Skocz do zawartości
Szax

Pozyskanie wody RODI

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Ja ze swojej strony dodam, że kupuję wodę od firmy która mieści się w pobliżu elektrociepłowni wynik TDS 0,03 (wodę biorą laboratoria). Posiadam zbiornik 30 litrów + 4 baniaki po 5-6 litra. Koszt około 38 gr. za litr. Mam po drodze do pracy także jest git.  Polecam do małych litraży.

plusy:
- dostępna w każdych ilościach
- tania
- brak instalacji w domu

minusy:
- jak zabraknie na weekend to lipa

PS dla Ciebie taki zbiorniczek 30 litrów starczyłby na 4 podmiany + dolewka.
 


98d537abf002fd3a1d80fb8ef41d7703u1677a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
32 minuty temu, jogofrugo napisał:

PS dla Ciebie taki zbiorniczek 30 litrów starczyłby na 4 podmiany + dolewka.

wydaje mi się że nie, popatrz tak akwarium 50l czyli 10% podmiany to 5l, cztery razy to masz 20l na miesiąc plus dziennie wyparowuje około 1litr wody, to liczt 30l na same dolewki, zaczyna się lato więc 50l na miesiac wydaje mi się minimum przy sprzyjających warunkach :)

ps. jak długo trzymasz wodę rodi w zapasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No akurat moje RODI się za bardzo nie nadaje :P jestem przed wymianą żywicy i wkładów (już mam kupione tylko tyłek ruszyć). Już koledze na pw napisałem co ma zrobić. 

Jak się nie uda to dzwoń tutaj i zapytaj czy by mieli wodę na sell http://hydro-plus.pl Właściciel to spoko gość i na pewno się dogadasz. Tak czy inaczej mi by się nie chciało co chwilę jeździć po wodę. Też miałem problem z miejscem i się znalazł za pralką :P żona marudziła ale bukiet kwiatów romantyczna kolacja i zmiękła hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
22 minuty temu, fresz33 napisał:

No akurat moje RODI się za bardzo nie nadaje :P jestem przed wymianą żywicy i wkładów (już mam kupione tylko tyłek ruszyć). Już koledze na pw napisałem co ma zrobić. 

Jak się nie uda to dzwoń tutaj i zapytaj czy by mieli wodę na sell http://hydro-plus.pl Właściciel to spoko gość i na pewno się dogadasz. Tak czy inaczej mi by się nie chciało co chwilę jeździć po wodę. Też miałem problem z miejscem i się znalazł za pralką :P żona marudziła ale bukiet kwiatów romantyczna kolacja i zmiękła hehe

takie same mam zdanie na ten temat

ps: odpowiedział byś na PW :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Paragon napisał:

wydaje mi się że nie, popatrz tak akwarium 50l czyli 10% podmiany to 5l, cztery razy to masz 20l na miesiąc plus dziennie wyparowuje około 1litr wody, to liczt 30l na same dolewki, zaczyna się lato więc 50l na miesiac wydaje mi się minimum przy sprzyjających warunkach :)

ps. jak długo trzymasz wodę rodi w zapasie?

Swój zapas 52l zużywam w 3 tygodnie. Starcza mi na 2 podmiany i codzienne dolewki (po ile nie liczę po prostu leję do kreski). Teraz jak czyściłem tylny panel wody na podmianę poszło trochę więcej. Swoją droga pilnowanie zestawu do produkcji wody osmotycznej  tj. wkładów, żywicy, twardości jakoś mi nie pasuję. Zapewne jak bym go już miał (nigdy nie mów nigdy) mówił bym inaczej, ale na razie nie planuję takiej inwestycji.


98d537abf002fd3a1d80fb8ef41d7703u1677a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
10 minut temu, jogofrugo napisał:

Swój zapas 52l zużywam w 3 tygodnie. Starcza mi na 2 podmiany i codzienne dolewki (po ile nie liczę po prostu leję do kreski). Teraz jak czyściłem tylny panel wody na podmianę poszło trochę więcej. Swoją droga pilnowanie zestawu do produkcji wody osmotycznej  tj. wkładów, żywicy, twardości jakoś mi nie pasuję. Zapewne jak bym go już miał (nigdy nie mów nigdy) mówił bym inaczej, ale na razie nie planuję takiej inwestycji.

wiesz ile razy do roku zaglądam do takiego zestawu :P, żywice (dwa wkłady 10 calowe) wystarczają mi na około 1000l wody RODI, membrany nigdy nie wymieniałem wkłady piankowe i węglowe wymieniam dwa razy w roku, wynik na TDS zawsze 0, nie trzeba co chwilę sprawdzać wystarczy że masz przepływowy, tak więc nie przesadzaj za to policz ile razy Ty nabiegałeś i straciłeś czasu kręcąc się po wodę i jak trzymasz ją miesiąc to jaką ma jakość

żeby nie było kolega nie może mieć zestawu to nie może, trzeba to zrozumieć i nie ma co tu dyskutować, ale nie pisz że utrzymanie zestawu RODI jest takie kłopotliwe i niesamowite a bieganie po wodę z karnisterkiem jest super, to tak w kwestii wyjaśnienia :)

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego półtoramiesięcznego doświadczenia powiem, żebyś pomyślał o tym filtrze ;). Mam 30L, też myślałam - spoko, woda demineralizowana z obi ujdzie, szczególnie przy tym litrażu. Minęło kilka tygodni i już mam dość, mimo że nawet nie zaczęłam jeszcze robić podmianek a wody dolewam około 5L tygodniowo, bo tak paruje.

Teraz byłam dwa tygodnie masakrycznie chora i co? I musiałam lecieć do marketu po wodę bo oczywiście skończyła się w najgorszym momencie.
Też nie mam gdzie podłączyć (a raczej nie ma mi kto podłączyć, bo mąż jest mega anty-akwariowy), więc będę inwestować w taki podpinany na chwilę do węża od prysznica :).

12 godzin temu, silvia napisał:

kup taki i po sprawie

http://www.filtrwody.pl/pl/p/FILTR-OSMOZA-AKWARYSTYCZNA-RO4-Z-DEMINERALIZATOR-/122

albo zwykłą demineralizowaną w markecie

Woda demineralizowana luzem  - kosztuje 0,30 zł / litr

można podłączyć nawet zamiast słuchawki prysznicowej :) a potem odłączyć

Ale w nim nie ma tego wkładu z żywicą, tak? Bo jestem zielona w temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, linnenn napisał:

Ale w nim nie ma tego wkładu z żywicą, tak? Bo jestem zielona w temacie ;)

jest :)   - patrz opis

"W SKŁAD OFEROWANEGO PRODUKTU WCHODZI:

- Membrana 75GPD VONTRON - 1 szt.
- Filtr liniowy węglowy - 1 szt.
- Filtr liniowy polipropylenowy - 1 szt.
- Demineralizator DEMI MB-400 - 1 szt.

(...) "

po prostu jest to wkład liniowy (odkręcasz i wsypujesz) a nie "puszka" do której wkładasz gotowy zasobnik

62f46c0aba3dc7f2562383f14e2e0735.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd by nie brać wody, najpierw kupić TDSa i go ze sobą zabierać !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Paragon napisał:

takie same mam zdanie na ten temat

ps: odpowiedział byś na PW :P

Odpowiem jak już będę miał u siebie watę filtracyjną :P chcę być fair ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, silvia napisał:

jest :)   - patrz opis

"W SKŁAD OFEROWANEGO PRODUKTU WCHODZI:

- Membrana 75GPD VONTRON - 1 szt.
- Filtr liniowy węglowy - 1 szt.
- Filtr liniowy polipropylenowy - 1 szt.
- Demineralizator DEMI MB-400 - 1 szt.

(...) "

po prostu jest to wkład liniowy (odkręcasz i wsypujesz) a nie "puszka" do której wkładasz gotowy zasobnik

62f46c0aba3dc7f2562383f14e2e0735.jpg

Dzięki! Jestem nieprzytomna, szukałam w opisie przez szukajkę słowa "żywica" ale "żywicy" to już mi nie pokazało :P. Przynajmniej jedna sprawa na liście do kupienia odhaczona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
29 minut temu, fresz33 napisał:

Odpowiem jak już będę miał u siebie watę filtracyjną :P chcę być fair ;) 

ok spoko tylko wymiar mi odpisz, bo bym modelował w wolnej chwil, sory za OT

26 minut temu, linnenn napisał:

Dzięki! Jestem nieprzytomna, szukałam w opisie przez szukajkę słowa "żywica" ale "żywicy" to już mi nie pokazało :P. Przynajmniej jedna sprawa na liście do kupienia odhaczona ;)

bywa, do takiego małego akwarium polecam membranę 50, woda będzie bardziej "przesitowana" z krzemianów a w małym akwarium ma to znaczenie większe niż ilość wyprodukowanej wody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.