Skocz do zawartości
@Pawel

Miksowanie pokolców

Rekomendowane odpowiedzi

Za jakiś czas będę przerzucał ryby do nowego akwarium i zastanawiam się jak najlepiej wprowadzić konkretną gromadę, która składa się z:

1) Zebrasoma flavensis - ok.  10-11 cm

2) Zebrasoma xanthurum - ok. 8-9 cm

3) Ctenochaetus striatus - ok. 13-14 cm

4) Paracanthurus hepatus - ok. 4 cm

I teraz tak: flavensis i stratus pływają w wygaszanym akwarium, xanthurum jest u mnie na kwarantannie, a hepatus pływa samotnie już w nowym.

Rozważam następujące opcje:

1) Dorzucić brakującą trójkę w jednym czasie.

2) Wprowadzać pojedynczo do hepatusa poprzez częściowe odgrodzenie zbiornika - 1. xanthurum, 2. flavensis, 3. striatus. 

Bardziej składam się ku pierwszej opcji, ale spodziewam się walk zebrasom. Striatus z obserwacji wydaje mi się najłagodniejszy, ale nowy zbiornik może to zmienić.

Jakie są wasze przemyślenia do tej konkretnej sytuacji?

Nowo zakupieni przejdą kwarantanne, więc wszystkie ryby będą w dobrej kondycji.

Edytowane przez Pawel_Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wypuściła wszystkie razem wieczorem przy zgaszonym świetle w akwariu,nic im nie będzie,a jak będziesz wpuszczał osobno może być problem;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, grzegorz.k napisał:

podstawowe pytanie jaki duży zbiornik :)?

Pawel chyba zamienia na 540L z tego co pamiętam plus sump


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, @Beti napisał:

Pawel chyba zamienia na 540L z tego co pamiętam plus sump

to tak na mocny styk tych pokolców :)

Chyba bym odłowił hepatusa i wpuścił pozostałe razem, a hepatusa albo na końcu albo sprzedał ;)

edit. nie zauważyłem że hepcio malutki, kurcze szkoda go ale w tym przypadku to chyba wszystkie bym wpuścił razem do niego.

Edytowane przez grzegorz.k (wyświetl historię edycji)

250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, grzegorz.k napisał:

to tak na mocny styk tych pokolców :)

Chyba bym odłowił hepatusa i wpuścił pozostałe razem, a hepatusa albo na końcu albo sprzedał ;)

edit. nie zauważyłem że hepcio malutki, kurcze szkoda go ale w tym przypadku to chyba wszystkie bym wpuścił razem do niego.

Obłożenie dość mocne, trochę sugerowałem się akwariami opisywanymi na forum.

Hepcia wpuściłem do głównego z dwóch względów. Jeden, bo jest najmniejszy i ma szanse w spokoju się zadomowić, dwa, nie mam już zbiornika do kwarantanny. W jednym jest loretka a w drugim xanthurum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Pawel_Q napisał:

Obłożenie dość mocne, trochę sugerowałem się akwariami opisywanymi na forum.

Paweł,nie przesadzajmy ze 3 pokolce i jeden mały hepcio na 540L to jakaś przesada,nie dochocmy do jakiś paranoji,ważne abyś miał dobra filtracje,opartą na tym by dawala radę,odpieniacz chciałeś Delteca 1660 będzie ok,choć jest już werska zastępcza,10L siporaxu,i biologia zrobi swoje,a jak bedziesz mial malo dołożysz reaktor glonowy tak jak ja;-)

Pamiętaj odpowiednia ilość skały dobrej jakości i akwarium jak talalla:-)wiem po sobie masz takie same akwarium,więc dasz radę.

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, @Beti napisał:

Paweł,nie przesadzajmy ze 3 pokolce i jeden mały hepcio na 540L to jakaś przesada,nie dochocmy do jakiś paranoji,ważne abyś miał dobra filtracje,opartą na tym by dawala radę,odpieniacz chciałeś Delteca 1660 będzie ok,choć jest już werska zastępcza,10L siporaxu,i biologia zrobi swoje,a jak bedziesz mial malo dołożysz reaktor glonowy tak jak ja;-)

Pamiętaj odpowiednia ilość skały dobrej jakości i akwarium jak talalla:-)wiem po sobie masz takie same akwarium,więc dasz radę.

Skałę szykowałem pod pokolce robiąc sporo miejsc gdzie mogą się wcisnąć. Jeszcze jedną konstrukcje muszę ułożyć, ale to jak przełożę skałę. 

Filtrację zaplanowaną taką: tymczasowo Tunze 9012 którego posiadam w 240l (dedykowany jest do 1000l, ale pod koniec roku kupię coś innego), wata wymieniana co 2-3 dni, siporax 9 litrów się zmieściło w komorę i refugium 30 litrów. Skały ok. 60 kilogramów. Jak będą problemy bo będę dokładał filtry itd. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Pawel_Q napisał:

Skałę szykowałem pod pokolce robiąc sporo miejsc gdzie mogą się wcisnąć. Jeszcze jedną konstrukcje muszę ułożyć, ale to jak przełożę skałę. 

Filtrację zaplanowaną taką: tymczasowo Tunze 9012 którego posiadam w 240l (dedykowany jest do 1000l, ale pod koniec roku kupię coś innego), wata wymieniana co 2-3 dni, siporax 9 litrów się zmieściło w komorę i refugium 30 litrów. Skały ok. 60 kilogramów. Jak będą problemy bo będę dokładał filtry itd. :) 

No i super:-) będzie fajne akwarium


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, @Beti napisał:

Paweł,nie przesadzajmy ze 3 pokolce i jeden mały hepcio na 540L to jakaś przesada,nie dochocmy do jakiś paranoji,ważne abyś miał dobra filtracje,opartą na tym by dawala radę,odpieniacz chciałeś Delteca 1660 będzie ok,choć jest już werska zastępcza,10L siporaxu,i biologia zrobi swoje,a jak bedziesz mial malo dołożysz reaktor glonowy tak jak ja;-)

Pamiętaj odpowiednia ilość skały dobrej jakości i akwarium jak talalla:-)wiem po sobie masz takie same akwarium,więc dasz radę.

To nie jest przesadzanie :)

Mam sporo większe akwarium i trzy pokolce i uwierz mi że wcale nie mają dużo miejsca.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, grzegorz.k napisał:

To nie jest przesadzanie :)

Mam sporo większe akwarium i trzy pokolce i uwierz mi że wcale nie mają dużo miejsca.

Ok,ale też nie jakas mega przesada że za dużo;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmyślaj co kiedy wpuścić, tylko się módl żeby ich ospa nie dopadła lepiej.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Piotr1 napisał:

Nie rozmyślaj co kiedy wpuścić, tylko się módl żeby ich ospa nie dopadła lepiej.

Ze stresu?

W dniu 18.03.2018 o 09:33, DarekB30 napisał:

Woda przefiltrowała się rewelacyjnie przez noc, wata i węgiel tego było trzeba.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

U Darka pływają. Mam nadzieję, że u mnie też będą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pawel_Q napisał:

Ze stresu?

U Darka pływają. Mam nadzieję, że u mnie też będą :P

Rybka lubi pływać:-) 

@Piotr1 oj już nie starasz Pawła:)może nie będzie aż tak źle


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Rybka lubi pływać:-) 
[mention=7002]Piotr1[/mention] oj już nie starasz Pawładefault_smile.pngmoże nie będzie aż tak źle
Nie namawiaj do złego [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie przekładki to duże prawdopodobieństwo ospy.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, @Beti napisał:

Rybka lubi pływać:-) 

@Piotr1 oj już nie starasz Pawła:)może nie będzie aż tak źle

Dobra, dobra :)

Nie zajarałem się akwarium morskim dwa dni temu i coś tam wiem z czym to się je i co grozi rybom :) 

Będę wrzucał wszystkie razem i obserwował, ale to jak będę pewien że ryby są zdrowe. Nic na siłę to nie wyścigi sklep -> kurier -> i worek z rybą w akwarium :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.