Skocz do zawartości
kierowca

Jaki to wynik testu

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, kierowca napisał:

Ok. Stoję przed wyborem:) ale myślę że jednak glony szybciej zaczną działać z no3 i po4. Podobno na paletki trzeba czasu

Ja mam reaktor glonowy 1miesiąc sama montowalam z kupionych osobno części,jestem zadowolona,bo utrzymuje mi no3 i Po4 na zadowalającym poziomie, oczywiście jako pomocnicza część filtracji biologicznej,do tego siporax i kulki sumpie

Edit:https://www.reefshop.pl/eshoper/pl/c/Chemia-i-preparaty/28/1/default/1/f_producer_127/1

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, kierowca napisał:

@Beti

A jakiego uzylas oświetlenia?

Taśma led

20180502_110359.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kierowca napisał:

Ok:) jaka barwa, jaka pompa?

Mój reaktor glonowy własnej produkcji z pompą Tunze-Silence 1073 diody 32w pojemność filtra 1,8litra kolor czerwony ,led tasma,

edit barwa obojetnie i tak zmieniam pilotem raz na zielono czerwony,niebieski z czerwony,ale rosna glony nie jakoś expresowo ale zadawalajaco :-)

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
52 minuty temu, @Beti napisał:

Mój reaktor glonowy własnej produkcji z pompą Tunze-Silence 1073 diody 32w pojemność filtra 1,8litra kolor czerwony ,led tasma,

edit barwa obojetnie i tak zmieniam pilotem raz na zielono czerwony,niebieski z czerwony,ale rosna glony nie jakoś expresowo ale zadawalajaco :-)

Moze troche sie czepie ale to "wlasnej produkcji" to troche na wyrost. Pieknie nawiniete ledy ale w sumie tyle Twojej pracy przy filtrze ktory jak widze ma logo Paciffic Sun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Stefan85 napisał:

Moze troche sie czepie ale to "wlasnej produkcji" to troche na wyrost. Pieknie nawiniete ledy ale w sumie tyle Twojej pracy przy filtrze ktory jak widze ma logo Paciffic Sun.

no widzisz:-) 

oczywiście że chodzilo o wykonanie,no ale chyba każdy się domyśla:-)że reszta kupiona i poskladana,a tekst zacytowalam z mojego wątku,w którym to opisywałam filtr i reszte,to chyba tyle,

pozdrawiam :-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przez przypadek to przy testach saliferta nie powinno się sprawdzać koloru trzymając fiolkę około 2 cm ponad tabelą?


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, andzior70 napisał:

A tak przez przypadek to przy testach saliferta nie powinno się sprawdzać koloru trzymając fiolkę około 2 cm ponad tabelą?

Szczerze to pierwsze słyszę o takiej metodzie;-)

 

30 minut temu, Jointela napisał:

Zobaczymy jak będzie z testami od AF w porównaniu do saliferta

też jestem ciekawa,ale bardziej mnie ciekawi jaka skala będzie testu(czyli 0,2,5,10,25,50,100)jak salifert czy będzie więcej lub mniej skali?

oraz na ile testów będzie przewidziane pudełko.Trzeba cierpliwie przeczekać,producent w innych tematach widziałam był ciągnięty za "język"ale nic więcej nie zdradził poza -że są bardzo dokładne i premiera za 6tyg(sprzedaż);)dziwi mnie tylko że jeszcze nikt nie wymyślił małej Hanki na No3! (czyżby trudna sprawa)

 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Icp też nie robi na no3.

Ja ze swojej strony polecam colombo na no3, skala b. dokładna i test jest do 4mg/l. I tyle mi wystarczy :) Jaki jest sens trzymać no3 więcej niż 4?  Dla mnie to już jest bagno i trzeba go zbić, nieważne czy jest 10 czy 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Raffy14 napisał:

Icp też nie robi na no3.

Ja ze swojej strony polecam colombo na no3, skala b. dokładna i test jest do 4mg/l. I tyle mi wystarczy :) Jaki jest sens trzymać no3 więcej niż 4?  Dla mnie to już jest bagno i trzeba go zbić, nieważne czy jest 10 czy 50.

No ja mam też colombo na No3 oraz Salifart, ale colombo na No3 to raczej nie dla młodych zbiornikow jak w przypadku autora tematu,trzeba swoje odczekać;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. potrzebuje nastepbej porady. od miesiaca mam podłaczony rektor z glonami, niestety nie moge zejsc z no3 ponizej 25,  po4 mierzone hanka 0,03. czy przy takich parametrach moge zaczac metode z vsv? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kierowca napisał:

witam. potrzebuje nastepbej porady. od miesiaca mam podłaczony rektor z glonami, niestety nie moge zejsc z no3 ponizej 25,  po4 mierzone hanka 0,03. czy przy takich parametrach moge zaczac metode z vsv? 

@kierowca ale od miesiąca to trochę mało,też zależy jakiej wielkości ten reaktor...możesz vsv,ale na początku bardzo małe dawki,z czasem do osiągnięcia zadowolenia;-)choć po4 minimalnie bym podniosła i wtedy rozpocząć dozowanie,pod warunkiem kontroli bo jak zaczną glony działać i vsv to potem może szybko spadać.

Ps.ja u siebie po 2-3mies zauważyłam spadek no3 i po4 od startu reaktora.(Ale jak pisałam zależy ile tego masz na jakie akwarium.

edit:może sprostuje,można mieć wiadro glonów na akwarium 50L,a można mieć w garści na 600L i będzie inne działanie)odpowiednia ilość do akwarium,a jeśli dałeś na start mało to czas poczekać aż trochę urosną,jak startną to potem idą)

(Opinia na własnym doświadczeniu)

Pozd.

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje @beti za zainteresowanie. Reaktor mam 3 l. Glonów miałem tylko trochę ale w tej chwili rosną jak szalone i zarastają prawie cały reaktor. Dostałem kilka spsow i widzę że nie polipuja i cały czas męczę się z delikatnymi glonami na skalę i tylniej szybie. Może zacznę więcej karmić( dwie kostki na 7 ryb w tym dwa pokolce) czy wtedy po4 podskoczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile teraz karmisz na dzień 2kostki w tym dwa pokolce tak?trochę suchego pokarmu posyp w ciągu dnia,wiesz że no3 i po4 idą razem w parze,więc oba wyniki musza być aby zaczęło vsv działać.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dwie kostki dziennie. Do jakich wartości podbić po4 aby móc zacząć vsv? A może jakaś chemia zbije no3 bez podnoszenia po4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.06.2018 o 15:45, kierowca napisał:

Ok. Stoję przed wyborem:) ale myślę że jednak glony szybciej zaczną działać z no3 i po4. Podobno na paletki trzeba czasu

Pytasz o vsv to Ci napisałam,myślałam o wyniku okolo 0.08 do max 0.10

Co do stosowania chemi staram się unikać,masz reaktor glonowy zacznie działać spokojnie nie wszystko naraz.

Jestem tego zdania, wiecej nic nie rób,reaktor,vsv,i czasu,potem zacznie biologia na tyle działać ze vsv będziesz stopniowo odkładał.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winik testu na No3 w colombo to max 4ppm,w twoim przypadku zmierzyłabym innym testem gdzie skala jest miedzy 5-100 np Salifart:-) bo ewidetnie widac ze bedzie to wiecej jak 4ppm:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na CIebie zawsze można liczyć. Jeszcze jedno pytanie. Cały czas urzywam Red sea do zbicia no3 w ilości 3 ml na 100 l i no3 zbiło mi do poziomu 1 . Tydzień temu zgodnie z instrukcją obniżyłem dawkę do 2 ml i no3 podskoczyło do poziomu z zdiecia. Czy wrócić do dawkowania 3 ml? Czy odpowiednik z aqua Forest do to samo? Kończy mi się Red sea i zastanawiam się co teraz kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kierowca napisał:

Na CIebie zawsze można liczyć. Jeszcze jedno pytanie. Cały czas urzywam Red sea do zbicia no3 w ilości 3 ml na 100 l i no3 zbiło mi do poziomu 1 . Tydzień temu zgodnie z instrukcją obniżyłem dawkę do 2 ml i no3 podskoczyło do poziomu z zdiecia. Czy wrócić do dawkowania 3 ml? Czy odpowiednik z aqua Forest do to samo? Kończy mi się Red sea i zastanawiam się co teraz kupić?

Śmiało możesz zakupić AF NitraPhos Minus , i będziesz Pan zadowolony :)

Nie staraj się zejść za nisko z nutrientami , przy zbyt niskich poziomach lubi wyskoczyć Cyjano , koralowce też potrzebują szczególnie miękkie , grzyby czy Lps . Utrzymaj przez jakiś czas stałe parametry  . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Zgadzam się co do cyjano. Reszty nie stosowałem.

Śmiało możesz zakupić AF NitraPhos Minus , i będziesz Pan zadowolony [emoji4]
Nie staraj się zejść za nisko z nutrientami , przy zbyt niskich poziomach lubi wyskoczyć Cyjano , koralowce też potrzebują szczególnie miękkie , grzyby czy Lps . Utrzymaj przez jakiś czas stałe parametry  . 


Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czy Af zbija no3 przy nie wykrywalny po4. Red sea świetnie sobie radzi przy zerowym po4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.