Skocz do zawartości
drogba_37

Jak naciąć rurkę żeby kurz z tafli był lepiej zbierany?

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium otwarte, komin wewnętrzny, rurka spływu w kominie pod taflą tak około 6-8 cm, dlatego tak bo dopiero teraz sump jest bardzo cichy (tylko pompę słychać)

Rurka jednak bardzo powoli zbiera kurz z tafli, czytałem że trzeba ja naciąć pod kątem, ale zrobiłem to i ściąganie kurzu i tak jest bardzo powolne, są jeszcze jakieś techniki obróbki rurki żeby wymóc efektywniejsze i szybsze przede wszystkim ściąganie brudów z tafli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw cyrkulatory tak aby od dołu dmuchał na taflę wody i po kłopocie. Sama rura spływu ci tego nie ściągnie.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też o tym myślałem, ale chciałbym aby syf był zbierany (kurz, teraz muszki, i inne robaczki). Myślałem o skimmerze, ale mam wzmocnienia na całym akwarium i nie ma jak go założyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda leciutko spływa tez rewizją i przy okazji zbiera wszystko z tafli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

AQUAEL-rurka-ssaca-OKRAGLA-20mm-PAT-MINI

albo podobny "wynalazek"

2 godziny temu, drogba_37 napisał:

No też o tym myślałem, ale chciałbym aby syf był zbierany (kurz, teraz muszki, i inne robaczki). Myślałem o skimmerze, ale mam wzmocnienia na całym akwarium i nie ma jak go założyć

mowa o tafli w zbiorniku? masz zbyt duże spiętrzenie na grzebieniu ? i dlatego słabo spływa bo spływa "dołem" pod filmem bateryjnym

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że ten wynalazek ze zdjęcia ściąga szybciej kurz z tafli? Powoduje mocniejszy  wir?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, drogba_37 napisał:

Myślisz, że ten wynalazek ze zdjęcia ściąga szybciej kurz z tafli?

 

z której tafli - w zbiorniku czy kominie ? bo to do komina - a by nie było filmu na tafli w zbiorniku trzeba np. poprawić grzebień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.