Skocz do zawartości
ILUZJONISTA

Co to za rozgwiazda?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W sklepie znalazłem taką rozgwiazdę:

11999020_20180608_144530.jpg

Nie ukrywam iż jest przepiękna no i chciałbym ją kupić. No ale jak to u mnie bywa najpierw trzeba się dowiedzieć co to za zwierzak. 

Proszę o identyfikację i jakieś wypowiedzi jeśli ktoś ma taką.

Z mojego dochodzenia podejrzewam że to jest rozgwiazda protoreaster, jedna z łatwiejszych do utrzymania gdyż głównie żywi się glonami i detrusem chodź ponoć może podgryzać korale ale to ponoć rzadkość. 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyglada.A sprzedawca nie wie co to za gatunek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sevi74 napisał:

Fajnie wyglada.A sprzedawca nie wie co to za gatunek?

To market. Nie mają pojęcia co im pływa w zbiornikach :P


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ILUZJONISTA napisał:

Witam.

W sklepie znalazłem taką rozgwiazdę:

11999020_20180608_144530.jpg

Nie ukrywam iż jest przepiękna no i chciałbym ją kupić. No ale jak to u mnie bywa najpierw trzeba się dowiedzieć co to za zwierzak. 

Proszę o identyfikację i jakieś wypowiedzi jeśli ktoś ma taką.

Z mojego dochodzenia podejrzewam że to jest rozgwiazda protoreaster, jedna z łatwiejszych do utrzymania gdyż głównie żywi się glonami i detrusem chodź ponoć może podgryzać korale ale to ponoć rzadkość. 

Masz może zdjęcie od grzbietu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, dla syna napisał:

Masz może zdjęcie od grzbietu? 

No niestety ale nie. To by dużo ułatwiło. 

Myślę, że to może być  Anthenea aspera, Family Oreasteridae


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgwiazda ma się dobrze, albo inaczej mówiąc - żyje. Głównie chodzi po szybach i po dolnej części akwarium czyli piasek i najniższe partie skał. Co je nadal nie wiem. 

 

W tym czasie w sklepie którym ją kupiłem znalazłem (moim zdaniem) jeszcze jedna sztukę z tego samego gatunku tylko inaczej ubarwioną. Ja bym ją chętnie wziął ale co za dużo to nie zdrowo...

12285925_20180626_133528.jpg12285926_20180626_133532.jpg

 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie długo minie pięć miesięcy od nabycia rozgwiazdy, która jest w dobrej lub bardzo dobrej kondycji. Niestety tego nie wiem na 100% ponieważ nie chce mi nic powiedzieć :P

Chciałbym napisać parę uwag na jej temat jak by ktoś miał zamiar kupić taką lub podobną "perełkę":blink:. Wędruje po całym akwarium od szyb po całe dno, nie zapuszcza się na wyższe partie skał, maksymalnie to jakieś 4-8 cm nad wysokość piasku. Raczej nie chodzi po koralach, czasami przejdzie bokiem lekko zachodząc ale korale nie narzekają. Co do jedzenia no to już jest problem i z tego powodu raczej nikt zapewne jej nie będzie chciał... :D.  Powiem tak, co je na co dzień to dalej nie wiem... albo nie je nic:excl::excl::excl: ALE...!!! Średnio raz na miesiąc lub troszkę rzadziej włazi na korala, nakrywa go sobą i go zjada.Potrafi tak siedzieć i nie ruszać się około 2-3 dni. Teorie mam dwie, albo go "dusi" i zjada padlinę po koralu albo powoli go konsumuje. Poniżej macie dowód z uśmiercenia 4 polipów Acanthastrea. Po tej akcji przesiadł się na innego ale go "pogoniłem" zobaczę czy wróci na niego czy da sobie spokój. Nadmienię jeszcze, że w tym czasie zjadł mi jedną małą Euphyllia oraz trzy Acanthastrea:rant::devil:. Na szczęście mam dostęp do darmowych "dostaw" Acanthastrea więc nie ma jakiegoś większego płaczu:dizzy:.

13392150_IMG-20181030-WA0020.jpeg

 

13392153_20181030_192912.jpg


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

łooo musisz kochac tą rozgwiazdę skoro karmisz ją koralami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paragon napisał:

łooo musisz kochac tą rozgwiazdę skoro karmisz ją koralami :P

Wiesz... jest to zwierzę które kupiłem i co niby miałbym zrobić? Spuścić po białej tafli w toalecie na wieczną rafę czy sprzedać komuś żeby on to zrobił? Z drugiej strony jest dość ciężko kupić takie rozgwiazdy więc w jakimś stopniu jest to perełka. A z trzeciej strony ogólnie rozgwiazdy ciężko jest utrzymać a w moim 300 litrowym zbiorniku prócz tej mam jeszcze piaskową.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, ILUZJONISTA napisał:

Wiesz... jest to zwierzę które kupiłem i co niby miałbym zrobić? Spuścić po białej tafli w toalecie na wieczną rafę czy sprzedać komuś żeby on to zrobił? Z drugiej strony jest dość ciężko kupić takie rozgwiazdy więc w jakimś stopniu jest to perełka. A z trzeciej strony ogólnie rozgwiazdy ciężko jest utrzymać a w moim 300 litrowym zbiorniku prócz tej mam jeszcze piaskową.

nie zrozum mnie źle ja tez lubię takie ciekawe zwierzaczki, a nie masz sumpa? ja to zaraz zrobił bym jes oddzielne mieszkanko w sumpie hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Paragon napisał:

nie zrozum mnie źle ja tez lubię takie ciekawe zwierzaczki, a nie masz sumpa? ja to zaraz zrobił bym jes oddzielne mieszkanko w sumpie hehe

Spokojnie... jest ok. :animier: Ze względu na walkę z cjano i dino od roku z sumpa wyleciał piasek i wszelkiego rodzaju glony. Teraz jest tylko skała i całkowite zaciemnienie. Boje się że znowu będę miał połacie zielonego kożucha na szybach i piachu.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Ja tez wywalilem filtr glonowy, zostawilem dsb, i dodalem CR z zaciemniona komora bo dsb oswietlam, polecam ozonator u mnie jak byl zakwit jakiegos swinstwa prawdopodobnie dino to podkrecilem ozonowanie i temat sie wyklarpeal w 2-3 tygodnie, dobra ale to juz na marginesie nie bede zasmiecal Ci tematu

Co do rozgwiazdy to fajna tez jestem Ciekawy co to za gatunek moze ktos rozpozna? 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.