Skocz do zawartości
osad

akwa 500 l pierwsze foty

Rekomendowane odpowiedzi

8x80W T5 czyli 640W nad 500 litrow. 1,28W/L Swiatla im nie zalujesz.

I znowu jak bumerang powraca kwestia ilosci swiatla dla SPS. (pomijam kolor i dobor switlowek, bo to sprawa dosc latwa do ew. zmiany)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za miłe słowa. Niestety Krzysztofa Tryca poznałem dopiero na etapie zasiedlania zbiornika, z zakładaniem meczyłem się sam, ale widocznie ja tak mam (o nawet człowiek nie poczuje jak mu się zrymuje).

@osad, naprawde warto byloby zobaczyc Twoj baniak na wlasne oczy

Skoro Koledzy pisza, ze na zywo wyglada jeszcze lepiejm

,

Zapraszam, zawsze miło porozmawiać z takimi samymi maniakami jak ja.

@

Osad czy zbiornik pracuję bez odpieniacza?

Deltek APF 600


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Kolega osad zaprasza, to w moim Passacie zmieszcza sie jeszcze 4 osoby :) Mam karte do Selgros, wiec tylko zaopatrzyc sie w zgrzewke piwa (co by nie jechac z pusta reka :D) i jezeli ktos chetny, to mozna sie umowic ktorejs pieknej soboty lub niedzieli.

EDIT:

No moze 3 osoby do Passata, bo chetnie bym pokazal zonie :D

Jakby zobaczyla na wlasne oczy, to i by mniej krzywo patrzyla na kolejne kilka tys.zl wydane na baniak :D

A lubie damskie towarzystwo, nawet jezeli to jest zona (wlasna:))


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osad :

Chciałbym przedstawić mój baniaczek, zalany w lipcu 2005.

osad :

Niestety Krzysztofa Tryca poznałem dopiero na etapie zasiedlania zbiornika

osad :

W większości, koralowce pozyskane jako małe szczepki od Krzysztofa Tryca.

Jak Ty to zrobiles???????????

Jakies sterydy dla korali podajesz?:)

Zalales w lipcu 05r. zakladam ze do wrzesnia/pazdziernika 2005r. niewiele sie dzialo, bo pod SPS trzeba miec jednak dojrzaly baniak,

a od tego czasu - przez poltora roku z malych szczepek uzyskales takie przyrosty?

I mowisz, ze bez suplementacji?

Normalnie podziwiam :D

EDIT:

@osad, a masz jakis plankton reaktor? Albo cos podobnego?

Albo inaczej - czym karmisz?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam Cię za słowo Piotrze i ponawiam zaproszenie.

Dobrze policzyłeś, że pierwsze acropory wprowadziłem we wrześniu, najpierw powoli a jak zobaczyłem, że wszystko jest ok i rosną, to już poleciało i właśnie to co widać na zdjęciu to wszystko urosło z małych szczepek, wprowadzanych oczywiście w przeciągu paru miesięcy.

Naprawdę SPS-y rosną jak szalone.

Większość SPS-ów brałem od Krzysztofa Tryca i te rosły z marszu bez chwili przerwy i zmiany zabarwienia, w przeciwieństwie do tych z odłowu, które miały chwilę przestoju i niestety zmianę barwy.

Raz na rok podmiana połowy wody.

Na dzień dzisiejszy, przy tej obsadzie, koralowce karmię raz dziennie, dwoma kostkami miksa z - czerwony plankton, jaja krabów, bosmina, moyna, oczlik.

Nie daję dodatkowo mikroelementów , i jak widzę w moim przypadku podmiana wody i10 kg MM wystarczają.


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr, w maju mogę z Tobą jechać - w końcu nie jest tak daleko :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu, ale w zeszly tydzien to nam o godzine do przodu przesuneli, a nie o miesiac :)

"po drodze" jeszcze jest kwiecien, bo to dopiero marzec sie konczy.

W kwietniu wszystkie soboty i niedziele bedziesz mial zajete?

Wiem ze do Lublina nie jest daleko. (mam mape http://www.pilot.pl :D) Dlatego to napisalem. W zasadzie to "roboty" z tym jest tyle, co wizyta w monopolowym :D i na stacji benzynowej - i jazda w droge.

A sam nie pojade, bo jako kierowca to nawet z Kol.osad piwa sie nie napije.

(no bo jak pozniej wracac po spozyciu, jak tu caly czas PiS u wladzy)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Ja wiem, że jest kwiecień :) ale są święta, tydzień po świętach nie mogę, a potem to już "wielka majówka". Kurcze może teraz w sobotę albo w niedzielę?

Osad wyślij mi na prv. nr tel. do siebie bo widzę, że szykuje się najzd z Mazowsza :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się lekko wyklarowała. Osad teraz jest zajęty więc nic z tego. Ja popatrzyłem dokładnie na kwiecień i w dniach 21-22 mam wolne więc jeśli ci Piotrze pasuje to możemy się umawiać. Zadzwonię dziś do Ciebie to pogadamy.

Adam dzięki za kontakt. Jak dogadamy się między sobą to zadzwonię.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Osad!:)

Gratulacje to za malo powiedziane. Cos pieknego. I te przyrosty:yes

Czy mozesz jeszcze podac wyniki testow?

Aha - i zapodaj zdjecie akwa przed i po wizycie kolegow z forum:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry sprawdzam raz w tygodniu testami Salifert.

Ca-380, Mg-1320, kH-9, NO3-2ml, PO4-0ml.

Pomiary ciągłe, pH-7,8-8,1(w okresie zimowym), w lecie 8,1-8,4.

Temperatura 26.


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Aha - i zapodaj zdjecie akwa przed i po wizycie kolegow z forum:D

Czyzbys sugerowal przedawkowanie vodka methode? :)

@Rebciu, nic nie mam zaplanowanego, wiec sadze ze tak.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniak piękny!!! Mam pytanko, od momentu zalania akwarium, wymianiałaś już świetlówki chociaż raz?, pytam bo tez planuje baniak na samych ATI. Czy od samego początku masz świetlówki ATI?, jeśli nie to kiedy je zamontowałeś nad aqua?

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no bardzo ładny baniaczek. Trochę tam ciasno ale kolorowo. Aż dziw bierze że tak wszystko pięknie rośnie. Setup sprzętowy podobny do mojego tyle że pompa obiegowa mocniejsza. Pompa 9000L nie robi ci młynu w refugium z MM? Bo zastanawiałem się ostatnio nad wymianą na 7-8tyś z moich 3,5tyś.

No i wszystko pięknie na świetlóweczkach - mówiełem zawsze że to bardzo dobre źródło światła a wszyscy tak to HQI na piedestał wynoszą :) tyle że o 100W więcej niż ja mam.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafal19 - T5 mam od grudnia 2006, wcześniej miałem HQI 2x 150W, T5 ATI Blue plus 4 x 80W i 2 x 54W ATI Actinic, ale zaczęło się robić u mnie gęsto i brakowało równomiernego doświetlenia zbiornika. Po zmianie mam więcej światła, nie ma cienia a koralowce jeszcze ładniej się wybarwiły, o mniejszym zużyciu prądu już nie wspomnę, no może nie ma tych boskich refleksów.

SMK - pompa podnosi na ok. 1,5 m, pozatym są 4 końcówki wylotowe lekko zwężone i jedno odejście pod skałę, to wszystko jednak powoduje, że przepływ określam na ok. 5000 l, to nie jet dużo. W tej chwili jestem na etapie montowania Red Dragona 12 000 l z rurą wylotową fi 40, i to będzie to.

Pozdrawiam


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak chcecie doła załapać to obejrzyjcie ten baniak na żywo (byłem razem z Darkiem S i potem na swoją "kupę gruzu" to nie mogłem patrzeć :) ) , szok nie solniczka. Przy okazji zostałem szczęśliwym posiadaczem Euphyli i Seriatopory(odbieram za tydzień)


200L ,AquaBee up2000/1, Marea 2400i 3200,odpieniacz DIY,6x24W T5 , 30kg LR, Sarco,Clavularia, E.quadricor red,Sinularia,Salarias Fasciatus, ,Dascyllus melanurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zmieniłem oświetlenie z hqi na t5 w styczniu 2007. Miałem identyczną kombinację jak osad i to co potrafi to światło (mowa o t5) zrobić z wybarwieniem korali to jest nieprawdopodobne. Sam widzę po moim akwarium.

Osad - akwariu piękne!!! Przyrosty to nic w porównaniu z kolorami które moją korale.

Zbiornik pierwsza klasa !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po naszych wypowiedziach, można by sądzić, że T5-tki są lepsze od HQI,a to w niektórych mogłoby wywołać zaniepokojenie. To jest tylko inny rodzaj oświetlenia i nie jest jedynym lekarstwem na ładne koralowce!. Każdy sam musi zdecydować co będzie lepsze dla niego i jego zwierzaków.

Osobiście uważam, że HQI jest bardzo dobrym żródłem światła, a zmieniłem je dlatego na T5, bo uznałem, że przy moim zagęszczeniu i rodzaju zwierzaków, pod świetlówkami wszystkie będą miały zbliżone warunki świetlne.

Pozdrawiam


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znów nie pośpie.... !! - piękne akwarium :D


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brunon ja jak widzialem twoje akwa tez nie spalem :D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, zobaczyłem i zwinołem parę drobiazgów :o Akwarium wygląda rewelacyjnie, zmieniło się od momentu prezentowania ostatnich zdjęć - może czas na nowe fotki? :)

Adamie dzięki za miłe przyjęcie i obdarowanie sępa :o Jak u mnie podrosnie te moje szczepkarium -zapraszam na sianokosy :o


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu , a o mnie zaponiałeś:o


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe zapomniałem. Jak się widzieliśmy mówiłeś, że masz robotę i praktycznie nie będzie cię cały tydzień. Ja pojechałem z moją ładniejszą połową ale oprócz Lublina musieliśmy jeszcze coś załatwić. Na pewno nie jest to moja ostatnia wizyta w Lublinie więc "damy radę" :o


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko :)a co do pracy to mam jeszcze jeden etat , :wink kierowcy Łukasza


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.