Jump to content

Felix

Klubowicz
 • Content Count

  74
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Trójmiasto

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam dwie 6020 w 90L i potwierdzam bezgłośnie działanie, właściwie to wszystkie pozostałe elementy akwarium są głośniejsze od tych cyrkulatorow.
 2. ale to wapno sodowane ma wskaźnik zużycia w miarę wchłaniania co2 - robi się różowe. Miałeś to wapno ze wskaźnikiem? W sklepie pod akwarium z SPS (500L) starczało na parę miesięcy (2L wapna)
 3. Ten ukwiał viridis na ostatnim zdjęciu to straszny diabeł ! U klienta w akwarium niszczył wszystko na swojej drodze, po pewnym czasie stanowił plagę w akwarium i trzeba było go usuwać środkami na aiptasie ! Zresztą wystarczy przyłożyć nadgarstek od wew. strony do jego polipów, żeby się przekonać
 4. tak, morska wodę najlepiej na płynie 7 i 9 a reaktor 4 i 7. 8.3 to bdb wynik jak na prawie wieczór Daj znać z ciekawości ile masz przed zapaleniem lamp rano?
 5. za oknem rożne rzeczy się dzieją, nie tylko u Ciebie. Takie powietrze można przez butelkę z węglem przepuścić, w drodze do akwarium. U mnie powietrze zza okna podniosło pH o 1 stopień !
 6. Ewidentnie walnięta sonda albo Apex, przydałby się zapasowy miernik ph - nawet taki za 30zl z allegro. Po koralach już byś dawno widział, gdyby takie pH było faktycznie
 7. Dokładnie, przy pH 6, po kilku minutach korale miękkie się zamykały, twarde dostały ślinotoku
 8. Butli z CO2 nie ma obok akwarium ? Tak drastyczny spadek pH widziałem raz, gdy źle został podłączony reaktor Ca.
 9. Felix

  Dolewka tunze 3155

  dokładnie, ja wybrałem dolewkę, która nie daje żadnych dźwięków tylko świetlne sygnały Zrób otwór w korku i przeprowadź przewody/rurkę - szczelne nie będzie ale jako tako No i rurka wylotowa dolewki nad poziomem wody ! (żeby nie zassało przypadkiem) U mnie tak to wygląda:
 10. Felix

  Dolewka tunze 3155

  tak, jak napisałem w poprzednim poście, zmień lokalizacje czujnika - ustaw go gdy poziom na włączonej pompie sie ustabilizuje.
 11. Felix

  Dolewka tunze 3155

  a po jakim czasie poziom w komorze z pompa się wyrównuje? Czujnik dolewki musi być w komorze z pompa, wtedy nie doleje wody gdy poziom się podniesie po zrobieniu pauzy. Warunek, żeby pompa pracowała z równą mocą, inaczej dolewka będzie wariować.
 12. Felix

  Dolewka tunze 3155

  najważniejsze to w jakiej komorze jest ta dolewka zainstalowana?
 13. Mam tylko problem z testem Aquaforest dla Po4, gdzie przejście tonalne niebieskiego jest niezauważalne dla mnie - dla No3 w różu już jest ok i widzę różnice. Jakie testy dla Po4 (kropelkowe) polecacie ze względu na wyraźniejsze przejścia między kolorem?
 14. ja mam cyrkulator jako obieg w akwarium panelowym - tak robi Aquamedic w swoich mniejszych zestawach i to działa. Kwestia wykonania odpowiedniego otworu w panelu. Najlepiej taki otwór robić pod wybrany model cyrkulatora - ja mam 40mm dla Tunze 6020 i taki oring gumowy (eliminacja drgań i estetyka) https://www.shop-meeresaquaristik.de/Aquariums/Aqua-Medic/Blenny/Aqua-Medic-Montageringe-D-40-32-EcoDrift-4-0-4-1-4-2-D-50-40-NP-5000-103-504-8::17187.html Wtedy można grzałkę dać bez żadnego ryzyka do komory powrotnej - cyrkulator jest zamontowany wyżej i grzałka zawsze będzie pod wodą, w razie problemów z poziomem.
 15. mi się właśnie podoba ta przestrzeń od dołu, taka jaka jest. Jak obecnie wygląda cyrkulacja? Na zdjęciach widać , ze doszedł kolejny cyrkulator. Teraz masz 2 i pompę powrotną?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.