Skocz do zawartości
Hoom

Proszę o pomoc w identyfikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem wieloszczet w skalce , po wyjęciu skali z akwarium pod nią były dwa wieloszczety po włożeniu skałki do małego pudełka wyleciało z nie to . Małe jak by kijanki i pełzające stworzenia jest ich dużo obawiam sie ze to wieloszczety . Jednego dużego niestety nie udało mi sie wyciągnąć . Ale znając moje szczęście pewnie będzie ich dużo pod innymi skalkami . Co to są za kijanki , czy to możliwe ze to małe ryby.

https://youtu.be/57CH5ESc444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysis, lasonogi. Darmowy żywy pokarm. Za jakiś czas i tak zniknie lub będzie go bardzo mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, maciej01 napisał:

Mysis, lasonogi. Darmowy żywy pokarm. Za jakiś czas i tak zniknie lub będzie go bardzo mało.

A co to jest za stworzenie na końcu tego filmu ma to ponad 1.5cm długości . Przestraszyłem sie ze to młode wieloszczety bo mam tego dużo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Hoom napisał:

A co to jest za stworzenie na końcu tego filmu ma to ponad 1.5cm długości . Przestraszyłem sie ze to młode wieloszczety bo mam tego dużo .

toż to ślimaki Berghia

 

Zwierzęta ze skałki - YouTube.mp4_snapshot_00.32_[2018.05.30_07.23.32].jpg

( chyba że chodzi Ci o coś innego niż to co na filmie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o to chodzi dzięki . Tylko mam pytanie bo nie znalazłem na nie odpowiedzi one podobno żywią sie aiptazja , wyczytałem tez ze mogą jeść zoa i tu jest problem bo mam dużo zoa choć nie zauważyłem by coś ją zjadało . Ale tych ślimaków z pod jednej skałki , notabene  porośniętej zoa wyciągnąłem z 15 . Wiec muszę ich mieć wszędzie dużo . Czy to jakiś problem w akwarium które działa od 4 miesięcy . Dzięki 

Po za tym znikła mi wszystka aiptazja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Hoom napisał:

one podobno żywią sie aiptazja , wyczytałem tez ze mogą jeść zoa

 

to są specjaliści pokarmowi - żywią się wyłącznie aiptazją - bez tego zdechną z głodu (a zoa na pewno nie ruszą)

jak nie masz aiptazji a masz dużo ślimaków - to masz problem - bo będą padać i zatruwać wodę - sprzedaj/oddaj komuś kto ma plagę "pokarmu : ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chętnie bym przytulił kilka sztuk, ale z Menchesteru do Tarnobrzega "trochę" za daleko :-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mnie to niezbyt wyglada na Berghię.  Oczywiscie   zdjecia zawsze przekłamują, ale  to stworzenie jest  jakoś ciemniejsze, bardziej pomarańczowe i na zdjeciu wydaje mi się , że druga para czułków ma  rozgałęzienia. i jakoś mniej smukłe.

 Takie slimaki to przeważnie specjalisci pokarmowi. Więc  ślimaka do szkalnki dać mu jakąś malutką  aiptasie  i  sprawdzić po  3 dniach. a drugiego do szklanki z zoasem. 

Może  masz  dwa rózne gatunki?

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem co to za ślimaki właśnie mam problem z zoa bo rozmnożyły sie strasznie i zoa ginie mi w oczach . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Obawiam się, że to koniec akwarium. dopóki nie wyjedzą wszystkich zoa i nie padną


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam udalo mi sie zwalczyć wszystkie ślimaki co jadły mi zoa ale pojawiły sie następne . Trochę dziwne bo nic nie dokupiłem od dawna do mojego akwarium . Te nowe ślimaki siedzą w skałkach o wyglada jak by żywiły sie glonami . Są około 2-3cm długości wyglada jak by były bez skorupki . Proszę o pomoc co to może być i czy mam je zostawić bo szkoda mi znów moich zoa 

https://youtu.be/WlOeciu24r0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dam rady odłowić siedzą w środku skałki i w miarę szybko zasuwają . Postaram sie zrobić lepsze zdjęcia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wyglada jak  Stomatella.  To pożyteczne i fajne stworzonka, sa różne odmiany kolorystyczne


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% stomatella

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje ze to stomatella bo w dzień ich nie widać . Mam tylko nadzieje ze krewetki je nie zjedzą . Dzięki za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.