

Nikt z Was tego wapna nieuzywa , sprobowal podziekowal z takich czy innych powodow (napewno niebyla to cena wapna ) stac nas na akwarium to i na rybki :)i na tym sie skonczylo , prawie kazdy zakrapla Kalkwasser lub Dozuje Ballinga.

Skonczcie czarowac !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.