Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik ma już ponad 6 tygodni. Wciąż bez podmianek. Parametry:

Ph 8.1 (JBL, miernik PH)

Kh 7.1 (sól Red Sea Coral Pro więc pewnie w przyszłym tygodniu gdy zrobię pierwszą podmiankę to skoczy do góry) (salifert)

NH4 prawie niewykrywalne (JBL)

NO2 0.05 - 0.06 (JBL)

NO3 prawie niewykrywalne (JBL)

Magnez 1350 (Red Sea)

Wapń 350 (Red Sea) od jutra zacznę dozować Colombo Calcium 6,2 ml dzień/ przez 5 dni aby podbić do 400

PO4 0 (Hanna 713)

SiO2 <0,1 (JBL) 

Zasolenie 1,023 (podbije przy podmianach do 1,024)

 

Wczoraj do baniaka zawitali pierwsi Herosi. 5x Nassarius na tę chwilę. Jeden z nich (największy) wyszedł raz z akwarium na zewnętrzną stronę szyby. Inny z kolei urządził sobie spacer po cyrkulatorze. Wariaty. 

 

Poza okrzemkami nic ciekawego się nie działo. Wręcz przeciwnie- było czysto. Za czysto!

Wpadł w moje łapska artykuł o tym że wrzucenie mięsa/ pokarmu, ogólnie jakiejś materii organicznej może przyspieszyć wydzielanie się amoniaku a co za tym idzie rozpocząć cykl azotowy. Tak więc wrzuciłem trzy zamrożone rybki na dwa dni (w zeszłym tygodniu). Po całej tej "operacji" dostrzegłem że na piasku i skale robi się drobny meszek brązowy. W związku z tym wrzucę ponownie po kilku tygodniach nie używania węgiel do filtra. Byłbym wdzięczny za pomoc w identyfikacji tego "meszku"

received_1972879586098314.jpeg

received_1972899639429642.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie dozował wapna jeszcze jak nie masz korali - podmianki powinny Ci to podbić, tak samo jak KH.

Poczekaj aż NO2 spadnie do 0, wtedy możesz wrzucić jakąś rybkę coby zaczęło się kręcić. Ja bym też odpuścił sobie wrzucanie mięsa :) Jak NO2 spadnie do 0, możesz pokusić się o jakieś discosomy na początek żeby było co oglądać, możesz też podebrać od kogoś trochę asterin żeby nie było nudno

 


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.06.2018 o 03:04, 9866666 napisał:

Ja bym nie dozował wapna jeszcze jak nie masz korali - podmianki powinny Ci to podbić, tak samo jak KH.

Poczekaj aż NO2 spadnie do 0, wtedy możesz wrzucić jakąś rybkę coby zaczęło się kręcić. Ja bym też odpuścił sobie wrzucanie mięsa :) Jak NO2 spadnie do 0, możesz pokusić się o jakieś discosomy na początek żeby było co oglądać, możesz też podebrać od kogoś trochę asterin żeby nie było nudno

 

Dzięki za porady, 

Wapnia narazie nie będę dozował. Pomimo świeżej dostawy Nassariusów utrzymuje się na stałym poziomie .

Discosomy,  asteriny- Ty tak na serio? Zazwyczaj ludzie starają się ich pozbyć. 

 

Potrzebuję waszej pomocy z cyrkulacją. Głowa mnie już boli od tego przestawiania. Na obecną chwilę jest tak ustawiona aby wymywać detrytus z dna jednocześnie nie rozrzucając piachu. Czasem kilka ziaren się przemieści jednak nie wiele. Problem w tym że gdy jeden Nassarius wyszedł na otwarte pole to gdy "zarobił" falą z cyrkulatora to aż fikołka zrobił. Czy to nie przesada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co Ci się podoba. discosomy na jakiejś oddzielnej skałce mogą być okej na początek. Asteriny nic złego nie robią - zjedzą Ci korala jak pada i jak tkanka się odrywa. Jeśli koral zdrowy to zjadają glony z szyb/skał.

 

Musisz obserwować, popatrz na inne zbiorniki jak mają ustawione cyrkulacje itp. Z czasem też piach sam się ustawi i przestanie latać


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że mam dość wąskie akwarium (35 cm) umieszczone po przeciwnych stronach cyrkulatory wiały w różnych kierunkach przez co prądy wody zderzały się mniej więcej w połowie wywołując ruch turbulenty. Obecnie oba cyrkulatory plus wyjście wody z panelu znajdują się po tej samej stronie wiejąc w tym samym kierunku jednocześnie. Na obecną chwilę się sprawdza. Zobaczymy co z tego będzie gdy dojdą korale. 

received_1977100035676269.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś co to może być? 

Na piasku oraz skale tworzą się brązowe kulki które zlepiają piach a ze skały ciężko je oderwać. Są kleiste, glutowate. Będę wdzięczny za pomoc.

 

received_1992499560802983.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to dino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, maciej01 napisał:

Prawdopodobnie to dino.

Dzieki za odpowiedz.

Tego sie obawialem. Z racji tego ze akwa ma dopiero 7 tygodni to poczekam jeszcze troche i zobacze jak sie to cholerstwo rozwinie.

Chyba ze proponujecie aby juz zaczac dzialac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.