Skocz do zawartości
Luigi

Prawie co kostka. 50X40X45h. Analiza sprzętowa.

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam serdecznie wszystkich zgromadzony.

 
Nie ukrywam,że przegryzam temat solniczki od roku.
Zaczynałem z myślą kosteczki Aquael nano reef duo 49l a rozwinęło sie do 90L.
Jak dalej tak pójdzie to będzie 350L + Sump , no niestety brak miejsca i doświadczenia.
Analizą co do osady suplementacji  i absorbentów poruszę już w dziale moje akwarium, temat rzeka.
 
 
Więc zwracam się z prośba o rozpatrzenie moich założeń techniczny do Prawie co kostki
 
Założenia Projektu;
 
* Ma być w miarę nie za duże z małą ilością sprzętu. By żona nie załapała ze nie jest to tanie i mało pracochłonne  hobby, zawsze mogę powiedzie że pójdę w miasto nocą :)
 
* mała szerokośc problem dla panelu
* brak możliwości  montażu sampu chyba że zmienię wyposażenie salonu, ale to już będzie podejrzane.
* Wystój korale miękkie + LPS
* Obsada nikła wymagana sprzątająca może 3 rybki jeżeli o mnie chodzi to najbardziej jaram się koralami.
* start Połowa września 
 
Technika i jeszcze raz technika
 
1, Baniak 50X40X45h
 
2, Filtracja Tunze Reefpack 100 z miny Pana w sklepie wynika że będę pierwszy. Co do absorbentów to głowa mała każdy ma inne zdanie okażę się w praniu.I jeszcze co tam wejdzie w erybka nie mieli na stanie.
 
3. Pompa 
 
 * Jebao SW-2. Myślę ze jedna wystarczy?
 
4, Automatyczna dolewka
 
 * AQUA-TREND LEVELAUTOMATIC EYE 
 * Tunze Osmolator Nano 3152
 
5. Grzanie.o ile będzie potrzebne
 
 * AQUAEL EASY HEATER GRZAŁKA 75W
 * Aquael Comfort Zone Gold 75W
 
6, Lampa Led Diy na sterowaniu by AQma 6 kanałów + bluetooth.
*Dane techniczne lampy.
 -Rozmieszczenie  diod tzw. X-sowe. Rzędy 7/6/7 Power Led 3W /wyjątek UV na 350mA według zaleceń Aqma. 5 kanałów W sumie 56W . Kolimatory mini i chłodzenie 2X AAB FAN-4.
pomyślny test wydajność na radiatorze 60W z chłodzeniem 37'C
 
   *Skład
    - Power Led UV 410 nm / 2 szt./CH1
    - Power Led Deep Red 660nm / 1 szt./CH2
    - Power Led Cyan 500nm/ 1 szt./CH3
    - Power Led Royal Blue 450nm / 9 szt./CH4
    - Power Led Blue 455nm-465nm / 2 szt./CH4
    - Power Led 8500K-10000K / 5szt.CH5
 
7, RODI, TDS, testy refraktometr  itp
 
Baza pod pierwotne życie.
 
1' Nature's Ocean Live Natural White 4,5 kg
 
2' Sucha skała Marco Rock albo sucha skała z Aquario lub erybka / 10 kg  coś na pewno skleję
 
Z góry dziękuje za przeczytanie moich wypocin.
Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, rozważałem różne wielkości akwarium. 1. To już zależy od Ciebie jakie akwarium postawisz. 2. Według mnie starczył by sam odpieniacz z tego zestawu Tunze 9001 bo do filtra za dużo nie zmieścisz. Jak już chcesz stosować jakieś absorbery to wygodniejsza będzie kaskada. Ja nie stosuję. 3. Według mnie lepiej mieć dwa cyrkulatory. SW-2 może być, a do tego dałbym jeszcze coś np. Sicce Voyager Nano 1000 lub Hydor koralia nano 900. Zawsze będzie łatwiej ogarnąć cyrkulację z dwoma cyrkulatorem. 4. Nie mam, dolewam z ręki. Ale pewnie któraś z tych będzie dobra. 5. Mam najtańszą grzałkę Diversa od ponad trzech lat i daje radę. A co do tych grzałek co podałeś to się nie wypowiem, bo nigdy nie miałem z nimi styczności. Jeśli chodzi o moc to w zupełności starczyło by nawet 50W, bo i tak będzie się rzadko włączać. 6. Może być. Piasek mam tej samej firmy, tylko samoa pink. Skałę to ja preferuję żywą, a jak ma to być Twoje pierwsze akwarium morskie to według mnie tym bardziej. Wtedy będziesz mógł obserwować jak wychodzi, pojawia się z niej jakieś życie w akwarium. Z suchej tego nie uświadczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej01 . Dziękuję za cenę sugestie. Na zestaw tunze reefpack 100 zdecydowałem się ze względy na szerokość. Kaskadę miałbym z tyłu ale szerokość 30cm mało ustawne.

Dzięki że rozwiałeś moje obawę co do filtracji reefpack100. Ciężko znaleźć  w internecie jakieś opinie  zestawu , przekonam się na własnej skórze.:mellow:

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie filtrację opartą tylko na panelu zewnętrznym, w którym mam tylko DSB i refugium. W nowym akwarium będzie odpieniacz Tunze 9004, bo taki dostałem w zestawie z akwarium. DSB już nie będzie ale może będzie refugium. Akwarium które zaleję na dniach to 100 litrów brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko Pięknie. Zamknij zastanawiałem się nad DSB plus refugium. Tylko musiałby być zamknięty pojemnik wentylacja mechaniczna. Hmm albo co takiego filtr FP-1JM. Muszę pomyśleć . Załączam zdjęcie miejsca docelowego zbiornika. Przez ścianę jest przelot do dołu.6d4b1098b1cdb7f8f149b52108773e7e.jpg

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest. Dzięki magu za poświęcony czas będę zdawać relacje z prac. Na razie w ruch pójdzie Corel88441005469f699930b66c5cdf0babaa.jpg

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2018 o 23:18, Luigi napisał:

1, Baniak 50X40X45h

 

 
2, Filtracja Tunze Reefpack 100 z miny Pana w sklepie wynika że będę pierwszy. Co do absorbentów to głowa mała każdy ma inne zdanie okażę się w praniu.I jeszcze co tam wejdzie w erybka nie mieli na stanie.
 
3. Pompa
 * Jebao SW-2. Myślę ze jedna wystarczy?

U mnie takie same wymiary tworzą kostkę idealną, gdyż z tych 50cm idzie 10cm na panel, a 45cm wysokości daje poziom wody ~40cm = 40x40x40 ;)

Można dać sam odpieniacz 9001/9004, pod warunkiem, że będzie panel, a w nim  3 komory ( pierwsza na odpieniacz, druga na media filtracyjne, trzecia na cyrkulator/grzałkę/dolewkę)

U mnie będą 2 cyrkulatory (jeden schowany w panelu, pełniący rolę pompy obiegowej - czynny cały czas), drugi przed panelem - wyłączany automatycznie  na noc.

Powodzenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felix Jak ja tobie zazdroszczę . Chciałem dać na tylną ścianę panel 10cm , ale z tego go by się zrobiło 30cm nawet ciut mniej .

Wiec zobaczymy będzie tunze 9001 i 3161. Tylko co tam wejdzie możne- Chemi Pure Blue Namo . 

A Może tunze filtr 3162?

Dzięki Felix za opinię również  będę obserwować twoje poczynania.

Powodzenia.

Końcowa analiza.

1. Filtracja Tunze Reef Pack 100- media Chemi Pure Blue nano z braku miejsca

2. Pompa Jebao SW-2 + może coś małego z boku okaże si w przy konstrukcji skały

3, Automatyczna dolewka Tune nano 3152

4. Grzałka do 50W

5. Lampa DIY składa się  by magu sterowanie 

6. Skała Marco Rocks 7kg + Żywa z działającego zbiornka ok 2kg


Dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobną kostkę 50x50x50 tylko że reef packa 250 oraz 12kg suchej skały+pare kawałków żywej.Jak masz fundusze to bierz reef packa 250.

Na czarnym tle niewidać że coś jest w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na takiej wielkości akwarium starczy tylko odpieniacz Tunze 9001, ewentualnie 9004. Na filtr z zestawu reefpac szkoda miejsca w akwarium, lepiej zastąpić go kaskadą jak ktoś ma taką potrzebę i miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ReefPack 100 już zakupiony, 250 to straszna krowa. Kaskada zepsuję mi wizualny stan rzeczy. Co do filtra to maluszek wejdzie tam  Equo Filtra5 jakieś 120ml.

Obsada pływająca wejdzie co najmniej 4 miesiące jak nie więcej po starcie, jak wszystko będzie w miarę stabilne.

Będzie to dosłownie test taki low-tech. Najwyżej zrobi się restart na nowym sprzęcie , ale jestem dobrej nadziei.

 

 

Lampa się robi będzie pięknie wisieć nad baniaczkiem. Baniaczek

będzie w środku [emoji41]. Boczne Lampy też są mojego wykonania też będą sterowane.5d2311b30b0b032aeba265ca0821d61e.jpg

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest pozytywne myślenie/nadzieja, że będzie dobrze. O restarcie nawet nie myśl. Też mam low-tech i wszystko jakoś się kręci od 3,5 roku ale upadki też już były i co się z tym wiąże małe podłamanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główna skała gotowa MR 7kg 40X20X29h. Dojdziesz jeszcze jakieś 3kg żywa skala.

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

ea2c754a7bce64d778c022c565bb8ca8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło zmieniło wymiary 60x36x45h będzie dopiero 22 sierpnia i startujemy [emoji16] Nie mogę się doczekać.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.