Skocz do zawartości
Marqo

pordzewiała lampa

Rekomendowane odpowiedzi

Doszła lampa do szczepkowego . Jak to bywa u przewoźników lampa doszła z wgniotką na obudowie . Całość rozebrałem w celu wyczyszczenia i wyprostowania wgniecenia. W środku widać sporo oznak rdzy. Robić coś z tym ? Czym zabezpieczyć ? Lampa ati.

20180517_112352_001.jpg

20180517_112434.jpg

20180517_112453.jpg

20180517_112501.jpg


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wyczyścić rdzę do czysta, dać podkład na "rdzę" i pomalować proszkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fresz,  pod "proszek" żadnego podkładu mokrego w domu ! Marqo jeśli chcesz malować proszkowo oczyść rdzę i to tyle. Lakiernik sam oceni co dalej, najczęściej trzeba stary lakier wypalić,  potem kąpiel,  suszarka, dopiero lakier i do pieca. Tak to wygląda.  Wiem, pracowałem w firmie budującej lakiernia proszkowe.


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, basterek-4 napisał:

Wiem, pracowałem w firmie budującej lakiernia proszkowe.

Pracować przy budowie a malować jest różnica :)

Dać to do proszkowej dadzą podkład+ kolor i będzie na dlugo


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rumik21 napisał:

Pracować przy budowie a malować jest różnica :)

Dać to do proszkowej dadzą podkład+ kolor i będzie na dlugo

Dadzą podkład na stary lakier ? Oj malarze,  malarze ... 


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości firm usuną starą nawierzchnie włącznie z rdzą i pomalują nikt nie mowił o malowaniu podkładem na rdzę 


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rumik zlituj się,  gdyby miało tak być,  kosztowało by to prawie jak nowa lampa. Usuwanie starej powłoki jest dość upierdliwe .  Poprzestańmy na usunięciu rdzy i nowym lakierze. :D


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś domowe rozwiązania ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 minuty temu, Marqo napisał:

A jakieś domowe rozwiązania ?

polecam :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Marqo napisał:

A jakieś domowe rozwiązania ?

Oczyść rdzę,  pomaluj podkładem reagującym z rdzą i na to dwie warstwy farby do metalu. Jakiś czas wytrzyma.


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, basterek-4 napisał:

gdyby miało tak być,  kosztowało by to prawie jak nowa lampa

Niekoniecznie, każda przyzwoita lakiernia ma również stanowisko do piaskowania ściągnie z niej lakier w kilka minut takie usługi z założenia idą w parze

3 godziny temu, rumik21 napisał:

Dać to do proszkowej dadzą podkład+ kolor i będzie na dlugo

Tutaj również pozwolę się wtrącić lakierowanie proszkowe polega na napylenie proszku na element naładowany elektrycznie i wygrzanie go w piecu  więc można dać tylko jedną warstwę. Farba nie przewodzi prądu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@boo12 kto Ci powiedział, że tylko jedną warstwę? Dla mnie podkład proszkowy pod kolor ostateczny to podstawa więc już warstwy są dwie. Znam lakiernię która Ci jeszcze bezbarwnym proszkiem pierdyknie jak chcesz. Nie wspomnę już, że nawet proszkują zbiorniki motocykli na metallic :) 


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, boo12 napisał:

Niekoniecznie, każda przyzwoita lakiernia ma również stanowisko do piaskowania ściągnie z niej lakier w kilka minut takie usługi z założenia idą w parze

Tutaj również pozwolę się wtrącić lakierowanie proszkowe polega na napylenie proszku na element naładowany elektrycznie i wygrzanie go w piecu  więc można dać tylko jedną warstwę. Farba nie przewodzi prądu 

Ad.1 blaszki 0,0nic raczej się nie piaskuje ( taka cienizna jest w lampie:D)

Ad.2 na farbę proszkową (poprzednia ) można malować,  to pistolet elektryzuje proszek. Zależnie od systemu na + lub - .

Jak słusznie kolega zauważył warstwy może być kilka, rodzajów i kolorów proszku chyba nikt nie zliczy.

Edytowane przez basterek-4 (wyświetl historię edycji)

150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, basterek-4 napisał:

Ad.1 blaszki 0,0nic raczej się nie piaskuje ( taka cienizna jest w lampie:D)

Wystarczy użyć odpowiedniego materiału ściernego, piaskuje się nawet drewno z którego trzeba osunąć lakier

 

44 minuty temu, basterek-4 napisał:

Ad.2 na farbę proszkową (poprzednia ) można malować,  to pistolet elektryzuje proszek. Zależnie od systemu na + lub - .

Materiał do którego przylega farba musi również przewodzić prąd, a wypalona farba go nie przewodzi kierunek przepływu prądu nie ma znaczenia jak wspomniałeś. Warstw można napylić co nie miara ale to zmieni tylko grubość finalnej warstwy która będzie jedna, dla jasności opieram się na wiedzy którą nabyłem malując szafki warsztatowe proszkowo, ale to było kilka lat temu w mojej byłej pracy, może teraz coś się zmieniło :P

 

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy Panowie ;)

Przy usuwaniu starej powłoki okazało się , że jest dużo więcej malutkich oznak korozji pod spodem także całą blachę trzeba było przygotować. Farby było bardzo skromnie nałożone , jedna warstwa. Spodziewałem się lepszego wykonania ze strony Niemieckiej. Goła blacha otrzymała otrzymała nowy podkład i kolejną warstwę farby w kolorze białym. Całość wysycha. Wyszło bardzo dobrze, zastanawiam się nad pomalowaniem całej obudowy na biało. Poradzi ktoś jak wyprostować to ? Jak wyciągnąć dławik od kabla z obudowy ?

20180518_080625.jpg

20180518_080642.jpg

20180518_080702.jpg


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po malowaniu...525a49c1b701506bb692d0cd6615719e.jpg

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Brawo Ty :), bardzo ładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dławik od kabla jest z 2 części. Wyciągnij tą mniejszą - to jest na zatrzask.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek trzeba było nacisnąć i wyszedł. Skłaniam się już po malowaniu całej lampy. Usunąłem przy gumkach od wentylatora. Rozbieral ktoś to ? Chyba nie da się wyciągnąć bez urywania. Elektryka podłączona. Wyszło lepiej jak z fabryki.4cf95cbc40994b60e02223c6c4dabe28.jpgc8ba8342b51723acd13929b62adfde2c.jpg3c9156d0e4d1e32a337e0b9f391dd82b.jpg

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj lakier epoxydowy burnox epoxy bezpośrednio na rdze(luźna rdze należy usunac) później lakier j tyle najlepiej całą lampę zabezpieczyć podkładem epoxydowy na rdze. Burnox robi cuda pomalowane samochód na klapie bezpośrednio na rdze po 4 latach dalej nic się nie działo A obok gdzie nie było przejechanie tym lakierem wychodziła nową rdza dlatego najlepiej całą lampę przejechać

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 godziny temu, Cichyppg napisał:

Zastosuj lakier epoxydowy burnox epoxy bezpośrednio na rdze(luźna rdze należy usunac) później lakier j tyle najlepiej całą lampę zabezpieczyć podkładem epoxydowy na rdze. Burnox robi cuda pomalowane samochód na klapie bezpośrednio na rdze po 4 latach dalej nic się nie działo A obok gdzie nie było przejechanie tym lakierem wychodziła nową rdza dlatego najlepiej całą lampę przejechać

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

ale wiesz że lampa już pomalowana :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale wiesz że lampa już pomalowana [emoji14]
Hehe no widziałem [emoji14] będzie wiadomość dla potomnych a co do tego epoxy bardzo polecam jest mega za***iscie dobry no i w sumie też drogi kto ma obojętnie gdzie jaka kolwiek rdze niech to tym przejedzie czarna butelka z pomarańczową etykietą i czarnymi napisami jest miazga [emoji14]

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a co z wentylatorami ? Jak je wyciągnąć z obudowy ? Gumki je trzymają.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, Marqo napisał:

Ok a co z wentylatorami ? Jak je wyciągnąć z obudowy ? Gumki je trzymają.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 

jak sa to takie stożkowe gumy/tlumiki to po prostu złap naciągnij gumę powinno łatwo wyjść to takie typowe jak do kompa?

image.png.5204839142da27f14aa2019c467b3af9.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko te gumki są zabezpieczone podkladkami metalowymi. Nie idzie ich zsunac a nie chce na maxa ciągnąć aby nie urwać.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.