Jump to content

Felix

Klubowicz
 • Content Count

  193
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Trójmiasto

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Felix

  Co to jest ?

  faktycznie, to byłoby to Nigdy takiego nie widziałem !
 2. Felix

  Co to jest ?

  Ma jakieś 3cm długości i wyszło z podłoża, po czym zaczęło się wspinać po szkle (bardzo powoli). Od prawie roku nie wprowadzałem do akwarium żadnych nowych zwierząt/korali.
 3. Felix

  Lampa Jebao AL 150

  ja mam jeszcze inaczej. Jako, że na 5Ghz działa szybciej internet u mnie, to z tego pasma korzystam cały czas, a gdy chce się połączyć z lampą wtedy w telefonie wybieram siec wifi z 2.4Ghz (warunek to mieć inaczej nazwaną siec 5Ghz i 2.4Ghz + wyłączenie automatycznego łączenia z siecią 2.4Ghz w telefonie)
 4. Felix

  Lampa Jebao AL 150

  telefon i lampa jest w sieci 2.4Ghz, czy może telefon na 5Ghz ?
 5. teraz gdy widać podstawkę, to faktycznie - wcześniejsze zdjęcia robione mikroskopem trochę wprowadziły w błąd.
 6. dla mnie to Trachyphyllia albo Lobophyllia
 7. Ilość płynu na litraż akwarium, zależy od konsumpcji korali, ich ilości i gatunków. W takich 80L spokojnie można dojść i do 20ml na dobre.
 8. TM ALL FOR REEF dodaje pompą cogodzinne w nocy 4ml na 80L LPS/miękkie (1ml co godzinę od północy) Po 2 miesiącach ustabilizowało mi się na KH = 7.7 / Ca =460 / Mg=1410 Żadnych innych balingopodobnych nie daje, bakterii również. Korale zadowolone, bardzo stabilnie się zrobiło w zbiorniku (żadnych plag/glonów) PS polecam proszek 800gr = 5L płynu (oczywiście rozrabiam sobie dawkę na 0,5L płynu dla mojego małego akwarium)
 9. Jeszcze niedawno można było zamówić elementy w Dejongu, dużo sklepów w PL sprowadzało z tej hurtowni i mogło pod klienta ściągnąć, ale ostatnio pusto u nich :/ https://shop.dejongmarinelife.nl/products/aqua-illumination-spare-parts/aqua-illumination-spare-parts-1
 10. Oczywiście konsekwencje poniesie importer, chodziło mi o umyślne działanie importera. Nie wiemy czy to były "gratisy", czy pomylone gatunki podczas pakowania, a może coś jeszcze innego. Nie przesądzałbym o winie, szczególnie gdyby się potwierdziło Janikowo. Ilości 50 kartonów i więcej, to tylko najwięksi gracze robią, a oni mają spore doświadczenie i potrafią papiery ogarnąć - dlatego często pośrednicza w zakupie mniejszym sklepom, które takich możliwości nie mają.
 11. Tak, w tym przypadku wszystko wskazuje, że był to więcej niż 1 gatunek - z kilkoma sprawę można załatwić w Warszawie - jeszcze tego samego dnia, o ile z samego rana będzie po odprawie celnej. Jak jest tego więcej + sposób pakowania, zagrażający życiu i niewłaściwe oznakowanie kartonów to już gruby temat, co dalej nie przesądza o winie importera. Jeżeli to faktycznie Janikowo, to nie chce mi się wierzyć, że jeden z najstarszych sklepów miałby tak ryzykować ! Możliwe, że nawiązali współpracę z nowym eksporterem, który okazał się wielką pomyłka i narobił im teraz kłopotów :/
 12. Według zgłoszonych do odprawy dokumentów przesyłka miała zawierać m.in. różne zwierzęta morskie. Rewizja pierwszych kartonów wykazała jednak rozbieżności, które wskazywały na niezgodność z deklaracją importera i zezwoleniami konwencji waszyngtońskiej CITES. W tej sytuacji, funkcjonariusze z Oddziału Celnego Towarowego I w Warszawie Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) przeprowadzili pełną rewizję przesyłki. W 50 kartonach ujawnili 883 okazów koralowców rafotwórczych. Nic tu nie ma o celowej próbie przemytu. Przesyłka miała zawierać morskie zwierzęta i zawierała - nikt nie próbował przemycić koralowców jako banany z Indonezji. Ja tam widzę info o bałaganie w dokumentach i brakujących pozwoleniach z Ministerstwa Środowiska, co i tak nie uchroni od kary Importera. Tak jak już pisałem wcześniej, wystarczy jeden gatunek z tych 50 kartonów, którego nie ma w dokumentach, a są dla niego wymagane i cały transport jest zatrzymany, nawet jeżeli 99% jest legalna.
 13. jakby nie było, masz za darmo dawce części dla pozostałych pomp
 14. ciekawe rozwiązanie dla firm z laserem do pleksi, jak nasz Pacificsun. Może podłapaliby pomysł
 15. No OK ale w tym przypadku namieszał eksporter, czy może to importer działał z premedytacją? Bo jeżeli to faktycznie, duży sklep z Wielkopolski, to nie chce wierzyć, ze kombinował umyślnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.