Skocz do zawartości
Gość laszek

Babka z wbitym kolcem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

Wróciłem z pracy i zobaczyłem czarny pyszczek u babki. Jak się przyjrzałem patrzę ma wbity fragment kolca z jeżowca koło oka. Pływa i przesiewa piasek normalnie. Nie wiem jak mogę jej to wyciągnąć. Bo jak się ukruszy to już nie wyciągne. Chyba że stan zapalny wypcha. Jakieś rady? Nie widzę szans na jej złapanie.d94b6d972851d09610326b7bfe633eff.jpgd82ba05613d6083e32ebaa40e5809a90.jpg634751f260d4b99e8eac4e713a833f34.jpg

 

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złapać babkę to raczej ciężko będzie bez przestawiania w akwa wszystkiego.Ja mam taką pułapkę  z Aqua trend to w słodkim przydenne ryby udawało mi się złapać ale w Morskim to tyko krewetki próbowałem z powodzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja mam całą konstrukcję skalną przyklejoną do szyby. Dlatego pisałem że o łapaniu nie ma mowy :/

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Suchy pokarm i mrożonki wcina aż miło. Dałem witaminy i liczę że da radę. Mi jak kolec się wbił w palca, pekł w środku palca. Długo igłą grzebałem, a u babki wystaje z 2 mm z głowy.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że samo jej przejdzie bo to fajny stworek jest i szkoda by bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że prędzej jej zaszkodzisz jak będziesz łapał i próbował wyciągać, aczkolwiek sam nie miałem nigdy takiej sytuacji, więc to tylko moje domysły.


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Wydaje mi się, że prędzej jej zaszkodzisz jak będziesz łapał i próbował wyciągać, aczkolwiek sam nie miałem nigdy takiej sytuacji, więc to tylko moje domysły.
Też o tym pomyślałem. Przede wszystkim nie szkodzić bardziej. Tymbardziej że poza czarnym pyszczkiem nie widać żeby coś jej było.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Wiesz ja na twoim miejscu bym zostawił, jeżeli nic jej nie dolega natura sobie poradzi, jak zaczniesz ją stresować to tylko zaszkodzisz, poza tym jak już nawet uda się Ci wyjąć to maleństwo jakimś cudem, to wtedy moze dojść do jakiegoś zakażenia, tak więc ja bym na twoim miejscu dał jej spokój i obserwował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo witamin i ja bym ewentualnie dała do akwarium łagodny środek odkażający i wspomagający odbudowę skory /łusek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Zamówiłem nowy pokarm. Niech zdrowieje. :)

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, laszek napisał:

Zamówiłem nowy pokarm. Niech zdrowieje. :)

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

dobry wybór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, laszek napisał:

Zamówiłem nowy pokarm. Niech zdrowieje. :)

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Co to za pokarm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Inny jakiego nie mialem. A ze babka je wszystko to moze sie ucieszy.837b662c8d63a486935862bbc805c025.jpg

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, laszek napisał:

Suchy pokarm i mrożonki wcina aż miło. Dałem witaminy i liczę że da radę. Mi jak kolec się wbił w palca, pekł w środku palca. Długo igłą grzebałem, a u babki wystaje z 2 mm z głowy.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

To teraz wiem dlaczego mój salarias z bólem jadł, aż padł z glodu. Dwa razy widziałem jak szarpał glony z globullusa. I po tym się dziwnie zachowywał. Widocznie musiał to częściej robić i chyba miał klopot z późniejszym pobieraniem pokarmu (pewnie coś sobie nawbijał). U mnie walka trwała o przetrwanie 3 miesiące żeby nie padł. Niestety przegrałem. Mam nadzieję że Tobie się uda. Dobrze, że nie ma kolca w pysku bo mogło by być jak z moim salariasem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

U babki już nie ma śladu całego zajścia. Puszczek ma już kolor jak wcześniej.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak widać nadgorliwość nie zawsze jest wskazana... Widziałem że już proponowana była cała apteczka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.