Skocz do zawartości
AquaManiac

Rzucam wyzwanie Ricordea Farm! [duzo kilobajtow zdjec]

Rekomendowane odpowiedzi

Ricorde rosna dosc powoli gdy ich nie tniesz. Jak je potniesz to szczegolnie w poczatkowym okresie rosna jak szalone. Sam nie moglem sie nadziwic jak niektore nawet w ciagu kilku godzin sie zablizniaja i przybieraja forme kola. Jak bedziesz cial to nie tnij ich na male plasterki. Z moich doswiadczen najlepiej ciac na 4 czesci, jak sie zabliznia wrzuc je na zwirek zeby przywarly a po kilku dniach super glue do skalki.

Wracajac do powolnych przyrostow to jesli powoli zaadoptujesz je do silnego swiatla to rosna duzo szybciej, dokarmianie i dawkowanie jodu tez je wspomaga.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SImon nie jest tak zle, rosna ale po prostu wiele korali rosnie znacznie szybciej niz one. Jesli tne to rzezywiscie przez otwor gebowy na 4 czesci, ciete inaczej rosna o wiele wolniej.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem bardzo zainteresowany. Proszę o jakąś informację jak już będą.

Pozdrawiam :D


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna igla.

Jezeli jest mocny prad wody to lepiej wziasc insulinowke (ta krotka) wtedy nie wyrwie jej tak latwo ze skaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOkladnie tak, jak najciensza igla, z reguly po 2-3 dniach jest juz mocno przyrosnieta.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i stało sie:D byłem w AM doszła spora dostawa-ciekawe kolory -od kilku do kilkunastu grzubków na jednej skałce. ceny od 169 do 250zł za skałke!!zatkalko mnie - wieczorkiem wrzuce fotki tego co wybrałem(a było cięzko bo tyle kolorów:D:D)


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety jeszcze nie mają wystawionych w ofercie, ale chętnie popatrzę na Twoje.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem to narazie ich nie będzie na stronce bo nie ma Adama który je wrzuca oferty do internetu:(. Możesz spróbować zadzwonić i się dowiedzieć. Najprawdopodobniej wystawią je dopiero w poniedziałek. Naprawde było w czym wybierać ale niestety nie było mnie stać żeby kupić wszystkie które chciałem:(


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja foty dalem swoich w dziale fotografia i moim watku jakby co


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym odkopać temat i tym samym uzyskać pomoc aby stworzyc farmę ricordei, połaczonych z discosoma oraz zoa i teraz pytanie jak zbudować takie szczepkarium. Myślałem o baniaku takim na początek 80cmx40cmx30cm, do tego świetlówki 4x t54x39w, odpieniacz ten co w stopce ponieważ ten z akwa chcę zmienić na apf600,pompa obiegowa jakieś 1600l/h, cyrkulacja koralia 4, oczywiście do tego sump, zrobić osobny obieg czy może podłączyć do obecnego akwarium bo sump zrobiłem większy, ponieważ w planie miałem większe akwarium, ale ponieważ tutaj gdzie mieszkam ciężko o ciekawe szczepki,panują tutaj brązy :), postanowiłem zacząć rozmnażać te piękne korale, aby wypełnić swoje akwarium i może coś przy okazji zmienić sposób zarabiania, ponieważ obecne zajęcie nie daje mi tyle satysfakcji co ten projekt.

Wszelkie sugestie mile widziane. Dodam że akwarium mam już ponad rok ale jak na razie nie ma się czym chwalić i do tego nie ma szkła do zrobienia ciekawych fotek. A może od razu na głęboką wodę i postawić takie 150cmx80cmx30?

Aquamaniak jak twoje szczepki z chęcią bym kilka kupił na początek :)


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.